devlet yardımı devlet destekleri kosgeb destekleri maddi yardım

KOSGEB Arıcılık Desteği Nedir? Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

KOSGEB Arıcılık Desteği Nedir? Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

KOSGEB arıcılık desteği nedir? Nasıl alınır? Şartları nelerdir? Arıcılık işini yapmak isteyenler ve başlangıç yapmak isteyenler için veriliyor. Yapılan iş olarak arı yetiştirmek kovan yaparak bal yapımıyla uğraşan kişiler için umut kapısı oldu.

Bu tür teşvikler sağlanarak vatandaşlara istihdam sağlanmak isteniyor. Bu tür olanaklar ile kişiler geçim olarak yeni bir meslek edinebiliyor. Vatandaşların bu tür konuda en büyük umudu olarak KOSGEB olarak biliniyor.

KOSGEB Arıcılık Desteği sayesinde birçok vatandaş kendi istihdamını yapmış durumda. Sizin de arıcılık alanında işiniz var ise bu tür desteği yararlanabilirsiniz.

KOSGEB Arıcılık Desteği Nedir?

Arıların insan yaşamını sürdürebilmesi konusunda yerinin önemli olduğu bir zamanda olmamızdan dolayı, KOSGEB arıcılık işine girmek isteyenler için arıcılık hibe desteği vermektedir. Bu da yeni olarak bu işe girişecekler için bulunmaz bir fırsat haline gelmektedir.

Arıcılık desteğinden yararlanmak için, KOSGEB’in diğer faydalarından nasıl yararlanılıyorsa o şekilde vermektedir. KOSGEB Girişimcilik Kursu almak zorundasınız. KOSGEB Girişimcilik Kursu aldıktan sonra, kursu başarıyla bitirmeniz halinde size arıcılık desteği seçenekleri çıkacaktır.

KOSGEB Girişimcilik Kursu’nu başarılı bir şekilde bitirdikten sonra KOSGEB Girişimcilik Belgenizi alarak arıcılık sektörüne adım atabilirsiniz.

KOSGEB Arıcılık Desteği Nasıl Alınır?

KOSGEB arıcılık hibe desteği almak isteyen kişiler için KOSGEB sitesine girerek kayıt olması gerekmektedir. Kayıt olması halinde kişinin uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlamak zorundadır.

Bu tür katılımla birlikte arıcılık desteğini başvurabilir. Başvuru yaparak KOSGEB arıcılık desteğinden faydalanabilir.

Girişimcilik eğitiminde sistem ilgili bütün detaylar anlatılmaktadır. Bu tür girişimcilikte 60 bin TL ve 360 bin TL arasında hibe desteği olarak sağlanabiliyor.

KOSGEB Arıcılık Desteği Nedir? Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

 

KOSGEB Arıcılık Hibe Desteği Şartları Nelerdir?

KOSGEB arıcılık hibe desteği şartları her banka için farklılık gösterebilmektedir. Ama olmazsa olmaz bankaların istediği şartlar da bulunmaktadır. Bu şartlar;

  • Kovan sayınız en az 30 olması gerekiyor.
  • En az 1000 arılı kovan olması
  • Arıcılık kayıt sistemine kaydınızın olması gerekiyor.
  • Arıcılığı yaptığınız il içerisinde ikamet etmeniz gerekmektedir.

KOSGEB Arıcılık Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

KOSGEB arıcılık desteği başvurusu yapmak isteyenler öncelikle KOSGEB Girişimcilik Kursu’na katılıp, kursu başarılı bir şekilde bitirmesi gerekmektedir. Daha sonra hibe desteği şartlarını yerine getirmiş olmanız gerekmektedir.

Bunları yapmadığınız takdirde arıcılık hibe desteğinden yararlanamazsınız. Bütün şartları yerine getirenler, başvuru sürelerinde başvuru dilekçesiyle başvurularını yapabilirler. Başvuru yapıldıktan 10 gün içerisinde sonuçlar belli olacaktır.

KOSGEB Arıcılık Hibe Desteği Başvuru Formu

KOSGEB arıcılık hibe desteği başvuru formu, şartları yerine getirdikten sonra başvuru dilekçenizle birlikte başvurunuzu sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

KOSGEB Arıcılık Desteği Ne Kadar?

KOSGEB Arıcılık Desteği projenize göre verilmektedir. Sağlanan tutar olarak 60 bin TL ve 360 bin TL olarak verilmektedir. Bu tür desteklerde projeleriniz yeri önemlidir.

Projenin tam olarak verilmesi halinde tutarlar verilecektir. Proje yapımından önce girişimcilik eğitiminde yer alan bilgilere göre hareket edilerek başvurular yapılmalıdır.

Gerekli koşullar sağlandığında arıcılık hibe desteğinden tam olarak faydalanabilirsiniz.

KOSGEB Arıcılık Desteği Sorgulama

KOSGEB Arıcılık Desteği Sorgulamak isteyen kişiler başvurularını yaptıklarında KOSGEB sitesinden öğrenebilir. Başvuru yapıldığında bu durum için sizlere bilgi verilecektir.

Diğer yandan E-Devlet üzerinden yaptığınız başvurularla ilgili durumunuzu görüntüleyebilirsiniz. Alınan başvurular yoğunluğa göre değişiklik göstermektedir.

KOSGEB Arıcılık Desteği Başvuru Tarihleri

KOSGEB Arıcılık desteği 2021 yılı itibariyle sorunsuz olarak devam etmektedir. Belli bir başvuru tarihi bulunmamaktadır. Kişilerin sisteme kayıt olarak uygulama eğitimindeki sertifikayı almak zorundadır.

Sertifika eğitiminde sizlere bölümler hakkında bilgiler verilerek ve hibenin verilmesi için gerekli alanlar tam anlamıyla bahsedilecektir. Sertifika eğitimini kazandığınızda başvuru yapma işiniz olacaktır.

Projeniz hakkında detaylı dosyaları hazırlayarak sunmanız istenmektedir. Detaylı yapılan işlemlerde sektörünüzün başvuru kabulü olması halinde hibe desteği olarak verilecektir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.