Devlet Yardımları

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Bir çok ilde olduğu gibi İzmir’de yaşayan, dar gelirli ihtiyaç sahibi aileler İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yaparak yardım alabilirler.

Maddi imkanı olmayan ve İzmir ili içerisinde ikamet eden aileler için en büyük destek İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmaktadır. Bir çok yönden yardım veren İzmir Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı, erzak yardımı, maddi yardım, sıcak yemek yardımı, şehit ve gazi ailelerine yardım, hasta ve yaşlılara her alanda yardım, su tüketiminde indirim, ücretsiz erişilebilir toplu ulaşım hizmeti, ücretsiz yaz spor okulları ve engelli vatandaşlara çeşitli yardımlar konusunda Türkiye’de örnek olmaya devam etmektedir.

Bu yardımlar dışında İzmir Büyükşehir Belediyesi koli yardımı, kuru gıda yardımı, internet ve konuşma yardımı da vermektedir.

Bunun dışında aile yardımları, yakacak yardımı, barınma yardımı, diğer aile yardımları, öğrenci ihtiyaç yardımı, öğrenci barınma yardımı, şartlı eğitim yardımı, tedavi destekleri, şartlı sağlık yardımı, diğer sağlık yardımları, özürlü ihtiyaç yardımı (araç gereçler), özürlü özel eğitim yardımı, diğer özürlü yardımları, afet destekleri (yangın, sel, deprem vb.), aşevi, diğer özel amaçlı yardımlar, gelir getirici projeler, istihdam amaçlı eğitim projesi ve diğer proje destekleri gibi yardımlardan yararlanabilirsiniz.

Bunun için İzmir İli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Başkanlığı‘nın formunu doldurmanız gerekmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? sorusu bir çok İzmir’li vatandaşın aklını karıştırmaya devam etmektedir. Başvuruların nasıl yapılacağı konusu değil de nereye ne şekilde yapılacağı konusu daha da ön plana çıkmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Süt Kuzusu Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Süt Kuzusu Başvurusu

Yardım başvurusu yapmak isteyen İzmir’de yaşayan maddi imkanı olmayan vatandaşların başvurularını ikamet ettiği İl ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Başkanlıkları’na yapılmaktadır.

Eğer zorunlu halde olursanız (tedavi gibi) ikamet ettikleri il dışında bulunmaları halinde, bulunduğu şehirde olduğuna dair zorunluluk hali olan bir belge ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Başkanlığı’na ibraz etmek zorundadırlar.

Yukarıda belirtilen durumda olanlar ancak Büyükşehir olarak belirtilen illerde ( İstanbul, Ankara, İzmir, Konya, Adana, Gaziantep, Kayseri, Bursa, Trabzon gibi) bulunduklarını ibraz ederek, bulunduğu İl ve İlçe’nin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na başvurularını yapabilirler.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemini yapmak için internet sitesinden kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun için başvuru yaptıktan sonra size takip no verilecektir. Bu takip no’sunu bir yere not etmeyi unutmayın.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemi için tıklayın.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2021

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu 2021 yılı için kayıtlar devamlı açıktır. Yapmanız gereken işlem sizden istenilen bilgileri internet sitesinde bulunan alanları eksiksiz ve doğru şekilde doldurarak gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapmak için Başvuru Kayıt formunu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurmanız yeterli olacaktır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Ankara Belediyesi Yardım Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Formu

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formu doldurmak için size verilen internet sitesinden kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Ancak internet kullanıcısı değilseniz, bulunduğunuz İl ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için gerekli belgeler olarak sizden pek bir evrak istenmemektedir.

Yapmanız gereken tek işlem internet üzerinden başvurunuzu gerçekleştirirken bilgileriniz doğru ve eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu yapmak için size verdiğimiz başvuru linkinden gıda yardımı seçeneğini seçip, bilgilerinizi girmeniz yeterli olacaktır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen gıda yardımı ile hem dar gelirli ailelerin gıda ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamak, hem de bütçelerinden gıda üzerine harcama yapılmaması sağlanmasıdır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardım Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi erzak yardımı başvurusu yapmak için yapmanız gereken işlem online olarak başvuru formunu doldurmanız yeterlidir.

Online olarak başvuru yapma imkanı olmayanlar için ise; İl ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuru yapmanız gerekmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi İftar Yardım Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi iftar yardım başvurusu yaparak Ramazan Ayı’nda 10 bin kişilik iftar yemeğinden siz de yararlanabilirsiniz.

Ramazan Ayı’nda İzmir’li yurttaşları yalnız bırakmayan İzmir Büyükşehir Belediyesi Biz Varız kampanyası adı altında sofralara iftar menülerini ulaştırmaktadır. Maddi imkanı olmayan İzmir’lilerin evlerine kadar iftar menüsünü gönderiyor.

İftar yardımı başvurusu yapmanıza gerek yoktur. Maddi imkanı yerinde olan İzmir’li vatandaşlar Biz Varız dayanışması kapsamı adı altında gerçekleştirilen Bizİzmir dijital platform üzerinden iftar paketi satın alıp, bu kampanyaya destek olabilirler.

İzmir Büyükşehir Belediyesi de maddi imkanı olmayan ailelere iftar menüsünün gönderimini sağlıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Telefon Numarası

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım telefon numarası 0232 293 45 97 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca 444 40 35 telefon numarasını arayarak ya da him@izmir.bel.tr e-posta adresine mail atarak istek, öneri ve şikayetlerinizi de ulaştırabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru konusunda sizlere elimizden geldiği kadar bilgi vermeye çalıştık.

Aklınıza takılan soru olursa yorum kısmına yazarak bizlerden destek isteyebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu