devlet yardımı devlet destekleri kosgeb destekleri maddi yardım

KOSGEB Hibe Kredi Nedir? Nasıl Alınır? Başvurusu ve Şartları Nelerdir?

KOSGEB Hibe Kredi Nedir? Nasıl Alınır? Başvurusu ve Şartları Nelerdir?

KOSGEB hibe kredi nedir? Başvuru yapmak isteyen  girişimciler sektörleri açtığından itibaren destek bir bakiye alarak işlerini daha iyiye götürmek ister.

Alınan krediyle beraber yatırımlarını işine yaparak sektörde öncü bir şekilde ilerlemesini ister. Bu sayede köklü bir ilerleyiş sayesinde işlerini genişleterek ülkeye istihdam da sağlamaktadır.

Bu tür KOSGEB hibe kredi başvurularının nasıl olduğunu bilmeyen kişiler için rehber niteliğinde açıklamalar yapılmıştır.

KOSGEB Hibe Kredisi Nedir?

KOSGEB hibe kredi nedir? KOSGEB girişimciler için yeni iş yeri ya da dükkan açmak isteyenlere belirtilen şartlar içerisinde hibe ya da kredi olarak vermiş olduğu destektir.

KOSGEB kendi işini kurmak isteyenlere 50 bin TL hibe, 100 bin TL geri ödemeli olmak şartıyla 150 bin TL’ye kadar destek sağlamaktadır.

KOSGEB Nedir? Ne İşe Yarar?

KOSGEB Hibe Kredi Başvurusu

KOSGEB hibe kredi başvurusu yapmak isteyen girişimcilerin öncelikle bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir.

Bu şartların en başında KOSGEB’in açmış girişimcilik kursuna katılıp, başarılı bir şekilde kursu tamamladıktan sonra girişimcilik belgesini alması gerekiyor. Bunun yanında işletmenizin devamlı açık olması ve vergi levhanızın olması gerekiyor.

Ayrıca KOSGEB veri tabanına kayıtlı olmanı da ayrıca istenen bir durumdur. Bu şartları yerine getirdikten sonra kabul edildiği takdirde başvurunuz onaylanıp, hibe krediden yararlanabileceksiniz.

KOSGEB Hibe Kredisi Kimlere Veriliyor?

KOSGEB hibe kredisi kimlere veriliyor konusu merak edilmektedir. Ekonomi konusunda hassas bir durum sergileyen girişimcilere ve esnafa verilmektedir.

Bununla birlikte ekonominin büyümesine katkısı olacak işletmelere hibe olarak bu destek verilmektedir. 50 bin TL hibe, 100 bin TL geri ödemeli destek sunulmaktadır.

KOSGEB Hibe Kredi NACE Kodları

KOSGEB Hibe kredi NACE Kodları belirli sektörlere göre ayrılmaktadır. İleri Seviye Girişimciliği adına bazı sektörler içermektedir. İleri Seviye destekleyen sektörünüz var ise hibe kredi miktarı da fazla olmaktadır.

KOSGEB NACE kodlarını buradan ulaşabilirsiniz. Sektörünüzü bulmakta zorluk çekiyorsanız internetten aramalar yaparak sektörünüze kodu bulabilirsiniz.

KOSGEB NACE Kodları Listesi Nelerdir?

KOSGEB Hibe Kredi Nasıl Alınır?

KOSGEB Hibe kredisi için öncelikli olarak KOSGEB sitesine kaydolmanız gerekmektedir. Yapılan kayıtla beraber girişimcilik eğitimi alacaksınız.

KOSGEB kredilerinde girişimcilik sertifikası almadan başvurularınızı yapamazsınız. Hibe kredileri hakkında detaylı bilgilendirme içeren uygulama eğitimlerinde mezun kolay bir şekilde olabilirsiniz.

Eğitimlerde masaüstü yada mobil cihazlardan ulaşarak da eğitimi tamamlayabilirsiniz. Kredi çeşitleri işinize göre farklı olabilir. Şirketinizin sektörü NACE kodlarıyla birlikte alınabilecek maksimim kredi miktarı da belirlenir.

KOSGEB Hibe Kredi Başvuru Formu

KOSGEB Hibe Kredi Başvuru Formu KOSGEB sitesinden alınmaktadır. Sizin sektörünüze uygun kredi girişimine girerek altta yer aladan formları inceleyerek elde edebilirsiniz.

İnternet üzerinden farklı sitelerden alınan başvuru forumlarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Geçerli olan formun güncel olması gerekmektedir. Aksi takdirde tekrardan yenisini istenebilir.

KOSGEB İŞKUR hibe kredi başvuru sonucunu nasıl öğrenebilirim? sorusunu soranlar KOSGEB’in internet sitesinden öğrenebilir.

KOSGEB Hibe Kredi Nedir? Nasıl Alınır? Başvurusu ve Şartları Nelerdir?

KOSGEB Hibe Kredi Başvuru Şartları

KOSGEB Hibe Kredi Başvuru Şartları olarak her biri tamamlanarak hareket edilmesi gerekir. Belirlenen hibe kredisi için gerekli şartlar şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Girişimcilik eğitiminin tamamlanıp sertifika alınması
  • Şirketin, yani şirketin açık olması ve vergi levhasının olma durumu,
  • KOSGEB sitesinde veri tabanında şirketin yer alması,
  • Her biri tamamlandıktan sonra proje için başvuruya yollanıp kabul edilme durumunda KOSGEB hibe kredisi verilecektir.

KOSGEB Hibe Kredi Sorgulama

KOSGEB Hibe Kredi Sorgulamak isteyen girişimci adayları başvurusunu yaptıktan sonra e-devlet üzerinden kontrol sağlayabilirler.

E-devlet arama kutusuna KOSGEB yazarak kısa yol olarak çıkan linklerden başvuru sorgulama kısmına girerek oradan mevcut durumu görebilirsiniz. KOSGEB başvuru formu süresi olarak da oluşan yoğunluğa göre devam etmektedir.

KOSGEB Hibe Kredi Geri Ödeme

KOSGEB hibe kredi geri ödeme olarak 100 bin TL faizsiz kredi olarak size verilmektedir. Ancak 50 bin TL hibe olarak da verilmektedir. Toplamda 150 bin TL olarak girişimciler desteklerden yararlanabilir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.