devlet yardımı devlet destekleri kosgeb destekleri maddi yardım

Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren 10 Banka

Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren 10 Banka

Kredi sicili bozuk olanlara kredi veren 10 banka olarak sizlere bilgi aktarımında olacağız. Bazı bankalar tarafından tolerans tanınarak kredi verme sürecine girmiştir Vatandaşların koronavirüs dönemiyle birlikte büyük ekonomik kriz yaşamaktadır.

Bu durumdan dolayı kişiler kredi çekmeye doğru daha yönelmektedir. Ancak daha önce durumlarından dolayı kredi sicili bozuk olan kişiler bu dönem içerisinde daha da zorluğa girmiştir. Bu yüzden kredi sicili bozuk olanlara bazı bankalar kredi dağıtmaya yönelik daha ılımlı davranmaktadır.

Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren 10 Banka

İlk olarak bu tür başvuru yapacak kişiler devlet bankalarına gitmesi daha iyi olacaktır. Devlet bankaları faizleri oranında ayarlama yaparak hareket etmektedir. Kredi sicili bozuk olanlara kredi veren 10 banka olarak şöyle sıralanmaktadır;

  • Ziraat Bankası
  • Halkbank
  • Vakıf Bank
  • Fiba Banka
  • Aktif Bank
  • Garanti BBVA
  • Burgan Bank
  • QNB Finansbank
  • Yapı Kredi
  • TEB

Kredi Sicili Nasıl Düzelir? İşte Püf Noktaları

Sicili Bozuk Olanlara Kredi

Sicili bozuk olanlara kredi olarak zor bir dönem olsa dahi kişiye göre değişiklik göstermektedir. Bu tür sicili bozuk olanlar kişiler tercih edeceği banka olarak devlet bankalarını seçmesi gerekmektedir. Devlet bankaları ara dönemler içerisinde kampanyalar çıkartarak vatandaşın yanında olmaya çalışmaktadır. Koronavirüs döneminin girilmesiyle birlikte bu durum daha fazla karşılaşılmaya başlandı.

Kredi Sicili Sorgulama

Kredi sicili sorgulama işlemlerini Findeks sistemi sayesinde yapabilirsiniz. Findeks sistemine giriş yapabilmek için internet sitesi ya da mobil uygulama üzerinden giriş yaparak durumunuzu sorgulayabilirsiniz.

Kredi sicili nasıl öğrenilir? Findeks sistemine girdiğinizde uzun süre ödeme yapıldığından dolayı kredi notu hesaplanmamıştır diyorsa kara liste işlemleri başlatıldığı göstermektedir. Kredi notu düşük çıkıyorsa sicilinizde bozukluğa doğru gittiğinin göstergesi anlamına gelmektedir. Bu dönem içerisinde vatandaşlar kendini çok iyi bir şekilde planlı bir ödemeye doğru gitmesi gerekir.

Bunun dışında E-Devlet üzerinden de ayda 1 defa ücretsiz olarak sorgulayabilirsiniz.

Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren 10 Banka

Sicili Bozuk Olana Kredi İmkanı

Kredi Sicili Kaç Ayda Düzelir?

Sicil bozukluğu kredi ve kredi kartlarının ödenip kapanmasıyla başlamaktadır. Kişi kara listeden dolayı sicili bozulmuşsa bunun tam düzelme süresi 5 yıl olmaktadır. Bu 5 yıl içerisinde ödemelerin düzgün yaparak hareket ettiğinde kredi notu yükselip yeşile dönmeye başlamaktadır. Bu duruma gelen bir kişi sicil bozuk olsa dahi istediği kredileri çekebilme imkanına sahip olacaktır.

Erkenden kredi kapatma ve yapılandırma kredileri kapatma yaparsa kişinin kredisi daha da yükselme sağlayacaktır. Aktif olarak kullandığı kredi kartlarının dönem borcunu ödemesiyle birlikte bu durum yükselmesine neden olacaktır. Vatandaşların bu tür durumdan kurtulması için planlı ödeme yaparak hareket etmesiyle durumlarını düzeltebilecek kısma gelecektir.

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Kartı

Kredi sicili bozuk olana kredi kartı işlemleri kredi puanına göre hareket edilerek yapılmaktadır. Kişinin son ödemelerinin düzgün olmasıyla birlikte kredi limiti düşük olarak kredi kartı verilmektedir.

Bu durum ise aylık gelir bakımına göre hareket edilerek verilmektedir. Kişilerin banka ödemelerini daha önceden ödemesiyle birlikte sistemde bunlar algılanmaktadır. Bu yüzden bu tür durumlara dikkat ederek hareket edilmesi sicil bozuk olsa dahi kredi kartı verilmeye başlanacaktır.

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.