Devlet Yardımları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapan herkese yardım elini uzatmayı hedeflerken, ülkemizde yer alan koronavirüs salgını yüzünden vatandaşlarımız maddi ve manevi zor durumla karşılaşmaktadır. Bu durum karşısında İstanbul Büyükşehir Belediyesi “Birlikte Başaracağız” adı altında yardım kampanyasını başlattı.

Yapılan yardımlar ihtiyaç sahiplerine yapılması için büyük seferlik başlattı. Salgın yüzünden fakir ya da zengini dayanışma içerisinde olması gerektiğini vurgulayan kampanya da başvurular alınmaya devam ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi altında Birlikte Başaracağız sitesi üzerinden başvuruları yapabilirler.

https://birliktebasaracagiz.ibb.gov.tr/ sitesine girerek başvurularını yapabilirler. Telefon üzerinden başvuru yapmak isteyen ALO 153 hattan oluşturabilirler. Yardım kolisi ya da diğer yardımlar hakkında detaylı öğrenebilirsiniz.

Yapılan başvuruda TC Kimlik, Ad Soyadı, adres bilgileri, iletişim bilgileri, maddi ve aile durumu ile ilgili bilgiler verilmesi gerekmektedir.  Gerekli incelemelerden sonra sonuç sorgulama ya da iletişim yolundan bilgilendirilme yapılmaktadır.

İBB Yardım Başvurusu Sorgulama

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi sorgulama ekranı başvurunuz yapıldıktan sonraki işlemdir. Başvurunuzu yapılması halinde https://sosinc.ibb.gov.tr/Basvuru/BasvuruSonucuIzleme

Adresine girerek TC Kimlik NO, Doğum Tarihi bilgileri girerek sonucu görüntüleyebilirsiniz. Yoğunluk sebebiyle sonuçlar geç yansıyabilir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

istanbul büyükşehir belediyesi yardım başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formuna ulaşmak için https://sosinc.ibb.gov.tr/ adresine tıklayın. Yapılan başvuru formunda kişiye ait bilgiler aile aylık bilgisi ve iletişim bilgileri yer almaktadır. Bilgilerin eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Yapılan başvurular detaylı incelenip sonuç bulmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama sonucunu öğrenmek için https://sosinc.ibb.gov.tr/Basvuru/BasvuruSonucuIzleme adresi üzerinden yapabilirler. İstenilen bilgiler olarak TC Kimlik No, Doğum Tarihidir. Bu bilgiler girildikten sonra başvuru sonucu gösterilecektir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Nasıl Alınır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardımından yararlanmak için, Belediye’nin internet sitesi üzerinden yardım başvurusu yaparak faydalanmanızın ilk adımını atmış olacaksınız.

Başvurunuzu tamamladıktan sonra, Belediye’den yetkili personel tarafından yetkili kişiler ihtiyaç sahibi olup olmadığınıza dair araştırmalarını yapmaya başlayacaktır.

Başvurunuzun olumlu sonuçlanmasından sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yardım almaya başlayabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Kampanyası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Kampanyası vatandaşlar tarafından ilgiyle hareket edildi. Bağış yapmak isteyen kişilerde olduğu sistemde zorluk yaşayan vatandaşlarımızın için umut ışığı oldu.

Ülkemizde salgından dolayı olumsuz bir şekilde etkilenen aileler yardım alarak bir nevi geçinme kaynağı oldu. Yardımlaşma sosyal etkinliği altında kişiler “Birlikte Başaracağız” sitesinden detaylı istatistikler görebilirler.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Alınır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu İletişim

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu İletişim kurmak isteyen ALO 153 üzerinden arama yapabilirler. İstediğiniz yardım türünü açıklayarak çağrı merkezi yardımcı olacaktır. Verilen bilgilerin eksiksiz ve doğru verilmesi gerekmektedir. Değerlendirme aşamasına gidilip sonuçları yardım isteyen kişiye aktarılacaktır.

Birlikte Başaracağız Yardım Başvuru Formu

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Birlikte Başaracağız adı altında yaptığı sosyal kampanya maddi zorluk yaşayan vatandaşların büyük ilgisi oldu. Başvuru Formu için https://sosinc.ibb.gov.tr/ üzerinden yapabilirler. İnternet üzerinden yapmak istemeyen ALO 153 üzerinden iletişime geçebilirler.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu