Belediye Yardımları

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Bir çok ilde olduğu gibi İzmir’de yaşayan, dar gelirli ihtiyaç sahibi aileler İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama işlemi yaparak yardım alabilirler.

Maddi imkanı olmayan ve İzmir ili içerisinde ikamet eden aileler için en büyük destek İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmaktadır. Bir çok yönden yardım veren İzmir Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı, erzak yardımı, maddi yardım, sıcak yemek yardımı, şehit ve gazi ailelerine yardım, hasta ve yaşlılara her alanda yardım, su tüketiminde indirim, ücretsiz erişilebilir toplu ulaşım hizmeti, ücretsiz yaz spor okulları ve engelli vatandaşlara çeşitli yardımlar konusunda Türkiye’de örnek olmaya devam etmektedir.

Bu yardımlar dışında İzmir Büyükşehir Belediyesi koli yardımı, kuru gıda yardımı, internet ve konuşma yardımı da vermektedir.

Bunun dışında aile yardımları, yakacak yardımı, barınma yardımı, diğer aile yardımları, öğrenci ihtiyaç yardımı, öğrenci barınma yardımı, şartlı eğitim yardımı, tedavi destekleri, şartlı sağlık yardımı, diğer sağlık yardımları, özürlü ihtiyaç yardımı (araç gereçler), özürlü özel eğitim yardımı, diğer özürlü yardımları, afet destekleri (yangın, sel, deprem vb.), aşevi, diğer özel amaçlı yardımlar, gelir getirici projeler, istihdam amaçlı eğitim projesi ve diğer proje destekleri gibi yardımlardan yararlanabilirsiniz.

Bunun için İzmir İli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Başkanlığı‘nın formunu doldurmanız gerekmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? sorusu bir çok İzmir’li vatandaşın aklını karıştırmaya devam etmektedir. Başvuruların nasıl yapılacağı konusu değil de nereye ne şekilde yapılacağı konusu daha da ön plana çıkmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Süt Kuzusu Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Süt Kuzusu Başvurusu

Yardım başvurusu yapmak isteyen İzmir’de yaşayan maddi imkanı olmayan vatandaşların başvurularını ikamet ettiği İl ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Başkanlıkları’na yapılmaktadır.

Eğer zorunlu halde olursanız (tedavi gibi) ikamet ettikleri il dışında bulunmaları halinde, bulunduğu şehirde olduğuna dair zorunluluk hali olan bir belge ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Başkanlığı’na ibraz etmek zorundadırlar.

Yukarıda belirtilen durumda olanlar ancak Büyükşehir olarak belirtilen illerde ( İstanbul, Ankara, İzmir, Konya, Adana, Gaziantep, Kayseri, Bursa, Trabzon gibi) bulunduklarını ibraz ederek, bulunduğu İl ve İlçe’nin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na başvurularını yapabilirler.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemini yapmak için internet sitesinden kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun için başvuru yaptıktan sonra size takip no verilecektir. Bu takip no’sunu bir yere not etmeyi unutmayın.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemi için tıklayın.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2021

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu 2021 yılı için kayıtlar devamlı açıktır. Yapmanız gereken işlem sizden istenilen bilgileri internet sitesinde bulunan alanları eksiksiz ve doğru şekilde doldurarak gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapmak için Başvuru Kayıt formunu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurmanız yeterli olacaktır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Ankara Belediyesi Yardım Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Formu

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formu doldurmak için size verilen internet sitesinden kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Ancak internet kullanıcısı değilseniz, bulunduğunuz İl ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için gerekli belgeler olarak sizden pek bir evrak istenmemektedir.

Yapmanız gereken tek işlem internet üzerinden başvurunuzu gerçekleştirirken bilgileriniz doğru ve eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu yapmak için size verdiğimiz başvuru linkinden gıda yardımı seçeneğini seçip, bilgilerinizi girmeniz yeterli olacaktır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen gıda yardımı ile hem dar gelirli ailelerin gıda ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamak, hem de bütçelerinden gıda üzerine harcama yapılmaması sağlanmasıdır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardım Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi erzak yardımı başvurusu yapmak için yapmanız gereken işlem online olarak başvuru formunu doldurmanız yeterlidir.

Online olarak başvuru yapma imkanı olmayanlar için ise; İl ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuru yapmanız gerekmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi İftar Yardım Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi iftar yardım başvurusu yaparak Ramazan Ayı’nda 10 bin kişilik iftar yemeğinden siz de yararlanabilirsiniz.

Ramazan Ayı’nda İzmir’li yurttaşları yalnız bırakmayan İzmir Büyükşehir Belediyesi Biz Varız kampanyası adı altında sofralara iftar menülerini ulaştırmaktadır. Maddi imkanı olmayan İzmir’lilerin evlerine kadar iftar menüsünü gönderiyor.

İftar yardımı başvurusu yapmanıza gerek yoktur. Maddi imkanı yerinde olan İzmir’li vatandaşlar Biz Varız dayanışması kapsamı adı altında gerçekleştirilen Bizİzmir dijital platform üzerinden iftar paketi satın alıp, bu kampanyaya destek olabilirler.

İzmir Büyükşehir Belediyesi de maddi imkanı olmayan ailelere iftar menüsünün gönderimini sağlıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Telefon Numarası

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım telefon numarası 0232 293 45 97 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca 444 40 35 telefon numarasını arayarak ya da him@izmir.bel.tr e-posta adresine mail atarak istek, öneri ve şikayetlerinizi de ulaştırabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru konusunda sizlere elimizden geldiği kadar bilgi vermeye çalıştık.

Aklınıza takılan soru olursa yorum kısmına yazarak bizlerden destek isteyebilirsiniz.


58 Yorum

  1. Para erzağina ihtiyacımız var en kısa sürede olursa çok mutlu oluruz ?

  2. Evim kira hiç bir güvencem yok allah için para yardımı istiyorum kiramı vermekte zorlanıyorum

  1. Evim kira hiç bir güvencem yok allah için para yardımı istiyorum kiramı vermekte zorlanıyorum

 1. Maddi destege ihtiyacım var evim kira ekbirgelirim yok yicek ekmege muhtacım allah razı olsun sizden

 2. Başvuru yaptım bir cevap alamadığım için bir de şansımı buradan deneyeceğim evimin giderlerini karşılayamaz oldum elektrik ve su parası nı ödeyemiyor inanmıyorsanız su abone numaramı yazayım ABONE NUMARAN 5013836 KAÇ aydır ödeyemedim kiracı olduğum için ondan da yararlanamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

 3. Çocuk ihtiyaçları yardımı almak istiyorum zor durumdayız eşim hasta çalışamıyor kira su faturası yardımı erzak yapiyisaniz lütfen bize izmir büyük şehir belediyesi olarak yardim edin

  1. Merhaba ben sitede yöneticilik yapıyorum bizim sitemizde 4aile var yardım talebimiz var yardımcı olabilir misiniz.

 4. 2cocugum var eşim pandemiden dolayı işsız evim kira gıda yardımında bulunabilirmisiniz

 5. Çok zor durumdayız isim işi yok ev kira veremiyoruz cocukm var onun istediklerini alamiyom lütfen inanın kovid erkezi çok kötü yaptı allah kimseyi zor durumda birkmasin

 6. 4 tane cocugum var destek istiyorum esim calışmıyo evdeyiz yardim istiyoruz serbest is kiraciyiz 3 tane ogrenci var destek istiyorum

 7. 2 yasında kızım var yenı dogum yaptım 2 aylık bebegım oldu sıkıntı cekıyorum kredilerimiz var bebek bezi almakta sıkıntı cekıyorum yardım ederseniz sevinirim

 8. Erzak gıda ihtiyacım var yetim çocuğum var esim is bulursa calisiyor

 9. Eşim calismiyor 2 tane çocuk var işten çıkarıldı bana erzak yardımı yaparsınız sevinirim

 10. Eşim çalışmıyor kuçuk bebeğim var paraya ihtiyacım var lutfen destek olun

 11. Eşim siroz hastası elindende de rahatsız çalışamıyor doğru düzgün ben kendimde astım bronşit hastasıyım kanımda ve vücudumda mikrop var tedavi görüyorum CRP yüksek olduğu için devamlı halsizim antibiyotik kullanıyorum ama ilaçların etkisi bittimi tekrarlıyor defalarca tahlil yaptılar nedenini bulamıyorlar unsilin direncim yüksekilaç kullanıyorum ama ilaçların etkisi bittimi tekrarlıyor kiramı suyumu odeyemiyorum su borcum kira borcum var sizlerden yardım istiyorum evimin çatısı akıyor legenle duruyoruz yağmurda sizden yardım istiyorum tavanlarim yaptıracak durumda değilim tüm odalarda akıntı var lütfen yardımcı olun

 12. Paraya ihtiyacım var bir kizim var eşim çalışmıyor pandemiden dolayı iki aylık kiramizi odeyemiyoruz çok zor durumdayiz

 13. Maliye borcumdan dolayı çalıştığım işyerinden ayrıldım. Borçtan dolayı maliye maaş hesabıma bloke koydu bu sebeple işyerinden istifa etmek zorunda kaldım. Kirada oturuyorum eşimden ayrıyım 15 yaşında kızım var kiramı ve ihtiyaçlarımı karşılayamıyorum
  Devletimizin öngördüğü yardımlardan faydalanabilmem için
  Gereğini arz ederim
  Saygılarımla

 14. Lokanta çalışanları için artık her türlü yardıma muhtaç iz kısa çalışma ödeneği alıyorum ama kredi ye gidiyor gıda paketi yâda maddi yardım istiyorum

 15. Kızımla yaşıyorum evimiz kira çalışmıyorum işsiz im zor durumdayız

 16. İyi yakşamlar yardım istiyorum 4 tane çocuklar var eşim serbest meslek kira yardım istiyorum erzak yardımı istiyorum eşim şüanda evde çalışmıyor yardım üçtane ögrenci m var tablet bilgisayar istiyorum yardımcı olur sev

 17. Merhaba maddi yönden sıkıntı dayım beş cocuk var yetisemiyorum lütfen yardım istiyorum

 18. Erzak ve nakdi yardıma ihtiyacım var eşim calisiyo ama asgari ücret yetmiyor kızımda var lütfen yardım edin

 19. Nakdi yardıma ve gıdaya ihtiyacım var eşim pandemiden dolayı çalışamıyor yardımcı olursanız sevinirm

 20. Merhaba benim 5 çocuğum var ve işsizim ben ve eşim hem hastayız hemde çalışamıyorum benim para ve erzak ve gıda yardımına ihtiyacım var en kısa sürede karşılanırsa hem biz hemde çocuklarımızla seviniriz saygılarımla

 21. Eşimden boşandım nafaka almıyorum giderlerimi annemler karşılamaya çalışıyor para ve erzak yardımı istiyorum bilgilerinize arz eder teşekkür ederim

 22. Konak Yeşlidere 5339 sokak no 14
  Yerimiz Mağduryeti bölgesidir yardimci olursanız sevinirim ..iş sizim

 23. Bir yıldır çalışamıyoruz 6 aylık kiramız birikti ev sahibi ile başımız dertte, küçük bir çocuğumuz var hiç bir şekilde gelir veya yan gelirimiz yok çok zor durumdayız, değerli büyük şehir belediye başkanımız tunç soyer,e çalışanlarına istirhamımız kiramıza destek talep ediyoruz saygılarımla.

 24. Erzak yardımı istoyorum 42 gunlukde cocugum var bez mama kiyafet ve temel ihtiuaclar esim yemek sektorunde calisiyo aylardir evde evimiz kira gecinemiyoz pandemiye bas vurdum 6 aydir haber yok

 25. Ben epleks hastasiyim çalışamıyorum çocuğum var 1tanesi okuyor diğeri daha 2aylik bebek bez ve mama ıslak mendil süt anne sütü az geliyor yardım istiyoruz.

 26. Merhaba 3 çocuk annesiyim eşim çalışıyor ama evimiz kira çocuklarım kucuk su faturamiz kacaydir birikti ödeme yapamadık bez ve mama kullanıyoruz iki çocuğum bezli en büyük çocuğum 5yasinda para ve erzak yardımı yaparsanız çok sevinirim ilk defa başvuru yapıyorum komşularım dedi size belediye yardım eder diye başvurdum yardım ederseniz çok sevinirim Allah razı olsun ?

 27. Gıda yardımı yaparsanız cok sevınirim 2 cocuğum var ihtiyaclarımızı karşılamıyorum

 28. Erzak ve gıdaya ihtiyacım var eşim calışmıyo yardım edilir yetkililer den rica ediyorum

 29. İş bulamadim ev kira elektrik ve su oduyemiyorum erzak da yok çok zor durumda yim lütfen yardim edin

 30. Evim kira 5 çocuğum var paraya ve gıdaya ihtiyacım var eşim işsiz çalışmıyor

 31. Gıda yardımı peynir et gönderirseniz çok sevinirim teşekkürler saygılar selamlar

 32. Selam alyküm EVİM KİRA İKİZ KIZIM var okula başladılar ihtiyaçlarını karşılayamıyorum kendim karton topluyorum MADDİ durum çok bozuk ALLAH için yardımcı olurmusunuz kızlarım için İZMİR YEŞİLYURT OTURUYORUM

 33. Aile ihtiyaçımız epleks hastasiyim çalışamıyorum 2 tane çocuğum var birisi ilkokula 2 sınıf gidiyor kırtasiye ve tablet lazım yardım. Biriside bebek bezi ıslak mendil ihtiyaçımız var gıda temizlik koli ihtiyaç odun kömür soba ihtiyaçımız var yardım etmenizi istiyorum benim sağ elimi doldurulacak çok ihtiyaçımız var yardım.

 34. Ben yardım için başvur yapmak istiyorum kızım 4yasimda hala bez bağlıyorum ve yardim istiyojrm?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu