devlet yardımı devlet destekleri kosgeb destekleri maddi yardım

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama; Kahramanlığı ile akıllara kazılı olan il, bilindiği üzere Kahramanmaraş olmaktadır. Her ilde olduğu gibi bu güzel şehir de bu zorlu dönemin en az hasar ile atlatılmasını hedeflemektedir. Bunun için ihtiyacı olan vatandaşlarına gereken desteği sağlamaktadır.

İşleri durgunlaşan hatta dükkanları kapanan esnafını unutmamaktadır. Onların evlerine ekmek götürebilmeleri, iş kapılarının kapanmaması için yardımlarda bulunmaktadır. Yine bu şehirde bulunan ve maddi imkanları kısıtlı olan vatandaşları için de pek çok destek sağlamaktadır.

Maddi açıdan sıkıntı yaşayan insanlar için Dermankart adı verilen bir tür ihtiyaç karşılama kartı çıkarmıştır. Bunu gerekli kişilere vermektedir. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi her ihtiyaç sahibi aileyi düşünmektedir. Bebek sahibi olan ve bebeğinin bakım ürünlerini karşılamakta güçlük çeken ailelere de hediyeler vermektedir. Bir kutu içerisinde bebeğin temel bakım ürünlerini hediye ediyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sayesinde, yardıma muhtaç olan ve geliri az olan hanelere de gıda kolileri dağıtmaktadır. Belirli aralıklar ile bir evin yemek gıdalarını bu ailelere ulaştırıyor. İl içinde belirli alanlarda eşya toplama kutuları bulunmaktadır. Giysi, aksesuar, kitap, battaniye gibi ürünlerine artık ihtiyacı olmayanlar bu kutulara bırakıyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi de bunları ihtiyacı olanlara ulaştırıyor.

Havalar soğuyunca soba kullanan ihtiyaç sahiplerine de kömür ve odun desteği veriyor. Evinde beyaz eşyası ya da mobilyası olmayan ve bunları alacak maddi imkanı da bulunmayan hanelere, bu eşyaları almaktadır.

Yukarıda kısaca bahsettiğimiz tüm bu bilgilerin detaylarını, kimlerin başvurabileceğini, başvuru şartlarını, başvurunun ne kadar sürede belli olacağını yazımızda anlattık. Okuyarak aklınıza takılanlar cevap bulabilirsiniz.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi vatandaşları için pek çok destek sağlamaktadır. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

 • Yiyecek desteği
 • Kışlık yakacak desteği
 • Beyaz eşya, mobilya desteği
 • Kira desteği
 • Sosyal yardım için kart desteği
 • Nakit para desteği
 • Vatani görevini yaparken şehit olanların ailelerine verilen destek
 • Gazi ailelerine verilen destek
 • Vatani görevini yapan ve ailesi maddi sıkıntı yaşayan asker ailelerine verilen destek
 • Eşinden ayrılmış ya da eşi vefat eden kadınlar ve çocukları için verilen destekler
 • İhtiyaç sahibi hanelerin çocukları için verilen kırtasiye ve giyecek desteği
 • Bebeği olan ve maddi sıkıntı yaşayan ailelere verilen Hoş Geldin Bebek kutu desteği
 • Doğal afetlere maruz kalan kişiler için destekler
 • Yemek desteği
 • Yaşı ilerlemiş olan insanlar için verilen destekler
 • Ailesinin maddi durumu yetersiz olan öğrenciler için burs
 • Hasta ve maddi yetersizliği olanlara ilaç desteği
 • Belediyenin verdiği yaşlı bakımı desteği

Bunlardan kısa kısa bahsetmek gerekir ise Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi öncelikle yemek dağıtımı yapmaktadır. Günlük olarak ihtiyaç sahiplerinin öğününü karşılamaktadır. Gıda kutuları ile de bir evin genel mutfak malzemeleri verilmektedir. Böylece bu zor zamanlarda gereken besinlerin alınması sağlanmaktadır.

Dermankart adı verilen bir uygulama ile ihtiyaç sahiplerinin ev ihtiyaçlarını almaları hedeflenmektedir. Temizlik ürünleri, mutfak malzemeleri, gıdalar, kişisel bakım ürünleri bu kartta bulunan para ile alınabilir. İçerisinde belirli miktarda para vardır. Bu para belirli periyotlar ile yenilenmektedir.

Peki Dermankart ile nerelerden alışveriş yapılabilir? Şu anda hemen hemen her mahallede bulunan zincir marketler, bu kartlar ile alışveriş yapabileceğiniz yerler olmaktadır.

Bu ilde eşya toplama ve dağıtım merkezleri bulunmaktadır. Buraya isteyen kıyafetlerini, ayakkabılarını, çantalarını, battaniyelerini bağışlayabilir. Böylece bu ürünler ihtiyacı olan insanlara ulaştırılır. Yine ihtiyaç sahipleri bu merkeze gelerek istediklerini alabilirler.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi sadece büyükleri değil minikleri de düşünmektedir. Onların okul ihtiyaçları karşılanmaktadır. Okul yılı başında her türlü kırtasiye malzemeleri dağıtılmaktadır. Yine çocuklar için havalar soğumaya başlayınca kışlık kıyafetler de verilmektedir.

Yeni bebeği olanlar için de yardımlar bulunmaktadır. Hoş Geldin Bebek diye bir uygulama vardır. Bunun sayesinde her ihtiyaç sahibi ailede doğan bebeklere, onun ihtiyaçlarını karşılayacak bakım ürünleri verilmektedir.

Bakımını üstlenecek kimse olmayan, yaşı ilerlemiş ve hasta olan vatandaşlar için evde bakım hizmeti verilmektedir. Belirli periyotlar ile bu kişilerin kontrolleri yapılmaktadır. Engeli bulunan bireyler için bazı cihaz ve ürünler de verilmektedir. Tekerlekli sandalye, işitme cihazı gibi ürünler ile yaşam standartlarını artırmayı hedeflemektedir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yardım ile il içinde yaşayan her maddi sıkıntısı olan vatandaşa destek sağlanmaktadır. Oturduğu adres Kahramanmaraş içinde olan engeli bulunan bireylere, sürekli hastalığı olanlara, yaşı ilerlemiş olanlara pek çok yardım verilmektedir.

Bir başka yardım alabilen grup ise kimsesi olmayan yaşı ilerlemiş kişilerdir. Yine ailesinde çalışan bir erkek olmayan, eşinden ayrılan ya da eşi vefat eden hanımlar için de destekler söz konusudur. Maddi geliri yetersiz olan aileler için geçim sağlayacakları kadar yardım verilmektedir.

Askeri görevini yaparken şehit ya da gazi olan askerlerimizin ailelerine de yine Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yardım sağlanmaktadır. Sıraladığımız maddelerden herhangi biri sizin durumunuzu yansıtıyor ise siz de başvuru yapabilirsiniz.

Bu ilimizin belediyesi yardımlarını gerçekten muhtacım olanlara vermeye dikkat etmektedir. Bir kazancı bulunmayan ya da oldukça az olan aileler öncelikli olmaktadır. Aylık kazancı o günkü asgari ücretin üçte birinden daha az ise bu yardımlara hak kazanacaktır.

Bu maddi desteklere, kışlık yakacaklara, sosyal destek kartına ya da diğer desteklere ihtiyacı olanların birkaç belgeyi  de başvuru sırasında götürmeleri gerekmektedir. Bu dökümanlar ile kişinin gerçekten yardıma ihtiyac olup olmadığına bakılmalıdır.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için gerekli belgeler şu şekilde olmaktadır: Engelli bireylere sunulan imkanlardan faydalanmak için engelinize dair bir raporunuz olmalıdır. Maddi gelirinin asgari ücretin üçte birinden az olanlar içinde maaş bordrosu gerekir. Eşi vefat eden hanımlar herhangi bir işte çalışmıyor ise başvuruda bulunabilir. Bunun için ise eşlerinin ölüm belgeleri lazım olmaktadır.

Bu belgeler belediye tarafından incelenmektedir. Sonrasında ise ihtiyaç sahiplerinin evlerine bir inceleme komisyonu gitmektedir. Bu grup evlerde gözlem yapmaktadır. Formda yazanlar, evde yapılan incelemeler ne kadar örtüşüyor bakılmaktadır. Yazılan rapor sonucunda da belediye tarafından bir karar verilmektedir. Verdikleri bilgiler doğru olanlar, gerçekten yardıma ihtiyacı olanlara gereken destek sağlanmaktadır.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusunda bulunmak istiyorsanız bunun pek çok yolu vardır. Öncelik ile ikametgah adresinizin bağlı olduğu belediyeye giderek formunuzu burada doldurabilirsiniz. Buraya giderken götürmeniz gereken belgeleri almayı unutmayınız.

Diğer bir yol ise e devlet olmaktadır. Bu zorlu süreçte evden çıkmanız tehlikeli ve yasak olabilir. Bu durumda e devlet üzerinden başvuru yapmanız daha kolay olacaktır. https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 adresine tıklayarak ilgili sayfaya gidebilirsiniz. Sizin başvuru yapmak istediğiniz destek türünü seçerek devam etmelisiniz.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama için öncelikle başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru yaptıysanız bir süre sonra sonucu öğrenmeniz gerekmektedir. Bunun için belediye ile iletişime geçebilirsiniz. Bunu telefon ile yapabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise belediye binasına gitmeniz olmaktadır.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işleminizi evden çıkamıyor iseniz internet üzerinden de sonucu öğrenebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak ilgili sayfaya gidebilirsiniz.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Doğrudan Yardım Hizmetleri Nelerdir?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yardım hizmetleri ile ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yardımlar yapılmaktadır. Bu yardımlar;

Dermankart Servisi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Dermankart sayesinde ihtiyaç sahibi ailelerin market ihtiyaçlarının karşılanması için yapmış olduğu yardım kartıdır.

01.01.2018 tarihinden itibaren başlatılan Dermankart ile market alışverişlerinin yapılması amaçlanmaktadır. Belirli zaman aralıklarında Dermankart’a yatırılan para sayesinde market alışverişleri gerçekleştirilmektedir. Dermankart’a para yatırıldığı zaman SMS aracılığıyla bilgi verilmektedir.

Dermankart’ın amacı asıl amacı ihtiyaç sahibi ailelerin market alışverişlerini yerine getirmesi ve kapı kapı yapılan yardımların sonlandırılmasıdır.

Hoşgeldin Bebek

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi hoşgeldin bebek yardımıyla birlikte, yeni bebek sahibi olan ailelere yönelik, bebeklerinin temel ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Erzak Paketi Yardımı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi erzak paketi yardımı ile ihtiyaç sahibi ailelere erzak yardımı yapılmaktadır. Yaşlı, bakıma muhtaç olan bütün ailelere yönelik yardım gerçekleşmektedir.

Eşya Toplama ve Dağıtımı Merkezi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından 01.05.2003 tarihinde başlatılan ancak 01.04.2009 tarihinde faaliyetlere başlayan belediye, hayırsever vatandaşların kullanmadıkları kıyafetler ve ayakkabı gibi malzemeleri toplayıp bakım ve temizliği yapıldıktan sonra ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmaktadır.

Ev Eşyası Yardımı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bu yardım da, hayırsever vatandaşların kullanmadıkları ev eşyalarının toplanmasını sağladıktan sonra bakım ve temizliği yapıldıktan sonra ihtiyaç sahibi ailelere dağıtmaktadır.

Odun Yardımı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi odun yardımı sayesinde yardıma muhtaç vatandaşların kışın yakacak odunlarını dağıtmaktadır. Yardıma muhtaç aileler tespit edildikten sonra odun yardımı yapılmaktadır.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi erzak yardımı başvurusu; Kahramanmaraş’ta yaşayan ve ihtiyacı olan kişilere erzak yardımı da yapılmaktadır. Özellikle ramazan ayında dağıtılan koli yardımları ile ailelerin bu dönemi sağlıklı geçirmeleri hedeflenmektedir. Yardım başvuru yaparken erzak yardımını da işaretleyip bu imkandan da faydalanabilirsiniz.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yardım içerisinde yardım kolisi de bulunmaktadır. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi ve gıda yardımı yardımlarından yararlanmak için sizden istenen belgelerle birlikte Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne başvuru yapmanız gerekiyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası; Yaptığınız başvuruyu telefon aracılığı ile öğrenebileceğinizi söylemiştik. Peki başvuru sonucunu hangi numarayı arayarak öğrenebilirsiniz. 344 228 46 00 numaralı telefonu arayarak iletişime geçebilirsiniz. Bir diğer numara ise  ALO 153 Çözüm Masası olmaktadır. Bütün bilgileri bu numaralardan alabilirsiniz.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formu; Yukarıda bahsedilen yardımlardan birine başvuru yapmak istiyor iseniz başvuru formu doldurmalısınız. Bu formda kişisel ve sosyal bilgileriniz yer almalıdır. Girdiğiniz tüm bilgiler doğru olmalıdır. Verilen yanlış bilgiler aleyhinize olacaktır.

Kahramanmaraş Sosyal Yardımlaşma Kampanyası

Bu ilde yer alan Vefa Sosyal Destek Grubu pek çok ihtiyaç sahibi insana yardımlarda bulunmaktadır. Özellikle ileri yaş grubunda olan, kimsesi olmayan bireylere destek vermektedir. Sürekli hastalığı olan, dışarıya çıkamayan kişiler için de alışveriş yapmakta, eczane ihtiyaçlarını aşıp eve kadar getirmektedir.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Dermankart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Dermankart adı verilen, içinde belirli limitte para olan bu kart ile alışveriş yapılabilmektedir. Bu limit düzenli aralıklarla yenilenmektedir. Yine başvuru sırasında Dermankart seçeneğini işaretleyerek başvuruda bulunabilirsiniz.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Kahramanmaraş maddi yardım deyince ilk sırayı ev eşyaları almaktadır. İhtiyacı olduğu ispatlanan hanelere beyaz eşya, mobilya gibi ev eşyaları verilmektedir. Kimin neye ihtiyacı olduğu araştırılıp gönüllüler vasıtası ile ulaştırılmaktadır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.