Belediye Yardımları

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Konya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ile diğer Belediyeler ve bazı yardım kuruluşları çeşitli sosyal yardım kampanyaları sunuyor. Bu kampanyaları sunan belediyelerden biri de Konya Büyükşehir Belediyesi’dir.

Yardıma ihtiyacı olan, çalışmayan, ekonomik geliri olmaya ya da sağlık problemleri olan insanlar geçinme ve temel ihtiyaçları karşılayabilme noktasında büyük sorunlar yaşayabiliyor. Bu nedenle devlet kurumları ya da bağlı bulundukları belediyelerin ne tür yardımlar sunduğunu sıklıkla araştırıyorlar.

Bizler de bugün Konya ilinde ikamet eden ve ihtiyaç sahibi olup yardımlara nasıl başvuracağını bilmeyen vatandaşlar için tüm detayları kaleme aldık. Konya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu hakkında merak ettiğiniz tüm ayrıntılara içeriğimizin devamından erişebilirsiniz.

Belediye yardımlarına nasıl başvuru yapılır? Başvuru şartları nelerdir? Kimler sunulan yardımlardan faydalanabilir? Nakdi yardım yapılıyor mu? Bu ve benzeri tüm sorularınızın yanıtları içeriğimizin devamında…

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır sorusu en çok merak edilen soruların başında yer alıyor. Bu konuda ayrıntılı bilgi sahibi olabilmeniz için öncelikle e tür bir yardıma ihtiyacınız olduğuna karar vermeniz gerekiyor.

Örneğin gıda yardımı, nakit yardımı, kömür yardımı ya da merkat kartı yardımı gibi birden fazla seçenek bulunuyor. Bu yardımların tümü için belediyenin ilgili kurumuna bizzat başvuruda bulunabilirsiniz. Nitekim pandemi sürecinde virüsten korunma kararları kapsamında kurumlara giriş çıkış yapmakta zorluk çekebilirsiniz.

Bunun yerine belediyenin resmi web sitesini ziyaret ederek ilgili yardım başvuru formlarını doldurup, işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Kampanyası

Konya Büyükşehir Belediyesi yardım kampanyası adı altında sosyal yardım seferberliği başlatarak, yardıma muhtaç ihtiyaç sahibi ailelere desteğini esirgemiyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi ” El Ele Gönül Vererek Birlikte Başaracağız ” sloganı ile yola çıkarak, koronavirüs yüzünden iş yerleri kapanmak zorunda kalan, işlerinden olan ve ihtiyaç sahibi kişilere destek amacı ile sosyal yardım kampanyalarıyla desteklerini devam ettiriyor.

Sosyal Destek Paketi’ne başvurular tüm hızıyla sürerken, başvuru yapanların detaylı incelemeleri sonucunda destek paketinden yararlanılacağı açıklanmıştır.

Sosyal Destek Paketi’nin yanı sıra bir çok alanda da destek yapan Konya Büyükşehir Belediyesi, 35 bin sosyal kart sahibi vatandaşına verilen hizmetin limitinin %300 arttığını da belirtmiştir.

Eğitim Desteği ile de 4 bin 950 haneye ücretsiz olarak su desteğinin devam ettiği de altını çizerek vurgulamıştır. Eğitim Desteği alan 18 bin öğrencinin de koronavirüs yüzünden eğitimlerine ara veren öğrencilere de desteklerine ara vermeden devam ederek, öğrencilerin hesaplarına aylıkların yattığını belirtmiştir.

konya büyükşehir belediyesi yardım başvurusu

Esnaf Desteği’ni de unutmayan Konya Büyükşehir Belediyesi, zor durumda kalan ve iş yerlerini kapatmak zorunda kalan esnafa da toplamda 40 milyon TL ödeme yapıldığını ve devam edeceğini açıkladı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Konya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemleri de yine başvuru yapan vatandaşların en çok merak ettiği detaylar arasında yer alıyor.

Normal şartlarda yapılan başvurular için bazı kriterler aranıyor. BU kriterleri yerine getiren vatandaşların başvurusu en hızlı şekilde olumlu yanıtlanıyor. Pandemi sürecinde acil yardıma ihtiyacı olup da başvuru yapan vatandaşların süreci takip etmek ve sürecin daha hızlı ilerlemesi için hareket etmek isteyebilir.

Başvurularınızı sorgulamak için başvuru yaptığınızı kurumu arayarak ya da yine resmi web adresi üzerinden başvuru sorgulama kısmına tıklayarak öğrenebilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Talep Formu

Bulunduğunuz ilin belediyesi ne tür sosyal yardımlar sunuyor diye merak ediyorsanız, ilgili belediyenin resmi web sitesinde yer alan duyuruları takip edebilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi de çeşitli sosyal yardımlar sunuyor. Bu yardımlar için talep edilen şartlar da yine yapılan duyurularda yer alıyor. Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal yardım başvuru formu detayları da yine internet sitesinde yer alıyor.

Başvuru formunda başvuracak kişiye ait genel kimlik bilgileri ve ekonomik geliri beyan eden bazı sorular soruluyor. Başvuru yapacak vatandaşlar, başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurduğundan emin olmalıdır. Aksi halde başvurunuz olumsuz yanıt alabilir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu

Son süreçte belediyeler tarafından yapılan en yaygın yardım ise yardı kartları olarak karşımıza çıkıyor. Genel olarak virüs nedeniyle çok fazla insan işsiz kaldığı için kira, gıda, fatura gibi giderlerini karşılamakta güçlük çekiyor.

Bu vatandaşlarımı yardım kartları için başvuruda bulunabilirler. Belediyeler tarafından sunulan yardım kartlarının bakiyeleri her ay revize ediliyor. Bu kartları almaya hak kazanan vatandaşlar anlaşmalı market zincirlerine giderek kolayca alışverişlerini yapabiliyorlar.

Kartların geçerlilik süresi ise genel olarak bir yıl kadardır. Bir yıldan sonra kartlara artık aylık bakiye yüklemesi yapılmayarak, kartınız geçersiz oluyor. Yardım kartlarına başvuran vatandaşların ekonomik durumlarına bağlı olarak sunulan bakiyeler 25, 50, 75 ya da 100, 150 T olarak değişkenlik gösterebiliyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi yardım kartı başvurusu yapmak istiyorsanız da hemen belediyenin ilgili birimini arayarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Ya da doğrudan belediyeye gidip de başvuru yapabileceğiniz gibi, diğer yardım başvurularında olduğu gibi yardım kartları için internet üzerinden de başvuru işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal kart başvuru detaylarına yukarıda ayrıntılı olarak değindik. Tüm bu detaylara dikkat ederek başvuru yapmanızı tavsiye ediyoruz. Başvurularınızın onay almasını istiyorsanız gerçekten ihtiyaç sahibi olmanız gerekiyor.

Sadece bu da onay için yeterli olmayıp, ihtiyaç sahibi olduğunuzu da resmi belgeler ile beyan edebilmeniz gerekiyor. Son 2020 Mart ayından bu yana işten çıkarılma durumunuz varsa da pandemi kapsamında belediyeniz tarafından sunulan tüm yardımları alma hakkınız bulunuyor. Başvurularınızı yaparak hemen faydalanabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi İletişim

Konya Büyükşehir Belediyesi iletişim bilgilerine de tüm bu yardım başvuru sürecinde çok ihtiyaç duyabilirsiniz. O nedenle sizler için belediyenize ait yardım detaylarıyla beraber iletişim bilgilerini de aktarıyoruz;

Konya Büyükşehir Belediyesi’ne 444 55 42 No’lu hattan ulaşabilirsiniz. Ayrıca diğer tüm sorularınız için de sürekli aktif olan Alo 153 hattı ile iletişime geçebilirsiniz. Konya Belediyesine ait adres bilgileri, telefon bilgileri, banka bilgileri ve çağrı merkezi bilgileri gibi diğer detaylara da http://www.konya.bel.tr/sayfadetay.php?sayfaID=2072 adresinden ulaşabilirsiniz.


8 Yorum

  1. Gıda yardımdan yararlanmak istiyorum
    Uctane yetim yavrum bunlara bakma yukumlugum olduğu için başvurmak zorunda kaldım

  2. Mesleğim yok isden çıktım ikizler var aidat borcu 1200tl ameliyat oldu m çalışa miyom

  3. Başvuruda bulundum benden önce basvuranlara kartları çıkmış bana hiç bişey çıkmadı cevap yok benimde ihtiyacım var

  4. Yardım istiyorum 3 oglum var çocuklarımı sürekli hastaneye götürüyorum esim iş bulursa calişiyor bulamazsa çalışmıyor sigortamiz yok gıda vepara yardımına ihtiyacım var

  5. Banada yardim edin cok magdurum. Ameliyat oldum suan komsularim yardim ediyor pandemi dolayi esim calismiyor oda belfitigi ameliyati oldu allh rizasi icin sosyal kart yardimini banada verin alkah ruzasi icin paraya ihtiyacim var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu