Devlet Yardımları

Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır? Bu konu son zamanlarda oldukça yoğun şekilde araştırılmaktadır. Pandemi süresi boyunca uzaktan eğitim ile birlikte bir çok sorun gündeme geldi.

Bunların en önemlisi eğitim nasıl olacak durumuydu. Bir süre uzaktan eğitim olarak devem edildi. Durumu olanlar internet üzerinden, durumu olmayan ailelerin çocukları ise televizyondan eğitime devam etti.

MEB yaptığı açıklamada 500 bin adet tablet dağıtımı yapılacağını duyurdu. 500 bin tablet sadece ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılacak.

Ücretsiz Tablet Başvurusu Nereden Yapılır?

Ücretsiz tablet başvurusu nereden yapılır konusunda bilgi sahibi olmayanlar için; belediyelerin ve bazı kurumların başlatmış olduğu kampanyalar doğrultusunda erişime açılmış bulunmaktadır.

Şartlı Eğitim Yardımı Nedir? Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şartlı Eğitim Yardımı Nedir? Nasıl Alınır?

Milli Eğitim Bakanı’nın yapmış olduğu açıklamayla birlikte, ücretsiz tabletler MEB tarafından koordineli olarak ihtiyaç sahibi öğrencilere yapılacaktır. Dağıtıma hazır olan ücretsiz tabletler ihtiyaç sahibi olan bütün öğrencilere dağıtılacaktır.

Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ücretsiz tablet dağıtımı yapılacağını duyuran MEB ile birlikte bazı belediyeler de ücretsiz tablet dağıtımı için kampanya düzenlemeye başladı. Belediyeler aracılığıyla yapılan ücretsiz tablet başvurusu için öğrenci adı soyadı, adres bilgileri, veli bilgileri, okul ve sınıf bilgileri gibi bilgilerin doğru verilmesi gerekmektedir.

Ücretsiz tablet başvurusu yapmak için bağlı bulunduğunuz ilçe belediyesinin internet sitesinden başvuru işleminizi yapabilirsiniz.

Ücretsiz Tablet Başvurusu Yap

Ücretsiz tablet başvurusu yapmak için, öncelikle Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıklamış olduğu şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.

Başvuru şartları yerine getirdiğiniz takdirde ücretsiz tablet alabilirsiniz. Tablet başvurusu yapmak için bağlı bulunduğunuz belediyenin internet sitesinden ya da belediye binasından gerekli detayları öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz Tablet Başvurusu Şartları Nelerdir?

Ücretiz tablet başvurusu şartları olarak öncelikle ihtiyaç sahibi olmanız gerekmektedir. Öğrenciler arasında ailelerin gelir seviyesi, eğitim durumunda bulunan kardeş sayısı, yüz yüze eğitime devam edilip edilmediği ve özel olarak eğitim gereksinimi halleri öncelikli olarak değerlendirilecektir.

MEB’nın yaptığı açıklamada ilk olarak öncelik bu hususlara verilecektir.

Tasdikname Nedir? Nasıl ve Nereden Alınır?

Tasdikname Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Alınır?

Ücretsiz Tablet Başvurusu Sorgulama

Ücretsiz tablet başvurusu sorgulama işlemini bağlı olduğunuz belediyenin internet sitesinden takip edebilir, tablet alıp alamayacağınız konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir başka şekilde sorgulama işlemini yapmak için, E-Devlet üzerinden İletişim Merkezi Başvuru Sonucu Sorgulama ekranından yapabilirsiniz. Bu hizmet ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı İletişi Merkezi’nden başvurularınızın sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz Tablet Başvurusu MEB

Ücretsiz tablet başvurusu MEB ve belediyelerin ortak olarak düzenlediği kampanyalar ile ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet dağıtımı yapılacaktır.

Ücretsiz tablet başvuru şartlarını yerine getiren ihtiyaç sahibi öğrenciler uzaktan eğitim için gereken ilk adımı atmış olacaktır.

Dünyada yaşanılan pandemi süresince eğitime ara verilmiş, daha sonra da uzaktan eğitime geçilmesi kararlaştırılmıştı. Bunun üzerine gerek televizyonlardan gerekse de internet üzerinden eğitim sağlanmıştı.

Maddi imkanı düşük ailelerin çocuk sayısı 1’den fazla olduğundan tek bir televizyon ya da tablet veya bilgisayar yetmediği anlaşıldığından, devlet tarafından hemen ücretsiz tablet dağıtımı yapılacağı duyurulmuştu. Bunun yanı sıra belediyeler ve bazı özel kurumların da bu kampanyaya destek vereceği açıklanmıştı.

Bu kampanya sonucunda devlet tarafından 500 bin adet ücretsiz tablet dağıtımı yapılacağı, özel kurum ve belediyelerin de buna ek olarak ücretsiz tablet vereceği vurgulanmıştı.

Ücretsiz Tablet Başvurusu Linki

Ücretsiz tablet başvuru linki üzerinden, gelir düzeyi düşük ailelerin ihtiyaç sahibi öğrenci olan çocuklarına tablet yardımı yapılmaktadır.

Bunun için bağlı olduğunuzu belediyenin internet sitesine ya da belediye binasına giderek gerekli detayları alabilirsiniz.

Ücretsiz Tablet Başvuru Formu

Ücretsiz tablet başvuru formu doldurarak 500 bin adet tabletten birinin sahibi olabilirsiniz. Başvuru formunu belediyelerin internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Bundan sonra yapmanız gereken başka bir işlem bulunmamaktadır.

Ücretsiz Bilgisayar Tablet Başvurusu

Ücretsiz bilgisayar tablet başvurusu yapan ihtiyaç sahibi aileler, çocuklarının eğitiminin aksamaması için farklı çare de aramaktadır.

Ancak devletin dağıttığı ücretsiz tablet başvurusu yapan ailelere, şartları yerine getirmesi durumunda ücretsiz olarak tablet verilecektir.


2 Yorum

  1. 4 çocuğumla kiradayım çocuklarım ikisi öğrenci diğerleri 4 ve 7 yaşındalar kira ve faturalarımı ödeyemiyorum Allah rızası için öğrenci çocuklarım için tablet veya bilgisayara çok ihtiyacım var iletim dikkate alınmasını rica ediyorum

  2. 4 çocuğumla kiradayım çocuklarım ikisi öğrenci diğerleri 4 ve 7 yaşındalar kira ve faturalarımı ödeyemiyorum Allah rızası için yardım edin öğrenci çocuklarım için tablet veya bilgisayara çok ihtiyacım var iletim dikkate alınmasını rica ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu