KOSGEB

KOSGEB Girişimcilik Desteği Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir? Başvuru Formu

KOSGEB girişimcilik desteği nasıl alınır? Girişimciler sektöründe kendini geliştirmek ve ileriye doğru hedeflerini tamamlamak için destek ararlar. KOSGEB girişimciler için desteklerini sunmaktadır.

Bunun için sermayesi olmayan ve geri ödemesiz gibi hibe desteği vermektedir. Bu yüzden girişimciler KOSGEB desteği için araştırmalar yapmaktadır.

KOSGEB girişimcilerin hayalini desteklemek adına yapılmış en net projelerden biridir. Birçok girişimci buradan yararlanarak hayallerini gerçekleştirmek adına destek almıştır.

Bu tür destek alanları araştırarak sosyal medya ortamlarından görebilirsiniz. Girişimciler örnek iş dosyalarını ve girişimleri görerek kendine göre uyarlayabilir.

KOSGEB Girişimcilik Desteği Nasıl Alınır?

KOSGEB desteği almanız için sisteme kaydolmadan önce desteklenen sektörlere bakmanız gerekmektedir. Ayrıca bu destekten yararlanabilmek için işletmenizi açmak ve vergi levhanızın olması gerekmektedir.

KOSGEB sitesine giderek kaydolma işlemini gerçekleştirin. İşletmenizi veri tabanına kaydederek eğitimlerinize başlayın.

KOSGEB eğitimlerini tamamladıktan sonra Girişimcilik sertifikası alırsınız. Verilen eğitimlerde nasıl başvuru yapacağınız da anlatılmaktadır. Daha sonra KOSGEB işletmenizin için başvuru ve dosya hazırlamanız gerekmektedir.

Belirli belgelerle başvurunuzu yaparak değerlendirilmesini bekleyeceksiniz. Detaylı bilgileri KOSGEB sitesinden elde ederek de görebilirsiniz.

KOSGEB Girişimcilik Kursu Başvurusu Nasıl Yapılır?

KOSGEB Girişimcilik Desteği Şartları Nelerdir?

  • KOSGEB girişimcilik desteğini alabilmek için KOSGEB veri tabanına kaydolması gerekmektedir.
  • KOSGEB sitesinden girişim sertifikası alması gerekmektedir.
  • İşletmenin açılması ve vergi levhasının olması gerekmektedir.
  • Başvuru sürecine girerek hibe için gerekli aşamaları tamamlaması gerekmektedir.

KOSGEB Girişimcilik Desteği Ne Kadar?

KOSGEB Girişimcilik Desteğinde iki farklı paket üzerinden yararlanabilmektedir. Desteklenen sektörlere göre girişimci destekleri verilmektedir. Geleneksel girişimci desteklenen sektörlere 65 Bin TL’ye kadar destek verilmektedir.

İleri Girişimci Destek Programına da 365 bin TL’ye kadar destek verilmektedir. Performans günlerine göre verilen destekler de sektör desteklenmesi gerekmektedir.

NACE kod uyumluğunu araştırarak bulabilirsiniz. Bu tür işlemler için işletmenin önceden açılması ve girişimcilik sertifikasını almanız gerekmektedir.

KOSGEB Girişimcilik Desteği Başvuru Formu

KOSGEB girişimcilik desteği başvuru formu ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Yeni iş kurmak için başvuru formunu doldurmanız gerekiyor.

Başvuru formuna KOSGEB‘in internet sitesinden de ulaşabilirsiniz. Dilerseniz buradan pdf şeklinde indirebilirsiniz. 22.02_Yeni_Girişimci_Desteği_Başvuru_Formu

KOSGEB Girişimcilik Desteği Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir? Başvuru Formu

KOSGEB Girişimcilik Desteği İçin Gerekli Belgeler

KOSGEB girişimcilik desteklerinden yararlanmak için bazı belgelerinizin olması gerekiyor. Bu belgeler;

  • Size belirtilen zaman aralığında başvurunuzu mutlaka yapmış olmanız gerekiyor.
  • Sizden istenilen belgeleri eksiksiz olarak hazırlamanız gerekli.
  • Girişimcilik desteğinden faydalanmak için 32 saatlik KOSGEB girişimcilik kursuna katılmalısınız. Kurstan başarılı şekilde ayrılmalısınız.
  • Başvuru yaptığınız andan 1 sene öncesine kadar kendinize ait bir iş yerinizin olmaması gerekiyor.
  • Girişimci olduğunuz sektör için daha önce 3 kere red yememiş olmanız gerekiyor.
  • Daha farklı şartlar mevcut olabilir. Program gereği sizden istenebilir.

KOSGEB Girişimcilik Belgesi Nasıl Alınır?

KOSGEB Girişimcilik Desteği Home Office Çalışanlara Var Mı?

KOSGEB home office desteği maalesef bulunmamaktadır. Bunun nedeni ise; home office çalışma KOBİ kapsamına girmediği için bu destekten yararlanılamamaktadır.

Home office çalışması gerçekleştiren kişiler KOSGEB destek, hibe ve kredilerinden de yararlanamamaktadır. KOBİ özelliği taşıdığı zaman bu desteklerden yararlanabilirsiniz.

KOSGEB Girişimcilik Desteği NACE Kodları

KOSGEB Girişimci Desteğinin en önemli unsuru NACE kodlarıdır. NACE kodları sayesinde iki tip KOSGEB desteğinden hangisi olduğu anlaşılmaktadır.

Geleneksel Girişimci Destek Programı ve İleri Girişimci Destek Programından yararlanan sektörler NACE kodlarına belirlenmektedir. Bunu KOSGEB eğitiminde detaylı olarak görebilirsiniz. Desteklenen sektörlerin NACE Kodlarını görebilmek için buradan bakabilirsiniz.

KOSGEB Nace Kodları Listesi İçin Tıklayın..


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu