Sorgulama İşlemleri

Youtube Premium Ne Kadar? Nasıl İptal Edilir?

Youtube premium ne kadar? Son zamanlarda Youtube’a girenlerin önüne premium geçişiyle ilgili bilgilendirme çıkmaktadır. Özellikle de mobil ile giriş yapanların, her girişinde karşılarına premium hesap ile ilgili bilgilendirme gelmektedir.

Son yıllarda Youtube’da artan reklam trafiğinden dolayı izlenen videolar dinlenen müzikler arasında ya da geçişlerde bir çok reklam çıkmaktadır. Youtube’da reklamsız ve kesintisiz video izleyip müzik dinlemek isteyenler için Youtube premium üyelik aktif ederek kesintisiz olarak kullanabilirsiniz.

Youtube Premium Nedir?

Youtube premium nedir? Her geçen gün bu soru daha çok sorulmaktadır. Youtube premium üyelik, bilindiği üzere Youtube üzerinden video ya da müzik dinlerken diğer uygulamalar  kullanılamıyordu ya da diğer uygulamalara geçiş yaparken Youtube’daki video ve müzik kesintiye uğruyordu.

Youtube premium üyeliği ile birlikte, telefonunuzda diğer uygulamaları kullanarak ya da videolarınızı arka planda oynatmak için geliştirilen bir üyeliktir. Video izlemek ve kesintisiz müzik keyfini aralıksız olarak yaşayabilirsiniz.

Youtube Premium Üyeliği Nasıl Yapılır?

Youtube premium üyeliği yapmak için öncelikle telefonunuzdan ya da tabletinizden Youtube’a giriş yapmanız gerekiyor. Hangi hesabınızda üyeliğinizi başlatmak istiyorsanız o hesabınızda oturum açmanız gerekiyor.

Profil resminizi tıklayın ve çıkan menüden Satın Alınanlar ve Üyelikler sekmesini tıklayın. Daha sonra önünüze gelen sayfadan Premium üyeliğini seçerek üyeliğiniz başlatabilirsiniz.

Youtube Premium İnternetsiz Mi?

Youtube premium ve Youtube Music kullanıma sunuldu ve üyelikler aktif olarak devam etmektedir. Youtube premium için sorulan en önemli sorulardan biri de Youtube premium internetsiz mi kullanılacak olmuştur.

Youtube premium en büyük özelliği reklamsız ve internetsiz olarak kullanıma sunulmasıdır. Abone olanları en çok cezbeden konu bu olmuştur. Videoları kaydet sayesinde daha önce belirlenen videolar internetsiz olarak izlenebilecek.

ALO 199 Nedir? Ne İşe Yarar? Ücretli Mi?

Youtube Premium Ne Kadar?

Youtube premium Türkiye’de de kullanıma başlandı. Reklamsız olarak video ve müzik keyfi yaşamak isteyenlere özel olarak sunulmaktadır.

Youtube premium Türkiye’deki aylık fiyatı 16.99 TL olarak belirlenmiştir. 5 kişilik kullanım imkanı da sunulan Youtube premium üyeliği de aylık 25.99 TL olarak belirlenmiştir. Bunun yanında ilk 3 ay ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmaktadır.

Youtube Premium Öğrenci Üyeliği Nasıl Yapılır?

Youtube premium öğrenci üyeliği de diğer abonelikler gibi hizmete sunulmuştur. Öğrencilere daha uygun olarak sunulan premium üyelik ile diğer üyelikler arasında hiç bir ayrıcalık yoktur.

Öğrenci Üyeliği Yapmak İçin;

 • Öncelikle Youtube Premium yada Youtube Music Premium sayfalarından Öğrenci Planı sayfasına gidiniz.
 • Bir sonraki adımda da Öğrenci Planı Satın Al seçeneğini seçiniz.
 • Burada en önemli durum SheerID formuna eğitim gördüğünüz okulun adını yazmanız gerekiyor. Burada okulunuzun adı size sunulursa öğrenci olarak öğrenci premium üyeliğini kullanabilirsiniz.
 • Öğrenci olarak üyeliği kullanmanız için öğrenci olduğunuza dair SheerID doğrulaması yapmanız gerekmektedir. Doğrulama işleminiz sırasında olası bir yardım talep ederseniz customerservice@sheerid.com adres üstünden e-posta gönderebilirsiniz.

Youtube Premium Öğrenci Üyeliği Fiyatı

Youtube premium öğrenci üyeliği fiyatı aylık 9.99 TL olarak belirlenmiştir. Youtube öğrenci aboneliğinden yararlanmanız için üyelik adımlarını tek tek yapmanız gerekmektedir.

Youtube Premium Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

Youtube premium üyelik iptali ya da duraklatmak için bir kaç adımı geçmeniz gerekmektedir. Üyeliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilir ya da duraklatabilirsiniz. İstediğiniz zaman da tekrardan üye olabilirsiniz. Ancak deneme olarak 3 aylık ücretsiz üyelikten tekrar yararlanamazsınız.

Youtube Premium Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

 • Youtube’a giriş yaparak Profil resminizin üstünü tıklayın.
 • Açılan menüden Satın Alınanlar ve Üyelikler kısmına tıklayın.
 • Önünüze çıkan kısımda Üyeliği İptal Et seçeneğini tıklayın.
 • İptal etme sebebinizi yazın ve İleri seçeneğini tıklayın.
 • Evet, İptal Et seçeneğini tıkladığınızda üyeliğiniz iptal edilecektir.

