Finans

Senetle Kredi Veren Yerler

Acil olarak paraya ihtiyaç duyanlar senetle kredi veren yerler araştırması yaparak zor günlerini biraz da olsa atlatma çabası içerisinde olarak, para ihtiyacını gidermeye ihtiyaç duymaktadır.

Ülkemizde paranın değeri oldukça arttığı için akrabalar, arkadaşlar ve yakınlar arasında para alışverişi ya da borç para konusu sona erdi. Bu yüzden çok zor durumda olup sıkıntı çekenler boş senede bile imza atmaktadır. Ancak bu kesinlikle doğru bir hareket olmamakla birlikte, kimseye tavsiye etmediğimiz bir durumdur.

Senetle kredi veren yerler hakkında detaylı bir araştırma yaparak sizlere bilgi paylaşımı sağlayacağız. Senetle kredi veren yerler olarak

  • Bankalar
  • Kuyumcular
  • Firmalar
  • İkrazatçılar
  • Faktoringler
  • Vakıflar
  • Tefeciler

Yukarıda belirtilen kişi ve kurumlar sizlere senetle kredi imkanı sağlamaktadır. Ancak tekrar belirtmek isteriz ki; senetle kredi şartlarını incelemeden kesinlikle senede imza atmayın.

Senetle Kredi Veren Bankalar

Senetle kredi veren bankalar hakkında detaylı bilgi verecek olursak, daha doğrusu senetle kredi veren bankalar değil de senet kırdırma veya bozdurma adı altında, günü gelmeyen senetleri nakite çevirmek mümkündür.

Çek ve Senet Bozan ve Kıran Bankalar

Senetle Kredi Veren Kuyumcular

Senetle kredi veren kuyumcular günümüzde pek nadir olarak bulunsa da, çek veya senet işine girmek istemeyenler kredi kartları varsa kuyumculardan taksitle altın alıp satarak ihtiyacı kadar nakit sahibi olabilirler.

Kredi kartıyla kuyumcudan altın alındığı takdirde alış ve satıştan bir miktar zararınız olacaktır. Ancak elinize nakit geçecektir. Eğer tanıdığınız kuyumcu varsa senetle bile size altın verebilir. Bu tamamen kuyumcunun kendisine kalmış bir durumdur.

Senetle Kredi Veren Firmalar

Bazı firmalar senetle kredi vermektedir. Dar zamanda borç para veren firmalar 1 günde kredi çekim imkanı sağlamaktadır.

Senetle kredi veren firmalar 50 bin TL kredi vermektedir. Ancak senet karşılığı alacağınız paranın faizi çok yüksek olacaktır. Bazı firmalar başvuru formu doldurulması gerektiğini bazıları ise ön ödemesiz ve kefil olmadan senetle para verdiği söylenmektedir.

En Uygun Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Senetle para veren firmalara başvuru yaptığınız da, sadece senet üzerine imza atmanız yeterli olacaktır demektedir. Ancak senet üzerine imza atmadan önce kesinlikle geri ödemesi ne kadar, faiz oranı ne kadar olacağını detaylı bir şekilde öğrenin.

Senetle Kredi Verenler

Senetle kredi verenler olarak bankalar, kuyumcular ve firmalar hakkında sizlere kısa bir bilgi vermeye çalıştık.

Senetle kredi veren yerlere çok dikkat etmeniz gerekiyor. Yasa dışı bu işlemleri yapanlara ağır cezalar verilmektedir. Senet karşılıksız çıkması durumunda da hapis cezası öngörülmektedir.

senetle kredi veren yerler

Özellikle tefecilerden nakit ihtiyacı alırken çok dikkat etmelisiniz. Günlük olarak sizlere faiz uygulayabilirler, elinizdeki bütün birikimleriniz bir anda sizden alabilirler. Boş senede kesinlikle imza atmayın. Bu size en büyük ve en önemli tavsiyemizdir.

Senetle Para Veren İkrazatçı

Senetle kredi veren yerler hakkında elimizden geldiği kadar sizleri aydınlatmaya çalıştık. Şimdi de senetle para veren ikrazatçı hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Öncelikle ikrazatçı ne demek onun açıklamasını yapalım. İkrazatçı; belirli bir teminat ya da ipotek karşılığı ile borç para veren kişiye denir. İkrazat ise bu verilen borç paraya denir.

İkrazatçılar BDDK tarafından onaylanmış tamamen yasal işlem yapanlara denir. Tefecilerle ikrazatçıları karıştıranlar oluyor. Tefeci yasa dışı bu işlemi yapanlara denir. Yasal olarak bu işi yapanlara da ikrazatçı denir.

İkrazatçı firma artık ülkemizde pek bulunmamaktadır. Bunun yerini faktoring şirketler almıştır. Şimdi de sizlere senetle paran veren faktoringler hakkında bilgi vermeye çalışalım.

Senetle Para Veren Faktoringler

Senetle para veren faktoringler, eskiden ikrazatçı firma adı ile bilinmekteydi. Günümüzde ikrazatçı firmaların yerini faktoring şirketleri almıştır ve ülkemizde yasal olarak sadece faktoring şirketler faaliyet göstermektedir.

Faktoring şirketler teminat veya ipotek karşılığı zor durumda olan kişilere borç para vermektedir. Ancak ödemeleri de faizli olarak bilinmektedir. Yani bir nevi bankadan kredi çekiyormuş gibi düşünmeniz gerekiyor.

Genel olarak faktoring şirketlere bankadan kredi çıkmayan vatandaşlar başvuru yapmaktadır. Senetle kredi veren yerler olarak bilinse de, gösterebileceğiniz bir teminat ya da ipotek varsa faktoring şirketler size nakit ihtiyacınızda yardımcı olacaklardır.

Borç Para Veren Vakıflar

Ülkemizde borç para veren vakıflar bulunmaktadır. Ancak yüksek miktarda borç mümkün olmamaktadır. Bunun için ihtiyacınız olan miktarı bulunduğunuz bölgede vakıf mevcutsa gidip danışmanızı tavsiye ediyoruz.

Senetle Para Veren Tefeciler

Öncelikle sizlere tefeci arıyorum demekten vazgeçmenizi ve senetle para veren tefeciler ile irtibata geçmemenizi tavsiye ediyoruz.

Nakit ihtiyacınız varsa bunu yasal yollarla yapanlar ile iletişime geçmeniz, gerekiyorsa bankadan kredi çekmenizi tavsiye ederiz. Senet bozduran bir çok banka mevcuttur.

Bu işlemi mutlaka senetle kredi veren yerler ve yasal şirketlerle ya da banka ile yapmanız sizin için en doğrusu olacaktır.


11 Yorum

  1. Kredi alamıyorum puanım var ama sicilim bozuk 5 yıl beklemeliymisim ne yapmalıyım gerçekten çok ihtiyacim

  2. Merhabalar krediye ihtiyacım var. nasıl bir yol izlemeliyim acaba bilgi verin lütfen

  3. Sed yardımı alan var mı oğlum 5 sınıfa başlıyor ve diğeri bir sınıfa başlıyor hiçbir gelirim Yoksa maddiyat sıkıntısı çekiyorum Kirada oturuyorum çocuklarım için sizden rica ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu