devlet yardımı devlet destekleri kosgeb destekleri maddi yardım

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Kayseri Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama; Erciyes Dağı’nın eteklerinde olan Kayseri aynı zamanda bir büyükşehirdir. Büyükşehir olmasının da sorumlulukları ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi il sınırları içinde yaşayanlara muhtelif türden yardımlar yapıyor. Bu yazıda da 2021 yılı için güncel yardım destekleri konusunda ayrıntılı bir yazı hazırlanmıştır. Yardıma gereksinim duyanlar bu yazıdan kafalarına takılan tüm soruların cevaplarını alarak ilgili yerlere başvuruda bulunabilirler.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından 2021 senesi için halihazırda yapılan güncel yardımlar aşağıda yazılı olduğu biçimde gerçekleşir.

 • Günlük olarak sıcak bir biçimde yemek dağıtımının yapılması
 • Dul olan kadınlar ve onların himayesinde olan çocuklar için yapılmakta olan yardımlar
 • Para yardımının yapılması
 • Gıda ve erzak yardımlarının yapılması
 • Yeni doğan ihtiyaç sahibi bebekler için yapılmakta olan yardımlar
 • Odun, kömür vb. türden yakacak yardım türleri
 • Eşya ve mobilya türünden olan yardımlar
 • Giysi yardım türleri
 • Gazi ve şehit ailelerine yapılan yardımlar
 • Sosyal yardım kartlarının verilmesi ise tüm dezavantajlı grup içinde olan kişiler için değişik oranlardadır.
 • Kira desteği zor durumda kalan vatandaşlara verilir.
 • Engelliler için olan yardımlar burada baston, tekerlekli sandalye gibi engellilik durumuna göre farklı türden yardımlar yapılır.
 • Gereksinimi olan öğrencilere verilen burs destekleri, lise ve üniversite ağırlıklı olan aylık yardımlardır.
 • Eğitim yaşamına devam etmekte olan çocuklara giysi ve kitap kırtasiye desteği verilen temel destek türleridir.

Belediyenin çölyak hastalarına nakit para yardımı mevcuttur. Bunun yanı sıra ihtiyaç sahiplerine ücretsiz ekmek dağıtımı da sürekli olarak yapılıyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kayseri Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapmanın değişik yolları vardır. Bunların en başında Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne gidilerek başvuru formu doldurulması biçiminde gerçekleşir. Burada istenen yardım türüne göre yani ayni destek isteniyor ise ona göre, nakdi destek isteniyor ise ona göre başvuru formu doğru ve eksiksiz bir biçimde doldurularak teslim edilir. Kişilerin başvuruya giderken yanında nüfus cüzdanlarını götürmesi gerekir.

Bir diğer seçenek ise e-devlet üzerinden kişinin kendi kullanıcı adı ve şifresi ile girerek başvuruda bulunmasıdır. Başvuru linki ise  https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 biçimindedir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formu doldurulurken başvuru yapan kişinin gerçekte ne düzeyde ne tür bir yardıma gereksinim duyduğunun en doğru biçimde belirlenmesi için belli başlı bazı sorular soruluyor.  Bu sorulara doğru, eksiksiz ve gerçek yanıtlar verilmesi gerekiyor.

Verilen bu yanıtlarda herhangi bir yalan beyan tespit edildiği durumlarda yardım yapılsa bile yapılan yardım geri alınıp cezai yaptırımlar uygulanıyor.  Özellikle yardım için başvuru yapılır iken ayni yardıma mı, yoksa nakdi olan yardıma mı başvuru yapılıyor belirtilmesi en ciddi önem arz eden olguların başında geliyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Kayseri Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 adresine girilmesi yeterlidir. Buradan her türlü bilgi anında alınabilir.

Bunun yanı sıra belediye giderek bizzat başvuru yapılan birim ile de görüşülebilir. Yine bir diğer sorgulama yöntemi olarak ise Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili telefon numarası aranarak yardım sonuç başvurusu olumlu ya da olumsuz olarak alınabilir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sosyal Destek Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen sosyal destek kartlarını almak isteyenler şu yöntemleri izleyebilir:

 • Belediye gittiklerinde doldurdukları başvuru formunda sosyal kart seçeneğini işaretlemeleri gerekir.
 • Yine e-devlet üzerinden yapılan başvurularda başvurunun altında yer alan sosyal kart seçeneğini işaretleyebilirler
 • ALO 183 üzerinden de benzer bir istemde bulunulması mümkündür.

Bu kart yasal mevzuatlara göre muhtaç ve yoksul gelir grubunda yer alan kişilere verilir. Diğer kesimler yararlanamaz.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Kayseri Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası 0352 222 89 60  olup bu numara aranarak yardıma ihtiyaç duyan veya yardım başvurusunda bulunan tüm bireyler kafalarında olan tüm soruların yanıtlarını alabilirler.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardımlarına Kimler Başvurabilir?

Kayseri Büyükşehir Belediyesi yardımlarına başvurabilecek olan kişiler şunlardır:

 • Eşi olmayan, çalışmayan, dul sınıfında yer alan kadınlar
 • Muhtaçlar
 • Engelliler
 • Yoksullar
 • Yaşlılar
 • Yetimler
 • Gazi ve şehit yakınları başvuru yapabiliyor.

Başvuru yapanlardan ölüm belgesi, fakirlik belgesi, öğrenci belgesi gibi evraklar isteniyor. Evraklar ve başvuru formu incelendikten sonra başvuru yapan kişinin ikametgahına  ilgili komisyon tarafından gidilerek son bir inceleme yapılıyor. Bunun akabinde de nihai karar veriliyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı yılda iki kere yapılır. Bunlar Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı’dır. Burada erzak kolileri verilir.  Gıda yardımından faydalanmak için belediye giderek böylesi bir istemde bulunabilir ya da belediyenin internet sitesi üzerinden başvuru yapılabilir. Gıda yardımı maddi anlamda zorluk çeken, işsiz, işyeri kapanmış olan ailelere yapılır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi erzak yardımı ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi yardımlarından da aynı şekilde yararlanabilirsiniz.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

 

Kayseri Belediyesi Sosyal Yardım Kampanyası

Kayseri Vefa Sosyal Destek Grubu Kayseri kentinde şahane işler yaparak dayanışmayı tam anlamı ile büyütüyorlar.  65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan kişilerin evden çıkamayacak durumda olanların alışverişlerini yapıyor, faturalarını ödüyor, banka ve kamuda olan işlerini hallediyor ve bunlardan hiçbir ekstra ücret talep etmiyorlar. Sadece yapılan işlerin ücretini alıyorlar.

Bu gönüllü ekibinden destek alınması için 112, 155, ya da 156 telefon numaralarının aranması yeterli olur. Vefa grubunda son derece kaliteli farklı meslek gruplarından nitelikli güvenilir insanlar vardır. En ufak bir soru işareti duymadan yardım istenebilir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.