Youtube Premium Ne Kadar? Nasıl İptal Edilir?

Youtube Premium Kaç Cihazda Kullanılabilir?

Youtube premium üyeliğinizi internet bağlantısı olmadan sizlere vermiş olduğu özellikleri aynı anda 10 farklı mobil cihazdan kullanabilirsiniz.

10 cihazdan sonra başka bir cihazda kullanmak istediğiniz takdirde ya da video indirmeyi denediğiniz anda, bağlı olan 10 cihazdan ilk olarak giriş yaptığınız cihazdan otomatik olarak çıkış yapacaktır. Dikkat edilmesi gereken durum ise; yılda bu işlemi sadece 4 defa yapabilirsiniz.

4. defa değişim işlemi yaptığınızda “Maalesef bu video çevrimdışına alınamıyor” mesajı sizlere iletilecektir. Bu mesajı gördüğünüz anda indirme için toplam cihaz sayısına ulaştınız demektir. Cihaz sayısını sıfırlayana kadar yeni bir cihazda üyeliği kullanamaz, video indiremezsiniz. Ancak aktif olan cihazlarda indirme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

2021 Resmi Tatiller Ne Zaman?

Youtube Premium Özellikleri Nedir?

Youtube premium aboneliği ile birlikte bir çok ek özellik de sizin için aktif olacaktır. Youtube premium özellikleri;

 • Reklamsız olarak video izleyebilir ve müzik dinleyebilirsiniz.
 • Başka uygulama kullanarak müzik dinlemeye devam edebilirsiniz.
 • Çalma listesi oluşturup ve paylaşma yapabilirsiniz.
 • Youtube özel içeriklerine ulaşım yapabilirsiniz.
 • İstediğiniz videoyu indirip, sonra izleyebilirsiniz.
 • Abone olduğunuz kanalların videolarını dilerseniz otomatik olarak indirebilirsiniz.

Youtube Premium Öğrenci Üyeliği Kaç Kişi Kullanabilir?

Youtube premium öğrenci üyeliği kaç kişi tarafından kullanılabilir konusunda sadece 1 kişi kullanabilir diyebiliriz. Çünkü öğrencilere gereken indirimin yapılmış olmasından dolayı bu şekilde bir kural bulunmaktadır.

Youtube Premium Öğrenci Üyeliği Özellikleri Nelerdir?

Youtube premium öğrenci üyeliğinin en önemli özelliklerinden bir tanesi fiyatıdır. Öğrenci üyeliği yapıldıktan sonra koşulları sağlamanız halinde 4 yıl boyunca öğrenci üyeliğinden yararlanabilirsiniz

Aylık olarak 9.99 TL seçeneği ile uygun bir fiyat olarak görülmektedir. Öğrenci üyeliği özellikleri olarak;

 • Youtube’da bulunan milyonlarca videoyu ve müziği reklamsız olarak izleyip, dinleyebilirsiniz.
 • Videolarınızı ve oynatma listenizi telefonunuza indirip, internet olmadan izleyip dinleme seçeneğiniz olacaktır.
 • Diğer uygulamaları kullansanız bile videolarınız ve müziklerinizin oynatımı devam edecektir.
 • Youtube’a ait özel dizi ve filmleri ücretsiz izleyebilirsiniz.
 • Youtube Music Premium’a ücretsiz bir şekilde üye olabilirsiniz.
 • Google Home ya da Chromecast Audio’nuzla müzik keyfini yaşayabilirsiniz.

Youtube Premium Ücretsiz Deneme Nasıl Yapılır?

Youtube premium ücretsiz deneme nasıl yapılır konusu oldukça basittir. Youtube’a girdiğinizde önünüze ücretsiz olarak deneme seçeneği çıkacaktır. Bu seçenekte ücretsiz deneme seçeneğini tıkladığınız zaman ücretsiz denemeye başlayabilirsiniz.

Youtube Premium Ücretsiz Deneme İptal Etme Nasıl Yapılır?

Youtube premium ücretsiz deneme iptal etme seçeneği bulunmamaktadır. Ücretsiz denemeyi aktif ettiğiniz zaman size belirtilen sürede kullanmaya devam edersiniz.

Ücretsiz deneme bittikten sonra abone olabilir ya da abone olmadan devam edebilirsiniz. Abone olmadığınız takdirde sizden ekstra bir ücret alınmamaktadır.

Youtube Premium Aile Üyeliği Fiyatı

Youtube premium aile üyeliği 5 kişi kullanımına aktif olmaktadır. Aile üyeliği fiyatı da aylık olarak 25.99 TL belirtilmiştir.

Youtube Premium Aile Üyeliği Şartları Nelerdir?

Youtube premium aile üyeliğinin belirli şartları bulunmaktadır. Bu şartlar;

 • Youtube premium aile üyeliği 5 kişi ile sınırlıdır.
 • Aile üyeleri, grup yöneticisiyle aynı evde yaşaması gerekiyor.
 • 1 yılda bir kere aile gruplarını değiştirebilirsiniz.
 • Aile üyelerinin adı, fotoğrafı ve e-posta adresi grupla birlikte paylaşılması gerekiyor.

Youtube Premium Aile Üyeliğinden Çıkma Nasıl Yapılır?

Youtube premium aile üyeliğinden çıkma konusunu dilediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.

Aile üyeliğine devam edip gruptan çıkmak için de grup yöneticisi olmanız gerekiyor. Aile üyesi ekleme ve kaldırma işlemini sadece grup yöneticisi gerçekleştirebilir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu