Sorgulama İşlemleri

Sınavlardan 100 Alma Taktikleri

Sınavlardan 100 Alma Taktikleri; Sınavlar da yüz almanın taktikleri vardır ama bu taktikler için de kopya taktikleri aramayın. Bir inşa hem çalışıyor hem başaramıyorsa o zaman çalışma sisteminde bir sıkıntı vardır demektir.

Bununla birlikte bu sıkıntıları nasıl aşarız ona bakalım. Çalışmayıp yapamayanlar için çalışmak ilk aşamadır. Bundan sonrasına bakarız ama önce çalışın çalışıp yapamayanlar içinde iki yol vardır ya çalışma metodu yanlıştır ya da yoğunlaştırılmış eksikliği vardır bu işi sizlere daha geniş ve en ince ayrıntısına kadar anlatalım ve gelecek sınavdan en yüksek notu alalım. Hadi başlayalım

Sınavdan Yüksek Alma Taktikleri

Yarın sabah sınav var ve nacağız hadi bakalım. Hadi hem konu başlıklarını çıkartalım ve konu başlıkları içinde ki sayılara bir bakalım hemen basitten karmaşığa doğru da bir planlama yaptıktan sonra saatlere yapalım örnek sınava kaç saat var diyelim 20 saat bunun en az 8 saati uyku kaldı 12 biz bu 12 saati konuların basitten zorluğuna doğru yazalım birer saatte iki tekrar yeterli olacaktır bundan sonra her konudan 5 test hazır sayılırız.

Yok, benim sürem çok ve her sınavdan yüz almak istiyorum diyenler için ise bizim öbeğimiz yine planlı ve düzenli çalışırsanız zaten kendiliğinden notlar gelecektir.

Hiç Çalışmadan Sınavdan 100 Alma

Bunun tek çaresi vardır çok zor bir çare de olsa yine de biz bunu bir diyelim dersi derste çok sıkı bir dinleyici olduktan sonra dersi yaşamak ve hayatla iğlik bağlantılar kurmak bunları yaptıktan sonra derste yine başarılı olacağınızdan benim hiç şüphem yok çünkü bu durumun başka yolu yok.

Hiç Çalışmadan 100 Almak

Bu başlığımız inanlara acaba dedirtiyor demi aslında hiç kimse çalışmadan yüz alamaz derler ama eğilin biz size bir taktik fısıldayacağız. Dersi derste sıkıca dinle ve değer konularla bağdaştır. Derste zaten dersi dinleyip çabalasan günde iki saat ders çalışmış oluyorsun al sana sınavda en yüksek notu almak için çok güzel bir yöntem haydi kolay gelsin.

Sınavdan Nasıl 100 Alınır?

Sınavdan yüz almanın tek yolu vardır. İyice çalışıp dinlemek yine çalışmak az çalışmak ama düzenli çalışmak sizleri en zirveye çıkaracak olan bir yoldur.

Bununla birlikte hocalarla iyi diyalog kurmada bir yöntemdir açık olalım hoca bana taktı kelimesi doğrudur. Hocalar hoşlanmadığı bir adama sola tam puan vermez ve kıracak yeri bulurlar. Her hoca aynı değildir ama çoğu böyledir yani yağcılık da bir fikirdir. Siz yenmede çalışmayı deneyin ve kazanan siz olun.

Az Çalışıp Yüksek Not Almak

Biz öğrencileri dersle boğan bir sisteme doğru gidiyoruz ve bu sistem bizi her geçen gün boğmaya da deva ediyor değil mi nasıl yapacağız bu kadar dersin üstüne bir de evde ders çalışmayı bu kolay mı bence de değil peki az çalışarak nasıl yüksek alırız.

Bunun caba sorunun kendisidir. Zaten sizler okulda der çalışıyorsunuz bu dersi orada iyice dinlerseniz sizi kimse yıkamaz ve dersi derste dinleyen evde tek tekrar yapan adam büyük iş yapar bu sistem de.

Matematikten Nasıl 100 Alınır?

Bunu cevaplamak bizim içinde çok zor bir durum. Nasıl bir insan matematikten yüz alır diye merak etmişizdir. Sen en araka sırada 05 alırken o orada yüz almış ve hala düşünüyordur.

Allah’ım çıldırmamak elde mi işte siz çıldırmadan biz size yöntemi söyleyelim matematik kolay bir ders olmakla birlikte sadece en baştan yani en basitten başlayarak işi öğrene öğrene gitmek gerekir. Bir konuyu öğrenemez ve atlarsanız ondan sonra ki konu ile asla bağıntı olmayacak ve kısa kalacaktır.

Hepsini öğrene öğrene gittiğiniz zaman bu işi atlatabilir ve sizde arkada oturup ta öndekilere pis pis gülen ilk öğrenci olabilirsiniz.

Sınavdan Yüksek Not Alma Duası

Sınavdan yüksek alma büyüsünü size söyleyelim ve akşam 6 dan gece 12 ye kadar bunu tekrar edin ve kazanın. Haydi, başlayalım elimize yarının kitabını alalım ve büyüyü o kitaba yapacağız.

İlk üniteden çalışmaya başlayalım ve gece 12 ye kadar ara ara dinlenerek durmayalım sonunda elimizi açalım Allah’ım ben elimden geleni yaptım sende yardım et yarın bakalım nasıl yüksek not alırsınız.

Bunun ne büyüsün vardır ne de duası hiçbirine inanmayanı siz yatın millet çalışsın Allah’ım yardım et rabbim emek vermeyene ekmek vermez gençler haydi masa başına.

Yazılı Taktikleri

Gençler sınav için size kopya taktiği vermememiz beklemeyin. Bizler için sınav taktiği olarak sakin olmak lazım önce sınav kağıdını iyice inceleyin.  5 soru mu var 3 tanesini iyi biliyorsunuz önce iyi bildiklerinizi yazın ve alacağınız puanları garanti edin bunun yanı sıra yapamadığınız sorularda sallamayın elinize yazık.

Konsantrasyon çok önemli bir noktadır. Aklınıza gelmediği zaman yapmanız gereken durum yumruğunuzu sıkın tekrar hatırlamanıza yardım edecektir. Bundan başka çalışmayan için bir taktik yoktur.  Bilmediğiniz bir şeyde neyin taktiği olacak taktiklerimiz çalışanlar içindir.


5 Yorum

  1. Benim seçmeli derslerden yapılan sınav sürem 30 dakika diğer dersler ise 40 dakika

  2. Yaaa çok teşekkürler hepsini okudum çok iyi motivasyonun yerine geldi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu