Devlet Yardımları

Süt Kuzusu Başvurusu

Süt kuzusu başvurusu ile İzmir’de ikamet eden ve ihtiyaç sahibi ailelerin 1-5 yaş aralığındaki çocukları haftalık 8 litre süt ihtiyacı karşılanmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin üretici kooperatiflerinden satın aldığı sağlıklı sütlerle, İzmir’de 240 okulda okuyan 210 bin çocuğa 2005 yılından itibaren süt kuzusu adı altında ulaştırdığı sütlerle bütün Türkiye’ye örnek olmuştur.

BİZİ INSTAGRAM SAYFAMIZDAN DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ….

Bu örnek davranışı ile hem ihtiyacı olan ailelerin çocuklarına, hem de Türkiye’de muhteşem bir projeyi hayata geçirmiştir. Süt kuzusu projesini örnek alıp bir çok ilde ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına süt dağıtımı oldukça yoğun olarak başlamıştır.

Süt Kuzusu Nedir?

Süt kuzusu nedir? Türkiye’de yerel yönetim ve üretici kooperatifin ortak çalışmasıyla hayata geçirilen süt kuzusu projesi, belkide Türkiye’de en önemli projeler ve sosyal yardımlar arasında yerini ilk sırada almış bulunuyor.

Süt kuzusu başvurusu; İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin öncülük ettiği süt kuzusu projesi, 1-5 yaş aralığında çocuklu ihtiyaç sahibi, yoksul ve maddi sıkıntısı olan aileler için en önemli bir sosyal yardım projesidir. Haftalık olarak aile içerisinde her çocuk için 8 litre süt ihtiyacını karşılayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, her gün 62 ekip ile kent geneline süt dağıtımı yapmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Süt kuzusu projesi İzmir’in öncülük yapmasıyla birlikte, 2012 yılında devlet tarafından tüm okullarda hayata geçirilmiştir. Türkiye tarafından örnek alınan süt kuzusu projesi ” süt her çocuğun hakkı ” ilkesiyle 1-5 yaş aralığındaki çocukların süt ihtiyacı karşılanmaktadır.

Süt Kuzusu Başvurusu Nereye Yapılır?

Süt kuzusu başvurusu nereye yapılır? Süt kuzusu başvurusu muhtarlık üzerinden yapılmaktadır. Ancak muhtarlıktan yapılan başvuruların süreleri biraz daha uzun sürebilmektedir.

Süt kuzusu başvurusunu belirtilen iletişim adreslerine belgelerinizle birlikte kendiniz yapmanız en uygun durum olacaktır. Bu sayede daha hızlı sonuç elde etmiş olabilirsiniz.

Süt kuzusu başvurusunu, başvuru için gerekli belgelerle İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü‘ne bağlı olan Süt Kuzusu Birimi‘ne yapabilirsiniz.

Süt Kuzusu Birimi

Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü

  1. Laleli Mahallesi Menderes Caddesi No:418 Gürçeşme Zübeyde Hanım Huzurevi Buca – İzmir
  2. Milli Kütüphane Cad. No:41/A Z47 (Katlı otopark altı) Konak/İZMİR
    Telefon: 293 45 97 Faks: 293 11 31

Süt Kuzusu Başvurusu Muhtarlık

Süt kuzusu başvurusu muhtarlık üzerinden yapılan başvurular bazen sürecin uzamasına sebep olabilmektedir.

Süt kuzusu başvurusu için muhtarlıktan sadece başvuru dilekçesi alıp, başvurunuzu gerekli belgeler ile kendiniz yapmanız daha hızlı sonuç elde etmenize sebep olacaktır.

Süt kuzusu başvurusu muhtarlık üzerinden yapmış olanların başvurularını muhtar otomatik olarak bildiriyor ancak bazı durumlarda bu süreç oldukça uzayabiliyor.

Başvuruyu muhtarlık üzerinden yapanların şikayetleri oldukça fazla olduğundan, gerekli belgelerle başvuru adresine kendiniz başvurunuzu iletmeniz daha uygundur.

Süt Kuzusu Başvuru Dilekçe Örneği

Süt kuzusu başvuru dilekçe örneği için bağlı bulunduğunuz muhtarlığa giderek temin edebilirsiniz.

Başvuru dilekçesini aldıktan sonra sizden istenen diğer belgelerin neler olduğu hakkında bilgiyi de muhtarınızdan öğrendikten sonra, Süt Kuzusu Birimi’ne başvurunuzu yapabilirsiniz.

Süt Kuzusu Başvuru Dilekçe Örneği 

süt kuzusu başvurusu dilekçe örneği

Süt Kuzusu Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Süt kuzusu başvuru için gerekli belgeler hakkında detaylı bilgiyi bağlı bulunduğunuz muhtar tarafında öğrenebilirsiniz.

