devlet yardımı devlet destekleri kosgeb destekleri maddi yardım

Para Yardımı Yapan Dernekler, Vakıflar ve Kurumlar

Para Yardımı Yapan Dernekler, Vakıflar ve Kurumlar

Para yardımı yapan dernekler, vakıflar ve kurumlar ile birlikte ihtiyacı olan vatandaşlarımıza maddi destek sunulmaktadır.

Bunun yanı sıra para yardımı yapan ünlüler, zenginler ve iş adamları da bulunmaktadır. Muhtaç kişilere yapılan maddi yardımlar sayesinde ülkemizde şartlar gereği zorluk çeken aileler bu sayede ihtiyaçlarını karşılayabilmekteler.

İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının eğitimlerinin aksamaması içinde bir çok alanda eğitim yardımları da hem hayırseverler hem de devlet tarafından yapılmaktadır.

Para Yardımı Yapan Dernekler

Para yardımı yapan dernekler genelde ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza yönelik araştırma yaparak maddi destek sağlamaktadır. Hangi yönde ihtiyacı bulunuyorsa o yönden yardımlara devam edilmektedir.

Para Yardımı Yapan Dernekler

 • Hayrat Yardım Derneği
 • Dost Eli Derneği
 • Vuslat Derneği
 • Çare Derneği
 • Kocaeli İnsani Yardım Derneği
 • İnsani İnşa Derneği
 • Fakir ve Muhtaçlara Yardım Derneği
 • Düşün Taşın Derneği
 • Uluslararası İnsani Yardım ve Eğitim Derneği
 • İyilik, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
 • Beşir Derneği
 • Ankara İnsan Hakları ve Hizmet Derneği
 • Türkiye Yardım Sevenler Derneği
 • Endes Engellilere Destek ve Yardım Derneği

Para Yardımı Yapan Vakıflar

Para yardımı yapan vakıflar ile ülkemizde ihtiyaç sahibi ailelerin maddi anlamda zorluk çekmesinin önüne geçmesi için kurulan yardım vakıflarıdır. Para yardımı yapan dernekler gibi vakıflar da aynı yönde yardım eli uzatmaktadır.

Para Yardımı Yapan Vakıflar

 • Nef Vakfı
 • Türkiye Eğitim Vakfı (TEV)
 • Alp Acil İhtiyaç Projesi Vakfı
 • Türkiye Sokak Çocukları Vakfı
 • Tuvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV)
 • Ayhan Şahenk Vakfı
 • İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH)

Para Yardımı Yapan Kurumlar

Para yardımı yapan kurumlar ile ülkemiz içerisinde yaşayan vatandaşlara maddi konuda yardımcı olunmaktadır. Para yardımı yapan dernekler gibi, kurumlar da maddi yardım yapmaktadır.

Para Yardımı Yapan Kurumlar

 • Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı
 • Vakıflar Genel Müdürlüğü
 • Sosyal Hizmetler Müdürlüğü

Para Yardımı Yapan Ünlüler

Para yardımı yapan ünlüler genel olarak yaptıkları yardımları gösteriş yapmayı sevmemektedir. Ancak Ünlü Sanatçı Haluk Levent aracılığıyla AHBAP Derneği adı altında bir çok ihtiyaç sahibi vatandaşa canlı yayında yardım yaptığı da bilinmektedir.

Haluk Levent yardım başvurusu nasıl yapılır? ya da AHBAP yardım başvurusu nasıl yapılır? konusuna gelecek olursak; Burada yapılacak herhangi bir başvuru bulunmamaktadır. AHBAP resmi internet sitesine girerek bu derneğe bağış yapabilirsiniz.

AHBAP Derneği’nin amaca; ihtiyaç sahibi vatandaşlara ayni ve nakit yardımı başta olmak üzere bir çok alanda yardım eli uzatmaktır.

Para Yardımı Yapan Dernekler, Vakıflar ve Kurumlar

Para Yardımı Yapan Zenginler

Para yardımı yapan zenginler isimlerinin gizli tutulmasını istediği için sizlere buradan isim belirtemeyeceğiz. Ancak şunu bilmenizi isteriz ki; yardımda bulunan zenginler genel olarak bireysel değil de vakıflara, derneklere ve yardım kuruluşlarına bağışlarını yaparak, bu yardımların gerekli yerlere ulaşmasını istemektedir.

Para Yardımı Yapan Hayırseverler

Para yardımı yapan hayırseverler olarak siz de yardım yapan derneklerin hesaplarına para göndererek gerçekleştirebilirsiniz.

Yardım yapan hayırsever olmak için bir çok derneğin internet sitesine girerek banka hesap bilgilerine ulaşıp, yardımlarınızı yapabilirsiniz.

Para Yardımı Yapan Futbolcular

Para yardımı yapan futbolcular bu konular çok ön planda bulunmadıkları için bu konu hakkında pek bir bilgimiz bulunmuyor. Ancak kişisel olarak ulaşması halinde mutlaka yardımlarını esirgemeyecek olan bir çok futbolcu bulunmaktadır.

Para Yardımı Yapan Siteler

Para yardımı yapan siteler olarak değil de, yardım yapan şirketlerin internet sitesine girerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Para Yardımı Yapan Yabancılar

Para yardımı yapan yabancılar, dünyanın neresinde olursa olsun bir çok hayır kurum ve kuruluşlarına yardım yaptıkları bilinmektedir. Bir çok alanda ellerinden geldiği kadar yardım yapan yabancılar genelde fakir ülkelere büyük yardım yaptıkları hatta yardım kampanyaları başlattığı da bilinmektedir.


Yorumlar

 1. Nazmi şahin dedi ki:

  Merhaba Sayın abilerim maddi yardım istiyorum ACİL 75 000 tl ihtiyacım var yardımcı olabilecek birileri var mı acaba gerçekten çok zor durumdayım çaresizim çaresiz kaldım lütfen yardım edin İŞBANKTR120006400000166201039798

 2. Onur özalp dedi ki:

  Merhaba oncelikle issizim calisacak is bulamiyorum corana hastaligini agir gecirdim halen etkisi suruyor yesil kartliyim hicbir yerden hicbir gelirim yoktur hic bir malvarligim yoktur nafakasini her ay duzenli olarak giderlerini karsilamak zorunda oldugum cocugum var muhtac durumdayim yardiminizi bekliyorum

 3. Halil dedi ki:

  Meraba mübarek ramazan ayinda yardim a ihtiyacım var yerdim etmek isteyen allah adıyla yalvarıyorum hhhmirac89@gmail.com ulaşsın.

 4. Şükran taşdelen dedi ki:

  Kiraciyiz kiramizi öduyemiyoruz esimn isi dogru durst 10 gidiyor gecinemiyoruz cok zordurumdayiz

 5. Gülsüm taş dedi ki:

  Slm oncelikle abiler ablalar büyüklerim sizden Allah rızası için maddi yardım istiyorum evim kira eşimin aldığı asgarî ücretle yeterli gelmiyor oyuzden sizden maddi yardım istiyorum evde Bebek var üniversite Okuyan kızım var Allah rızası için maddi yardım istiyorum dışarıya da borcum var isteyip duruyorlar veremiyorum lütfen yardım edin ihtiyacım var yardiminiza durumum iyi değil allah rızası için maddi yardım istiyorum çok birşey istemiyorum sizden maddi yardım istiyorum

 6. Gülsüm taş dedi ki:

  Slm oncelikle sizden Allah rızası için maddi yardım istiyorum ederseniz çok sevinirim evim kira eşimin aldığı asgarî ücret yeterli gelmiyor oyuzden sizden maddi yardım istiyorum allah rızası için yardım edin lütfen

 7. Gülsüm taş dedi ki:

  Slm abiler sizden maddi yardım istiyorum ederseniz çok sevinirim evim kira faturalar bebek kira derken elimizde para kalmıyor dışarıya da borcum var isteyip duruyorlar veremiyorum asgarî ücret yeterli gelmiyor oyuzden sizden maddi yardım istiyorum allah rızası için

 8. SERVET dedi ki:

  Selam aleyküm ne olur bana yardım edin lütfen çok zordurum dayım kiaciyim kiram ödiyemiyoru bankaya 15 bin borcum var ödiyemiyorum Allah rlzazl için bana yardım edin lütfen

 9. Aslan dedi ki:

  Epilepsi hastasıyım %55 Engelliyim yardım yapmak isteyen

 10. Semra şahin dedi ki:

  Beyim beyin kanaması geçirdiği için çalışamıyor sizlerden yardım bekliyorum kiramı veremiyorum faturamı ödeyemiyorum Allah rızası için yardım bekliyorum

 11. Çiğdem dedi ki:

  Merhaba abiler Abla lar ben madi sıkıntı çekiyorum eşim hasta çocuğum var madi manevi sıkıntı çekıyoruz evimizde hiç bir şey yok kış gelecek bizim hiç hazırlığımız yok ne kapimiz var nede penceremiz var birtek çelik kapımız var ne yapacağım bilmiyorum lütfen bana bir el uzatın Allah rızası için yardım edin çok mağduruz sesimi duyan varsa lütfen ses verin

 12. Gulcihan dedi ki:

  Merhaba benimde çok ihtiyacım Allah rızası için bu yardım eli uzatın eşim inşaatçı 3 tane çocuk var ve kiradayim çok zor durumdayım lütfen yardım severlerden biri bu mesajımı görsün 😥😥😥