devlet yardımı devlet destekleri kosgeb destekleri maddi yardım

KOSGEB Deprem Kredisi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir? Başvurusu

KOSGEB Deprem Kredisi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir? Başvurusu

KOSGEB deprem kredisi nasıl alınır? Deprem gelen bölgelerde esnafları ayakta tutabilmek ve kendilerini toparlaması adına deprem kredisi çıkarmaya başladı.

Bu tür durumlardan depremden etkilenen bölgelere verilmektedir. Başvuruları KOSGEB üzerinden yapılıp tekrardan hayata kazandırmak için verilmektedir. Ödemeleri de kolaylık sağlanarak hareket edilerek verilmektedir.

Bu sayede Kobi oluşumlarının tekrardan eski hayatına döndürmek ve ekonominin çarkını tekrardan kazandırmak için harekete geçilmektedir.

Başvuruların internet üzerinden ya da KOSGEB iletişim merkezinden detaylı olarak bilgi öğrenimi sağlayabilirsiniz.

KOSGEB Deprem Kredisi Nasıl Alınır?

KOSGEB deprem kredisi KOSGEB üzerinden başvurularınızı yaparak hareket edebilirsiniz. Bu tür KOSGEB acil destek kredisi alabilmek için gerekli şartlarının karşılanmasıyla birlikte kısa süre içerisinde başvurularınız tamamlanacaktır.

Acil durum bölgesi olduğu için başvurularınız daha öncelikli tanınacak. Tekrardan toparlanmak adına önemli bir fırsat olacaktır.

Başvuru yaparken sizden istenen belgelerin eksiksiz olması gerekiyor. Başvuru için gerekli belgeler;

 • İşletme sahibinin kimliği
 • Girişimcilik belgesi
 • Vergi levhası
 • Üretim ruhsatı
 • Oda kaydına dair belge
 • Açılış ruhsatı
 • KOBİ beyannamesi
 • İş planı
 • Tapu, kira kontratı

KOSGEB Faizsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

KOSGEB Deprem Kredisi Şartları Nelerdir?

KOSGEB acil destek kredisi şartları olarak sadece doğal felaket yaşanmış bölgelere yardım edilmektedir. Yaşanan bir ilde deprem gibi bir oluşum olmasıyla birlikte yaşanan tahribat dolasıyla etkilenen Kobilere destek oluşturularak yaraların sarılmasını ve istihdamın devam edilmesini sağlanmaya çalışılmaktadır.

Bu tür destek kredilerinde ödemelerin de esnek olması ve ödemelerin uzun periyotlara aktarılması da Kobilerin kendini toparlanması için zamana dayalı aktarılma yapılmaktadır.

Bu sayede yaşanan olumsuz felaket durumunu unutturmaya ve bir an önce toparlanma sürecine girilmesine olanak sağlamaktadır.

KOSGEB Deprem Kredisi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir? Başvurusu

KOSGEB Deprem Kredisi Veren Bankalar

KOSGEB deprem kredisi veren bankalar ya da bilinen diğer adıyla KOSGEB acil destek kredisi veren bankalar ile zarar gören işletmelere destek olacağı açıklanmıştır.

KOSGEB Deprem Kredisi Veren Bankalar

 • Ziraat Bankası
 • Halkbank
 • İş Bankası
 • Akbank

KOSGEB Acil Destek Kredisi Sorgulama

KOSGEB acil destek kredisi sorgulamak isteyen kişiler e-devlet üzerinden başvurularını sorgulayabilirler.

Yapılan sorgulamalar için E-devlet sitesine girmeniz gerekmektedir. E-devlet giriş bilgileriniz yok ise herhangi bir bankada online bankacılık varsa buradan giriş yapabilirsiniz. Bunun yanında PTT şubelerinden de e-devlet şifrenizi alabilirsiniz.

E-devlet sistemine sorunsuz bir şekilde giriş yapılması sonrasında arama yerine KOSGEB başvuru olarak arattığınızda linklerde başvuru takibi veya sorgulama linki göreceksiniz.

Buraya girerek yapmış olduğunuz başvuru hakkında detaylı bilgileri de görmüş olacaksınız. KOSGEB deprem başvurularında öncelik olarak buraya önem verilmektedir. Bu tür doğal felaketlerden bir an önce Kobi de yer alan kişilerin tekrar hayata kazanılması hedefi koyulmaktadır.

KOSGEB Teşvikleri Nelerdir? Nasıl Alınır?


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.