Devlet Yardımları

İBB Halk Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB Halk süt yardımı başvurusu nasıl yapılır? İstanbul Halk Süt yardımı ile çocukların genel ihtiyaç besin ihtiyaçların karşılamak için ihtiyaç sahibi aileler İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından herhangi bir ücret almadan ücretsiz süt dağıtımı yapmaktadır.

İBB halk süt yardımından, belediyeden yardım alan aileler yararlanmaktadır. 3-6 yaş arası çocuklu aileler, her çocuk başına haftalık olarak 2 litre süt alma hakkına sahiptir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi süt yardımı başvurusu nasıl yapılır? Belediye tarafından ihtiyaç sahibi, maddi imkanı olmayan 3-6 yaş aralığında çocuk sahibi olan ailelere sosyal yardım amaçlı Ekim 2019 tarihinde faaliyete alınıp, süt dağıtımına başlanmıştır.

İBB Yardımları Nelerdir? Ne Zaman Dağıtılacak? Başvuru Sonucu

İBB Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB halk süt başvurusu nasıl yapılır? Halk süt yardımından yararlanmak isteyen ihtiyaç sahibi ailelerin başvuru yapabilmeleri için öncelikle muhtaç aile kapsamında olmaları gerekmektedir.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte gelir testi yapılıp, ihtiyaç sahibi ailelerin tespiti yapıldıktan sonra çocuk sahibi olup olmadığı tespiti yapılmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Daha sonra bütün şartları yerine getiren ailelere, 3-6 yaş aralığındaki her çocuk başına haftalık olarak 2 litre süt almaya hak kazanacaktır.

İBB süt yardımı başvurusu nasıl yapılır? İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2019 yılının Ekim ayında faaliyete başladığı halk süt projesi ile süt ihtiyacı olan ailelerin çocuklarına süt desteği vermektedir.

İBB süt başvurusu 2020 için, İBB Beyaz Masa telefonunu ALO 153‘ü arayarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

İBB Süt Yardımı Başvuru Formu

İBB süt yardımı başvuru formu olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait internet sitesi üzerinden e-Başvuru Formu ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İBB süt yardımı başvurusu nasıl yapılır? Öncelikle Beyaz Masa Alo 153 numaralı telefonu arayarak başvuru nasıl yapılır öğrenmeniz, yanlış yapmanızın önüne geçecektir.

Süt Yardımı Nasıl Alınır? Başvuru ve Şartları Nelerdir?

Belediyelere yapılacak olan yardım başvurularının çoğu belediyelere ait internet siteleri üzerinden yapılmaktadır.

İBB Süt Yardımı Sorgulama

İBB süt yardımı sorgulama işlemi için öncelikle başvuru yaptıktan sonra size başvuru numarası ve güvenlik numarası verilmektedir.

ibb süt yardımı başvurusu nasıl yapılır

İBB süt yardımı başvurusu nasıl yapılır? Ücretsiz halk süt İBB resmi internet sitesini giriş yaptıktan sonra size verilen başvuru ve güvenlik numarasını yazarak İBB süt yardımı sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halk Süt Nasıl Alınır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi halk süt nasıl alınır? İstanbul Büyükşehir Belediyesi aylık olarak ilk durumda aylık 750 bin litre, yıllık olarak da 9 milyon litre sütü ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtmayı hedef almıştır.

İBB süt yardımı başvurusu nasıl yapılır? Halk süt nasıl alınır konusuna gelince, öncelikle 3-6 yaş aralığında çocuk sahibi olmanız gerekmektedir. Daha sonra Beyaz Masa ALO 153‘ü arayarak başvurunuzu yapmanız gerekmektedir.

İBB Halk Süt Dağıtımı

İBB halk süt dağıtımı, başvurunuz onaylanıp halk süt yardımını almaya hak kazandığınız takdirde belediyeden görevli personel aracılığıyla evinize kadar süt yardımınız gelecektir. Halk süt dağıtımı için belediyede 60 panelvan araç, 120 personel her gün 39 ilçede  ihtiyaç sahibi ailelere süt dağıtımı yapmaktadır.

İzmir Süt Kuzusu Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB süt yardımı başvurusu nasıl yapılır? Sizin herhangi bir yere gidip halk süt alımı yapmanız söz konusu değildir. Burada dikkat etmeniz gereken bir durum da; halk süt yardımı kesinlikle ücrete tabi değildir. Tamamen ücretsiz olup, herhangi bir para isteyen kişileri hemen şikayet edin.

İBB Halk Süt Yardımı Kimlere Verilir?

İBB süt yardımı kimlere verilir sorusunu soranlara, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden sosyal yardım alan ailelerin 3 ile 6 yaş aralığındaki çocuklarına verilmektedir.

Çocuk başına haftalık olarak 2 litre süt verilmektedir.

İBB Süt Yardımı Nasıl Alınır?

İBB süt yardımı nasıl alınır; Öncelikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde sosyal yardım almanız gerekmektedir. İBB süt yardımından yararlanmak için ALO 153 Beyaz Masa telefon numarasını arayarak talep edebilirsiniz.

İBB Süt Yardımı Ne Kadar?

İBB süt yardımı ne kadar; süt yardımından yararlanan ailelerin 3 ile 6 yaş aralığındaki her çocuk için haftada 2 litre süt yardımı yapılmaktadır.

İBB Halk Süt Numarası

İBB halk süt numarası olarak sadece aramanız gereken numara Beyaz Masa ALO 153’tür. 

Beyaz Masa ALO 153 numaralı telefondan halk süt yardımı başvurusu nasıl yapılır hakkında bilgi alıp, başvurunuzu yapabilmeniz mümkündür.

İBB Halk Süt Gelmedi

İBB halk süt gelmedi hakkında şikayetiniz varsa, belediyenin destek hattı olan Beyaz Masa ALO 153 numaralı hattı arayarak şikayetlerinizi belirtebilirsiniz.

İBB Halk Süt Satış Noktaları

İBB halk süt satış noktaları ile ilgili size söyleyebileceğimiz tek şey, bu sosyal yardım belediye tarafından yapılan tamamen ücretsiz bir destektir. Herhangi bir satış noktası bulunmamaktadır ve kesinlikle ücretli satan kişileri ALO 153 numaralı Beyaz Masa hattına şikayet ediniz.

İBB Süt Yardımı Sorgulama

Süt yardımı sorgulama yapmak için Beyaz Masa ALO 153 numaralı hattı arayarak sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ücretsiz halk süt ile ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına haftalık olarak çocuk başına 2 litre süt yardımı yapılmaktadır.

İBB süt yardımı başvurusu nasıl yapılır? Süt her çocuğun hakkı diyerek halk süt yardımı ile maddi imkansızlık içerisinde olan ailelerin çocukları süt ihtiyacı karşılanmış oluyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi süt yardımı başvurusu yaptıysanız size geri dönüş yapılacaktır. Bunun dışında aklınıza takılan soru olursa yorum kısmına yazabilirsiniz.

İBB Süt Yardımı Başvurusu

İBB süt yardımı başvurusu yapmak günümüz teknolojisinde oldukça kolay bir hal almıştır. Gerek Telefon ile gerekse de internet üzerinden artık başvuru yapabilirsiniz.

İBB Halk Süt Kimlere Verilir?

İBB Halk Süt, İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardımlarından yararlanan ihtiyaç sahibi ailelerin 3-6 yaş aralığındaki çocuklarına verilmektedir.

Halk Süt Yardımı Nasıl Alınır?

Halk Süt yardımı almak isteyen ihtiyaç sahibi aileler öncelikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden sosyal yardım almanız gerekiyor. Eğer yardım alıyorsanız Halk Süt için başvuru yapıp yararlanabilirsiniz.

Halk Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halk Süt yardımı başvurusu ALO 153 numaralı telefondan ya da internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz.


55 Yorum

 1. Benimde 3 yaşinda çocugum var süt yardımı istiyorum

  1. 3 yasinda oglum var sut yardimi talebinde bulunucaktim

  2. Benim 4 yaşında 5 yaşında çocuğum var eşim çalışmıyor süt yardımı istiyorum

 2. Benimde dört tane ufak cicugum var en ufak oğlum üç yaşında eşim iki aydır calusmiyor süt yardımı istiyorum lütfen

 3. Benim 4 tane çocuğum var süt yardımı istiyorum hepsi küçük

 4. Halk süt gelmedi neden kesildi ihtiyaç var

 5. Halk süt gelmedi neden kesildi ihtiyaç var kırdayım gelirim az basmak temizliği yapmıyorum kira parasını çalış yorum

  1. Hak süt gelmedi neden kesildi ihtiyaç var kırdayım gelirim az basmak temizliği yapmıyorum kira parasını

 6. Süt dağıtımı için sadece 3 6 arası yaş uygulaması kesinlikle yanlış 5 çocuğum var 6 aylık ve mama hazirlamam sut ile digerleride tüketiyor 6 yaş sut iciyorda neden 7 8 9 icmiuormu onlarin da gelişim çağları ve tuketmeleri şart yaş sınırı enaz 10 olmalı ve dagitilmali

 7. 5 çocuğum var süt yardımınızdan yararlanmak istiyorum gereğinin yapılmasını arz ederim tlfn 05385006797

 8. Sut yardımında bulundum kaç ay oldu gelmedi neyapmam gerekir

 9. 2 yaşında kızım var süt yardımını nasıl alabilirim?

 10. Maddi durumumuz yok kiracıyim kiram 900 7 çocuğun var süt yardımı istiyorum

  1. Süt yardımı istiyorum 3 çocuk var

 11. Ben eskiden aliyordum ama şimdi gelniyor sütüm şikyetçiyim

 12. benim iki çocuğum var biri üç yaşında biri dört yaşında kiraciyim sut yardımı istiyorum lutfen yardimci olurmusunuz aylar oldu basvurdum geri dönüş yapan olmadi

  1. Merhaba Emel Hanım. Beyaz Masa ALO 153’ü arayarak gereken bilgiyi alabilirsiniz.

 13. Kiraciyim çocuğum var kocam issiz bebeğime mama alamıyorum hasta her türlü seyi yiyemiyo sürekli süt alıyoruz bize de süt yardımı yapin

 14. Kiraciyim bir çocuğum eşim belinden fidik çocuğuma süt alamıyorum bezini çok magdurum lütfen bana yardimci olun

 15. Süt yardımını nasıl alabilirim? yardımcı olursanız sevinirim

 16. Benim de bir oglum 4 yasinda bir de kizim var 2 bicuk yasinda sut yardımı istiyorum

 17. 3 çocuğum var sut yardımı istiyorumm

  1. Süt almak istiyorm 4 bucuk yasinda kızim var

 18. Benimde 4 yaşında kızım var süt yardımı istiyorum

 19. Kırdayım iki çocuğum öğrenci apartman basamaklarını temizliyorum kirayi çok zor veriyom

 20. 4 tane çocuğum var 2si ufak çocuğum için süt yardımı istiyorum

 21. İki küçük çocuğum var kiradayım eşim engelli çalışamıyor çok zor durumdayım yardım istiyorum

 22. Benim 4 yasinda cocugum var

  sut yardimi istiyorum

 23. Benim 3 yaşında bir oğlum var süt yardımları için sizden bir yardım talebinde bulunmak istiyor

  1. benim iki tane çocuğum var biri 3 yaşında biride 2 yasında süte çok ihtiyacım var

 24. Benim iki tane cocugum var ve cok acil bi sekilde sut talep ediyorum lutfen mesji gorup cevap verirmisiniz

 25. 1.5 yaşında kızım var süt için başvurucm

 26. Benim 5 yaşında bir kızım var eşim 6 aydır çalışmıyor süt yardımı almak istiyorum 6 çocuk annesiyim

 27. Ben başvurumu yaptım ama eşim çalışmıyor korona nedeniyle ama eşim çalışmıyor diye çıkmadı sigortası olan kadınlara veriyorsunuz ihtiyacı olmayanlara niye vermiyorsunuz

 28. Benim bir büçuk yaşında çocuğum var süt yardımında bulunmak istiyorum

 29. Benim 3cocuk kira esim calismiyor cok zor durumdayiz allah icin yardim edin

 30. Benim eşimi öldürdüler 5 tane yetim çocuklarım var kimse yardım etmiyor ihtiyaç var benim

 31. Benim çok ihtiyacım var eşim günlük çalışıyor ev kira ikiçocuğum var yardımcı süte çok ihtiyacım var

 32. 3 yaşında oğlum için yardım talep ediyorum

 33. Eşim işsiz serbes yevmiye çalışıyor bakmakta olduğumuz 3tane çocuk var r.5 yaşındaki oğlum havalelerden dolayı sadace mercimek çorbası ve süt bebe bisküvisi i ile besleniyor yardımcı olursanız çok sevinirim ?

 34. Benimde 3yaşında bebeyim var aman hiç süt yardımı almiyorum

 35. Sut yardimi istiyorum iki çocuğun var eşim askeri ucdretle calişiyor kiradayim

 36. merabalar benım 4 çocum var büyük kızım 9 yaş sonra 7 yaş sonra 5 yaş sonra 3 yaş eskerı huccet maş ta tek başımda çalışorum eşem hasta olduıçın çalışamadı oyuzden bana süt yardım yapıcanıznı rıca ıdıyorum

  1. bana yardem çı oldunuz ıçın çok teşekkur ıdıyorum

 37. 4cocugum var yardım istiyorum durumum yok

 38. Süt her çocuğun haki diyorsunuz ama benim 3 tane çocuğum ve hiç birine 1 tane bile sut gelmedi nasıl her çocuğun haki oluyor bilmiyorum

 39. Süt yardımi almak istiyorum benim 5 çocuğum var evim kira borcumda var iki öğrencim var çocuklarım için süt yardımı almak istiyorum Allah razı olsun sizden

Başa dön tuşu