Sorgulama İşlemleri

Ziraat BES Nasıl İptal Edilir?

Ziraat BES Nasıl İptal Edilir? Ziraat Emeklilik Sistemi olarak bilinen kısa adı Ziraat Bes olan bu sistem uzun vadeli olarak yatırım düşünenler, ek gelir ve tasarruf sağlayan yatırım sistemidir.

Ziraat Bes Nedir?

Ziraat bes nedir öncelikle sizler için bu sistem nedir onun açıklamasını yapalım.

Ziraat Bireysel Emeklilik (BES) uzun vadeli veya kısa vadeli olarak yatırım, tasarruf ve ek gelir sağlamak isteyenler için çıkan bir yatırım sistemidir. Mevcut durumda bulunan kamu sosyal güvenlik sistemi alternatifi olarak değil de aksine tamamlayan bir sistemdir.

Ziraat bes için 18 yaşını doldurmuş fiil ehliyetine sahip herkes katılabilmektedir. Bes sistemine giriş için SGK veya BAĞKUR’a bağlı olmanız gerekmemektedir. Herhangi bir yerde çalışıp çalışmadığınıza da bakmamaktadır.

Sistemin asıl amacı, kişinin ilerleyen zamanda yaptığı tasarrufları toplu bir şekilde eline almasıdır. İlerleyen zamanlarda nakit ihtiyacı olanlar için güzel bir yatırım sistemi emeklilik döneminde ek bir gelir olsun diye planlanmıştır.

Ziraat Bes Ne Kadar Kesiyor

Ziraat bes ne kadar kesiyor sorusunun cevabı aslında çok basittir. Siz ne kadar isterseniz o kadar kesmektedir.

Ziraat bes ne kadar kesiyor yerine ne kadar ödeme yapabilirim diye sormalısınız. Bes’e yatıracağınız miktar ileride emekliliğinizde size ek gelir elde edeceğini düşünerek yatırım yapmalısınız.

Ziraat Bankası bireysel emeklilik yorumları genel olarak olumludur. Ancak bu sisteme giriş yaptıktan sonra belirli şartları mevcuttur. Ziraat bireysel emeklilik iptal etme, Ziraat bireysel emeklilik cayma, bireysel emeklilik iptali ve ziraat emeklilik cayma süresi konuları hakkında da gerekli olan detaylı bilgiyi sizlere sunacağız.

Ziraat Bes Ne Kadar Kesiyor

 • BES için kesinlikle vergi mükellefi olmanız şartına bakılmadan devlet tarafından %25 katkı payı alırsınız.
 • Sizin tercih ettiğiniz ödeme yöntemi ile gerek hesabınızdan gerekse kredi kartınızdan her ay düzenli olarak kesilmesi için talimat verebilirsiniz.
 • İstediğiniz zaman her ay düzenli olarak ödemeniz dışında ek katkı payı ödeyebilirsiniz.
 • BES planını yılda 4, fon dağılımını ise yılda 6 kere değiştirebilmeniz mümkündür.
 • Düzenli olarak her ay ödemeniz gibi dilerseniz aylık, 3 aylık, 6 aylık veya 1 yılda bir defa yapabilirsiniz.
 • Yaptığınız yatırımlar uzman portföyler tarafından fonlarda değerlendirilmektedir.
 • Aklınızda herhangi bir soru işareti mevcutsa, fonlarınızı sistemden veya şeffaf olan sistemden takip edebilirsiniz. Takasbank veya şirketin internet şubesinden takip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Güvenilir ve güvenliği üst düzeyde bir sistemdir. BES yatırımları T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı, Bağımsız Denetim Şirketi ve Emeklilik Gözetim Merkezi’nin, fon ve portföy yönetimin faaliyetleri ise Sermaye Piyasası Kurulu’nun denetimi ve takibinde olduğunu da bilmelisiniz.

Ziraat Bes İptali

Ziraat bes iptali ile hesabınıza yatırdığınız parayı ve devlet katkı payını belirli şartlar sonunda geri alabilirsiniz.

Maaşınızdan veya kredi kartınızdan otomatik olarak kesilme talebi verdiğiniz için mutlaka iptal edildiğinden emin olmanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası bireysel emeklilik cayma konusunda müşteri hizmetlerini arayıp ya da şubenize gidip ziraat bes iptal etmek istediğinizi belirtebilirsiniz. İnternet bankacılığı kullanıyorsanız online iptal de yapabilirsiniz.

Sizlere en çok önerdiğimiz yöntem şubenize gidip iptal ettirmenizdir. Sizin gibi bir çok müşteriye sahip bir bankanın çağrı merkezinde sıra beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Ziraat bireysel emeklilik iptal etme için başvuruyu müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgiyi elde edebilirsiniz.

Ziraat bes telefon 0850 222 97 00 numaralı hattan ziraat bes iptali, ziraat bes cayma ve ziraat bes sorgulama yapabilirsiniz.

Ziraat Bes İptal Edemiyorum

Ziraat bes iptal edemiyorum diyenler için önerebileceğimiz en güzel yöntem şubenize gidip müşteri temsilcinizle görüşmeniz olacaktır.

Şubenize gidip ziraat bes iptal edemiyorum dediğiniz zaman sizlere en kısa sürede yardım edeceklerdir.

Ziraat bes iptal etmek için müşteri temsilciniz size elinden geldiği kadar yardım edecektir.

Ziraat Bes Nasıl İptal Edilir

Ziraat bes nasıl iptal edilir sorusunun yanıtını size resimli olarak anlatacağız.

İlk önce www.ziraatemeklilik.com.tr sitesine giriniz. Sağ üstte bulunan internet şubesinin sayfasından bireysel seçeneğini tıklayın.

 

Daha sonra açılan sayfada TC Kimlik Numaranızı ve telefon numaranızı yazıp güvenlik kodu bölümünü doldurun ve giriş seçeneğini tıklayın.

Giriş seçeneğini tıkladıktan sonra yeni bir sekme gelecektir. Ayrıca sistemde kayıtlı telefonunuza da doğrulama kodu gelecek. Bu kodu SMS şifre kısmına yazıp giriş butonunu tıklayın.

Karşınıza yeni bir sayfa açılacak ve sözleşmeyi kabul etmeniz gerekmektedir.

Çıkan seçenekte kabul ediyorum seçeneğini tıkladıktan sonra Ziraat bes sistemine giriş yapmış oluyorsunuz. Sol taraftaki menüden Değişiklik ve Talepler kısmını tıklayın.

Değişiklik ve Talepler kısmını tıkladıktan sonra açılan sayfada iptal edilmesini talep ettiğiniz bes sözleşmesini seçtikten sonra Ayrılma Talebi seçeneğini tıklayın.

Ayrılma talebini tıkladıktan sonra önünüze ” Sayın katılımcımız sistemden çıkış talebiniz var ise formu temin edebilirsiniz..”  seçeneği ile ilgili bir sekme çıkarsa tamam seçeneğini tıklayın.

Ziraat Emeklilik Kurumsal

Ziraat emeklilik kurumsal telefon numarasını arayarak gereken işlem ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ziraat emeklilik iletişim için hafta içi her gün 09:00-19:00 saatleri arasında 0850 222 97 00 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Ziraat emeklilik kurumsal iletişim için tıklayınız…

Ziraat Bes Online

Ziraat bes online işlemlerden ziraat bireysel emeklilik iptal etme, ziraat bireysel emeklilik cayma, ziraat bes ne kadar kesiyor, ziraat emeklilik kurumsal, ziraat bireysel emeklilik hesaplama gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bes Online İşlemler İçin Tıklayın

Ziraat Bes Hesaplama

Ziraat bes iptal etmeyi düşünmeden önce ziraat bes hesaplama konusunu araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Bes hesabınıza yatıracağınız miktar ne olursa olsun, yatırdığınız tutarın %25’i kadar da devlet katkı payı olarak sizlere ödemektedir. Ziraat bes hesaplaması bunun dışında ekstra bir hesaplamaya sahip değildir.

Ancak gençlere bes adı altında asgari tutar 50 TL olmak şartıyla gençlere bes planına katılabilirsiniz.

Ziraat Bes Sorgulama

Ziraat bes sorgulama için Ziraat Bankası internet şubesine giriş yapabilir, telefon ile ulaşabilir ve şubenize gidip bireysel müşteri temsilcinizle görüşebilirsiniz.

Bireysel emeklilik şartları yerine getirildikten sonra istediğiniz zaman bes e girebilirsiniz.

Şimdi de sizlere ziraat bankası bireysel emeklilik yorumları hakkında biraz bilgi verelim.

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Yorumları

Ziraat emeklilik bes şikayetleri

 • Otomatik olarak katılmış olduğum BES parasını 1 aydır alamadım. Asla ulaşabileceğim kimseyi de bulamıyorum. Müşteri hizmetlerine bağlanmak adamı kanser eder. Paraya sanki el koydular. Bu konuyla acil geri dönüş sağlanmasını istiyorum.
 • Öğrenci olarak girdiğim BES’den çıkış gerçekleştirdim. Paramın 21 iş günü içinde yatacağı söylendi ve IBAN verdim. 27.12.2019 tarihinde yattığı bildiriliyor fakat 30.12 2019 tarihinde yatırılan bir para şuan hesabımda görünmüyor.

 


Bir Yorum

 1. Emekli oldum fakat 69 binlira borç çıktığından dolayı banka para vermedi emekli olamadım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu