Devlet Yardımları

İBB Yardım Çeki Başvurusu

İBB yardım çeki başvurusu ile birlikte, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından bir çok yardım yapılmaktadır. Yardım çeki sayesinde bir çok dar gelirli ailenin temel gıda ihtiyaçlarının karşılanması hedeflenmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ülkemizde görülen koronavirüs den dolayı olumsuz şekilde etkilenen ailelere yardım kampanyası başlattı. Yapılan kampanya yardım çeki olarak verilmektedir.  İhtiyaç sahibi kişileri yardım çeki alıp bir nevi maddi duruna destek sağlamaktadır.

İBB yardım çeki nasıl alınır? İBB yardım çeki başvuru işlemleri, İBB sosyal yardım başvuruları, birlikte başaracağız başvuru formu gibi bir çok alanda aklınıza takılan soruların yanıtlarını vereceğiz.

İBB Yardım Çeki Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi geçmişe dönük olarak bakıldığında, ihtiyaç sahibi vatandaşların isteklerini bir bir yerine getirmek için gece gündüz devamlı çalışmalarını hız kesmeden devam ediyor.

İBB yardım çeki başvurusu yapmak isteyen İstanbul’da vatandaşların yapması gereken 2 yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki telefon ile başvuru, ikincisi de bireysel olarak yapılan başvurulardır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Bireysel olarak yapılacak başvurular bağlı bulunduğunuz muhtarlıktan ya da Sivil Toplum Kuruluşları ve Kadın, Aile Hizmetler Müdürlüğüne bağlı olan merkezlerden yapılabilir.

Telefon ile yapılacak başvuru da ALO 153 Beyaz Masa ya da 0212 444 00 93 numaralı telefondan başvurular yapılmaktadır.

Vatandaşlarımız İBB Yardım Çeki Başvurusu Nasıl Yapılır sorusunu birçok kez arama eğilimine girmektedir. Yardım çeki başvurusu için 0212 444 00 93 numaralı hattan ulaşabilirler.

Ayrıca Sosyal yardım birimine ALO 153 ya da Edirnekapı, Üsküdar (Selimiye) ve Büyükçekmece iletişim noktalarına ulaşarak yardım talebine ulaşabilirler. Yapılan başvurular da uygun bulunulan ailelere yardım edilmektedir. Başvuru yoğunluktan bu süre uzayabilir.

İBB Yardım Çeki Başvuru Formu

İBB Yardım Çeki başvuru formunda kişinin bilgileri, iletişim bilgisi, adres bilgi ve maddi gelir bilgileri gibi konular yer almaktadır. Verilen bilgilerin eksiksiz olması başvuruyu olumlu bir şekilde etkileyecektir.

Her bir başvuru detaylı bir şekilde incelenerek dönüş yapılıyor. Bu yüzden İBB yardım çeki başvurusunda detaylı bilgi verilmelidir. Bu yüzden başvurunuz onaylanmadığı zaman ilgilenilmedi düşünülmesin.

Belediye görevlileri detaylı bir araştırma yaptığı için biraz uzun bir çalışma yapılmaktadır.

ibb yardım çeki başvurusu

İBB Yardım Çeki Ne Kadar?

İBB Yardım Çeki miktarı değişiklik göstermektedir.  Yardım çekleri sadece marketlerde geçerli olmaktadır. Marketler Türkiye’nin önde gelen marketleri etrafında kullanılmaktadır.

Migros, Şok, Onur Market gibi büyük marketlerde kullanılmaktadır. Bazı küçük marketlerde de yardım çeki kullanılabilir. İstanbul Belediyesi Yardım Çekleri 50 Türk lirası, 100 Türk lirası ve 150 Türk lirası olarak değişkenlik göstermektedir. İlk defa yardım alan kişiler 200 Türk lirası olarak almaktadır. Daha sonra üç yardımdan bir tanesi almaya başlar.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu 

İBB Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB Yardım Çeki Sorgulama

İBB Yardım Çeki Sorgulama işlemlere başvuru yapıldıktan sonra yapılabilir. Yardım çeki sorgulaması için 444 00 93 numaralı hatta öğrenebilirsiniz. Başvurular uzun süreli olabilmektedir. Detaylı incelemelerden başvurular kabul olmaktadır.

Ayrıca İBB yardım çeki sorgulama işleminizi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait sitesinden de gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Çeki

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Çeki sosyal yardımlaşma adına büyük bir ilgiyle görüldü. Maddi zorluk çeken vatandaşlar bu sayede marketlerde harcayabileceği bir yardım türüdür. Böylelikle kişiler gıda alanında bir nevi rahatlama yaşamaktadır.

Yardım çekleri üç alanda oluşmaktadır. İlk kez yardım alan kişiler 200 Türk lirası almaktadır. Başvuruları 444 00 93 numaralı hattan yapabilirler. Sonuçlar 6 aya kadar sürebilir. Ayrıca başvuru çıkarsa 3 gün içerisinde yardım alınmaktadır.

Birlikte Başaracağız Yardım Başvuru Formu

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yapmış sosyal yardımlardan olan Birlikte Başaracağız başvuru yapabilirsiniz. Başvuru ve detayı bilgi için https://birliktebasaracagiz.ibb.gov.tr/ sitesi üzerinden bakabilirsiniz.

ALO 183 numaralı hattan destek alabilirsiniz. Yapılan başvurular eksiksiz olarak bilgi verilmelidir. Başvuru sonuçları fazla başvuru olduğundan dolayı gecikmeler yaşanmaktadır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu