devlet yardımı devlet destekleri kosgeb destekleri maddi yardım

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Mersin Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama; Mersin’de yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlar Mersin Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yaparak bir nebze de olsa rahat nefes alabilmektedir. Ülkemizde yardıma muhtaç insan sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. Özellikle de bazı bölgelerde bu sayısının daha da artış gösterdiğini görmek mümkündür.

Son süreçte dünyayı saran virüs de yardıma muhtaç insanların sayısını ne yazık ki ciddi oranda arttırmıştır. İşten çıkarılan, işsiz kalan, faturalarını ve temel ihtiyaçlarını karşılayacak ekonomik gelire sahip olmayan bu vatandaşlar için sürekli yeni destek-yardım kampanyaları düzenlenip sunuluyor.

Pandemi öncesi ve sonrasında yardımlar sunan belediyelerden biri de Mersin Büyükşehir Belediyesi oldu.  Mersin ilinde ikamet eden ve ihtiyaç sahibi olan tüm vatandaşlar Mersin Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu detaylarını merak ediyor. Yardımlar kime yapılıyor? Yardımı alma şartları nelerdir? Nereye başvuru yapmak gerekiyor? Merak ettiğiniz tüm bu soruların ayrıntılı yanıtlarını içeriğimizde bulabilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mersin Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır sorusu ihtiyaç sahibi olup da yardım almayı planlayan vatandaşların en sık araştırdığı konuların başında yer alıyor. Bu tarz ailelere ilgili belediye tarafından Halkkart adında bir destek sağlanıyor.

Ancak bu destekten faydalanmanız için başvuru süreci belediyenin ilgili birimi tarafından çok ince elenip sık dokunuyor. Yani başvuru şartlarından en az birini dahi yerine getirmeyen vatandaşları başvurular kesinlikle onay almıyor. Buradaki en temel amaç gerçek ihtiyaç sahiplerinin destekten faydalanmasıdır.

Başvuruda bulunmak için internet ortamını kullanabileceğiniz gibi doğrudan kurumu ziyaret de edebilirsiniz. Eğer internet üzerinden başvurmayı istiyorsanız https://mersin.bel.tr/sosyal-destek-kart-halk-kart adresini ziyaret ederek başvuru adımlarını kolayca takip edebilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Formu

Mersin Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formu içerisinde neler yazıyor, hangi sorular soruluyor gibi detaylar da çok merak ediliyor. Bildiğiniz üzere her yardım için sunulan başvuru formlarının da temel amacı başvuran kişinin gerçekten ihtiyaç sahibi olup olmadığını anlamaktır.

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bu nedenle ekonomik gelir durumu ve kişiye ait detaylı bilgiler başvuru formunda yer alıyor. Eğer başvurunuzun onay almasını istiyorsanız kesinlikle bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurduğunuzdan emin olmalısınız. Eksik ya da yanlış bilgi olması halinde başvurunuz direk ret yanıtı alabilir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardımları Nelerdir?

Dar gelirli ve hiçbir ekonomik geliri olmayan aileler için mersin belediyesi tarafından birden fazla yardım desteği sunuluyor. Bu destekler nakdi olduğu gibi gıda ve benzeri türde de olabiliyor.

Bunların yanı sıra gıda yardımı, eğitim yardımı, pandemiden kaynaklı nakdi yardım gibi seçenekler de bulunuyor. İlgili yardımlara ilişkin ayrıntılı bilgi almak üzere belediyenin ilgili birimiyle iletişime geçmeniz daha sağlıklı olacaktır.

mersin büyükşehir belediyesi yardım başvurusu

Çünkü her yardım için talep edilen başvuru şartları ve yardım türleri birbirinden tamamen farklılık gösteriyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi yardımları nelerdir sorusunu böylece yanıtlamış olduk. Tüm yardımlar için ilgili birime başvurunuzu yapabilir, şansınızı deneyebilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Mersin Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi başvurusu; Her belediye de olduğu gibi Mersin belediyesinde de dar gelirli ve muhtaç ailelere yönelik gıda kolisi yardımı sunuluyor. Temel ihtiyaç gurubunda yer alan gıda kolisinde yine temel gıda ürünleri yer alıyor.

Makarna, çay, fasulye, yağ, şeker vb. ürünlerin yer aldığını söylemek yanlış olmayacaktır. Gıda yardımları aylık, iki ayda ya da dört ayda bir yapılıyor. Yardımın verilme sıklığı ile başvuran ailenin tam gelir durumuna ve muhtaçlık durumuna göre değişkenlik gösteriyor.

Gerçek anlamda dar gelirli olan ailelere neredeyse her ay destek yapıldığını söylemek yanlış olmayacaktır. Mersin Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi başvurusu için yine yukarıda verdiğimiz resmi web sitesini kullanabileceğiniz gibi doğrudan belediyeyi ziyaret ederek de başvurunuzu yapabilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Bebek Yardım Başvurusu

Mersin Büyükşehir Belediyesi bebek yardımı başvurusu da son dönemde en çok merak edilen kampanyalar arasında yer alıyor. Koronavirüs sürecinde yardıma muhtaç olan çocuklu ailelerin sayısı artış gösterdi demiştik.

Bebekleri olan ve aynı zamanda pandemi sürecinde işsiz kalıp bebeğine bakamayan aileler için Mersin belediyesi ‘’ El bebek Gül bebek’’ isimli bir proje başlattı. Bu proje kapsamında ilk etapta yaklaşık 8.000 bebekli ailenin talebi alındı. Mersin’in tüm ilçelerinden bu yardım kampanyası için başvuruda bulunabilirsiniz.

Başvuru detayları hakkında ayrıntılı bilgi almak ve başvuru yapmak için belediyenin kriz merkezini 0 324 533 37 21 numaralı hattan arayabilirsiniz. Aynı zamanda daha hızlı başvuru yapabilmeniz için Whatsapp başvuruları da kabul ediliyor. Whatsapp üzerinden başvuru yapmak için şu numaralardan faydalanabilirsiniz;

 • 0 530 844 23 33
 • 0 530 844 23 34 
 • 0 530 844 23 35

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu

Mersin Büyükşehir Belediyesi yardım kartı alarak da ihtiyaçlarınızı gidermeniz mümkündür. Eğer dar gelirliyseniz ve özellikle de pandemi sürecince işsiz kalarak zor zamanlar geçirip mersin ilinde ikamet ediyorsanız yukarıda da belirttiğimiz Halkkart yardım desteğinden faydalanabilirsiniz. Başvurularınızı yine internet üzerinden ya da direk belediyeyi ziyaret ederek yapabilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Öğrenci Yardımı Başvurusu

Mersin Büyükşehir Belediyesi öğrencileri de unutmayarak, onlara yönelik de yardımlar sunuyor. Dar gelirli aile çocukları olup eğitimlerini sürdürmek için desteğe ihtiyacı olan tüm öğrenciler bu yardımdan faydalanabilirler.

Mersin ilinde ikamet edip de 4 yıllık bir bölüm kazananlar, vakıf üniversitelerini tam burslu olarak kazananlar bu destekten faydalanabilirler. Daha önce 1000 TL olan öğrenci yardımı yapılan son duyuruyla beraber 1200 TL olarak açıklandı.

Eğitime öncelik verdiğini her fırsatta ifade eden Mersin belediye başkanı öğrencilerin başvuru yapabileceğini de her fırsatta ifade ediyor. Eğer siz de bu öğrenci yardımına hemen başvurmak istiyorsanız www.mersin.bel.tr adresine tıklayarak ‘’ öğrenci yardımı başvurusu’’ sayfasına ulaşabilirsiniz. Mersin Büyükşehir Belediyesi öğrenci yardımı başvurusu için direk belediyeyi de ziyaret edebilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi İletişim

Son olarak da yardımlara daha kolay başvurmanız ve aklınıza takılan diğer tüm detayları kolayca öğrenmeniz için Mersin Büyükşehir Belediyesi iletişim bilgilerine de içeriğimizde yer verdik. Yukarıda başvuru yapabileceğiniz telefon ve internet adreslerini versek de diğer iletişim bilgileri detaylarına erişmek için https://www.mersin.bel.tr/iletisim# adresine tıklayarak bilgi alabilirsiniz.


Yorumlar

 1. Sidar dedi ki:

  Durumum yok sizden yardım istiyorum

 2. Muhterem dedi ki:

  3 çocuğum için yardım istiyorum gecinemiyoruz

 3. Muhterem dedi ki:

  Gıda yardımı bende istiyorum benimde ihtiyacım var

 4. Eylül dedi ki:

  Çok ihtiyaç ım var lütfen bana verin

 5. Eylül dedi ki:

  Paramız yok bize verin

 6. Ferhat dedi ki:

  Şeker hastasıyım

 7. Dilan dedi ki:

  3 çocuğum var ikisi bez takıyor eşimde çalışmıyor kiraciyim bana yardım edin

 8. Rahşan dedi ki:

  Bu devlet niye beni görmüyor bi kere ya

 9. Rami dedi ki:

  Mersine yeni geldim evim bomboş gelip görebilirsiniz pandeminden dolayı çalışamıyorum iş yerleri kapalı yerde yatıyoruz annemle lütfen ufak da olsa destek olun

 10. Saadet dedi ki:

  Pandemi herkesi etkiledi tabi bizide etkiledi artık evimizi geçindiriyoruz belediye olarak vizede yardım yapın lütfen

 11. muharrem dedi ki:

  4 çocuğum var dördüde okuyo esnafım dükan kira biri üniversitede okuyo dükan kapalı