Süt Kuzusu Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

  • Muhtarlıktan aldığınız başvuru dilekçesi
  • Anne, baba ve süt kuzusundan yararlanacak 1-5 yaş arasında bulunan çocukların arkalı önlü kimlik fotokopileri

Yukarıda belirtilen belgelerler başvurunuzu yapabilirsiniz. Ancak boşanmış olan anne ve baba için gerekli belgelere ek olarak evrak istenmektedir.

Antalya Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır?

Antalya Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır?

Boşanma Halinde

  • Boşanma mahkeme kararı (Çocuğun velayeti kimin üstündeyse onun belirtildiği belge)

Resmi Nikah Olmadığı Hallerde

  • Nüfus Müdürlüğü’nden alınacak nüfus kayıt örneği (Çocuk tanıma ibaresinin belirtildiği belge)

Süt Kuzusu Başvuru Sorgulama

Süt kuzusu başvuru sorgulama işlemi için Hemşehri İletişim Merkezi (HİM) ile irtibata geçebilir, internet sitesi üzerinden takip işleminiz gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Binası giriş katında bulunan Hemşehri İletişim Merkezi (HİM) ‘ne gelip şahsen başvurunuzu yapabilir; telefon, e-posta, kurumsal sosyal medya hesapları, faks ve mektup ile de irtibata geçebilirsiniz.

Ayrıca him.izmir.bel.tr adresinden de online başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Süt Kuzusu İzmir İletişim

Süt kuzusu İzmir iletişim için aşağıdaki Hemşehri İletişim Merkezi’nden (HİM) adres, telefon, faks, e-posta veya kurumsal sosyal medya üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Hemşehri İletişim Merkezi (HİM)

Tel: 444 40 35
Faks: 293 39 95
Web: http://him.izmir.bel.tr
E-posta: him@izmir.bel.tr
Twitter: @izmirhim

Süt Kuzusu Neden Gelmiyor 2020

Süt kuzusu neden gelmiyor 2020 yılında ülkemizin yaşadığı koronavirüs sebebiyle bir takım aksaklıklar meydana gelmiştir.

süt kuzusu başvurusu

Kent genelinde belediyeden görevli 62 ekip, her gün süt dağıtımını kesintisiz olarak ihtiyaç sahibi aileler ulaştırmak için elinden gelenin en iyisini yapmaya gayret gösterdiğinden emin olabilirsiniz.

Salgın hastalık, kaza veya acil bir durum söz konusu olmadığı durumlarda haftalık 8 litre süt ihtiyacınız mutlaka adreslerinize teslim edilecektir.

Süt Kuzusu Kaç Yaşa Kadar

Süt kuzusu kaç yaşa kadar verildiğine dair aklınızda soru işareti kalmasın. Süt kuzusu ile 1-5 yaş aralığında bulunan ve başvuru yapan bütün çocuklara verilmektedir.

Ayrıca okullarda da süt kuzusu projesi adı altında tüm illerde 2012 yılından beri öğrencilere süt verilmektedir.

Süt Kuzusu İstanbul

Süt kuzusu İstanbul projesi Halk Süt adı altında dağıtılmaktadır.

Süt Kuzusu Gelmedi

Süt kuzusu gelmedi hakkında detaylı bilgiyi Hemşehri İletişim Merkezi (HİM) ile öğrenebilirsiniz.

Ancak merak etmeyin. 62 ekip ile her gün adreslere süt kuzusu projesi adı altın belediyenin görevlendirdiği personel tarafından süt dağıtılmaktadır.

Süt Kuzusu Kaç Yaşında Kesilir?

Süt kuzusu yardımı alan İzmir’li ihtiyaç sahibi ailelerin akıllarına takılan sorulardan bir tanesi de süt kuzusu kaç yaşında kesilir olmaktadır.

Süt kuzusu 1-5 yaşında olan bütün çocuklara verilmektedir. Bu yaş aralığında olmayan çocuklara süt yardımı yapılmamakradır. 5 yaşına kadar süt kuzusu yardımından yararlanabilir. 5 yaşını geçtikten sonra süt kuzusu yardımı kesilir.

Süt Kuzusu Adres Değişikliği Nasıl Yapılır?

Süt kuzusu adres değişikliği Nüfus Müdürlüklerinden yaptıktan sonra Süt Kuzusu Müdürlüğü’nü telefonla arayarak yeni adres bilgilerinizi verdikten sonra sütleriniz yeni adresinize gelecektir.

Süt Kuzusu Adres Değişikliği Dilekçe Örneği

Süt kuzusu adres değişikliğini Nüfus Müdürlüklerinden yaptıktan sonra herhangi bir dilekçe vermenize gerek yoktur. Sadece telefonla adres değişikliği yaptığınızı belirtmeniz, yeni adres bilgilerinizi güncellemeniz yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat