Devlet Yardımları

Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Maddi yardım başvurusu nasıl yapılır? sorusunun gündemde olduğu ve ülkemizde hızla yayılan koronavirüs yüzünden bir çok vatandaşımız ihtiyaç sahibi durumuna düşmüştür.

Devlet yetkilileri tarafından alınan sağlık tedbirleri kapsamında, işyerlerini kapatmak zorunda kalan ya da işlerinden olan çalışanlara kolaylık sağlanmaya devam edilmektedir. Devlet tarafından ihtiyaç sahiplerine yapılan maddi yardım dışında bir çok iş insanı, dernek ya da kurum ve kuruluşlar da etkilenen vatandaşlara desteklerini esirgememektedir.

Bu kötü günlerde maddi yardım alarak biraz da olsa maddi yönden rahat nefes alabilir, kötü günleri geride bıraktığımız eski düzenimize en kısa sürede ulaşırız.

Maddi Yardım Dernekleri

Maddi yardım yapan dernekler ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız, başvuru yaparak maddi yardımdan yararlanabilmektedir.

Maddi yardım dernekleri başvuru yapan herkesi değerlendirmeye alarak, geniş çapta araştırma yaptıktan sonra olumlu ya da olumsuz olarak geri dönüş yapmaktadır.

Maddi yardım almak için ALO 144 numaralı Sosyal Yardım Hattı’nı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

SED Yardımı Nedir? Başvuru Nasıl Yapılır? Şartları Nelerdir?

SED Yardımı

Maddi Yardım Başvurusu Yap

Maddi imkanı olmayan vatandaşlarımızın, maddi yardım başvurusu yapması için E-Devlet üzerinden sisteme giriş yapmaları gerekmektedir.

E-Devlet kullanıcı olarak giriş yaptıktan sonra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvurusu bölümünden sizden istenen bilgileri doğru bir şekilde doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Maddi Yardım Başvurusu Formu

Maddi yardım başvurusu formuna E-Devlet üzerinden Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmet Ön Başvurusu bölümünden ulaşabilirsiniz.

maddi yardım başvurusu nasıl yapılır?

Maddi Yardım Yapan Vakıflar ve Kurumlar

Ülkemizin geçirdiği bu zor dönemde maddi yardım yapan vakıflar ve kurumlar olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın maddi yardımlarını karşılamaktadır.

Bir çok ailenin gıda, erzak, sağlık , eğitim ya da maddi yardım ile yanında olan bir çok kurum ve kuruluş, iş insanı ya da ünlüler sayesinde zorlu süreci birlikte atlatarak güzel günlere doğru ilerleyeceğiz.

Maddi Yardım Yapan Vakıflar ve Kurumlar 

  • Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
  • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV)
  • İnsani Yardım Vakfı (İHH)
  • Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM)
  • Sosyal Hizmetler Müdürlüğü
  • Belediyeler

Maddi Yardım Başvurusu Sorgulama

Maddi yardım başvurusu yapan ihtiyaç sahibi aileler sorgulama işlemini yapmaları için internet üzerinden E-Devlet’e giriş yapmaları gerekiyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama bölümünden maddi yardım başvurusu sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Açık Kapı Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları Nelerdir?

Açık Kapı Yardım Başvuru

Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Maddi yardım başvurusu yapmak için E-Devlet ile başvuru yapabilir, başvurunuzu sorgulayabilirsiniz.

Maddi Yardım Dilekçesi Örneği

Maddi yardım dilekçesi örneği bir çok farklı şekilde bulunmaktadır. E-Devlet üzerinden başvuru yaparsanız dilekçe örneğine gerek bulunmamaktadır.

Maddi Yardıma İhtiyacım Var

Maddi yardıma ihtiyacım var diyorsanız hiç vakit kaybetmeden başvurunuz gerçekleştirmeniz gerekiyor. Başvuru yapmadığınız takdirde size herhangi bir yardım yapılması söz konusu değildir.

Başvuru yaparken E-Devlet üzerinden bilgileriniz otomatik olarak ekrana gelecektir. Genel başvuru yaparak maddi yardımdan yararlanabilirsiniz.


2 Yorum

  1. 4 çocuğumla kiradayım çocuklarım ikisi öğrenci diğerleri 4 ve 7 yaşındalar kira ve faturalarımı ödeyemiyorum Allah rızası için yardım edin iletim dikkate alınmasını rica ediyorum lütfen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu