Devlet Yardımları

İBB Sosyal Yardım Kartı Nasıl Alınır?

İBB sosyal yardım kartı nasıl alınır? alınacağı konusunda; İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara yaptığı bir yardımdır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri ile Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile birlikte yaptığı bu yardım sayesinde, ihtiyaç sahibi vatandaşlara 2020 yılında da yardımlarını hız kesmeden devam etmektedir.

Sosyal yardım kartı ile ihtiyaç sahibi olanlara beslenme, barınma, kıyafet ve temel ihtiyaçlar gibi bir çok ihtiyacın karşılanması için verilen bu kart ile gizlilik ilkesini bozmadan da yaptığı yardımdır.

İBB Yardımları Nelerdir? Ne Zaman Dağıtılacak? Başvuru Sonucu

İBB Sosyal Yardım Kartı Limiti

İBB sosyal yardım kartı limiti 2020 yılında 3 kategoriye ayrılmaktadır. Bu kategoriler düşük, orta ve yüksek limitlerdir.

Bu limitler belediyelerin görevlendirdiği yetkililer tarafından verilmektedir. Bu limitler ne ye göre belirleniyor diye düşünüyorsanız, aklınıza herhangi bir torpil durumu kesinlikle gelmemesi gerekmektedir.

Bu limitler ihtiyaç sahiplerinin ne kadar ihtiyacı olduğu belirlendikten sonra verilmektedir. Evde bakmakla yükümlü olduğunuz kaç kişi varsa, kişi başına elde edilen gelir durumuna göre kart limitiniz belirlenmektedir.

İBB Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bu limitler kategorisine göre 50 TL, 100 TL ve 150 TL olarak belirtilmiştir. Başvuruların sürekli olduğunu belirtelim ve kesinlikle ihtiyaç sahibi vatandaşlara verildiğini de vurgulayalım. İBB sosyal yardım kartını alırken ilk olarak hesaba 200 TL gibi bir miktar yatırılmaktadır.

İBB Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

İBB sosyal yardım kartı başvurusu yapmak için iki farklı yöntem bulunmaktadır.

1. yöntem olarak; Telefon ile 0(212) 444 00 93 numaralı telefonu arayarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na ait olan bu numara eğer yoğunluktan dolayı meşgul olursa, ALO 153 olarak bilinen beyaz masa hattına başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

2. yöntem olarak: Bireysel başvurunuzu Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün Kadın Koordinasyon Merkezi’ne başvuru yapabilmeniz mümkündür.

Ayrıca bağlı olduğunuz muhtar, STK ve inceleme merkezlerine de yapılan bireysel başvurunuz değerlendirilecektir.

ibb sosyal yardım kartı nasıl alınır

İBB Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yüklenecek

İBB sosyal yardım kartı ne zaman yüklenecek diye merakla bekleyenlere, her sene yapıldığı gibi 2020 yılında da sosyal yardım kartları geçen yıla bakılacağı için denetimleri 3-4 ay kadar sürmektedir. Bu denetim süresi bittiğinde yardım kartları mutlaka açılacaktır.

İBB Sosyal Yardım Kartı Kapatıldı

İBB sosyal yardım kartı kapatıldı gibi bir çok kişiden aynı konu duyulmaktadır. Sosyal yardım kartının kapatılmasının sebebi denetimlerin gerçekleşmesinden kaynaklanabilmektedir. Denetim süresi bitmeden de kesinlikle açılmayacaktır.

İBB sosyal yardım kartı ne zaman açılacak? diye soracak olursanız da; her sene yapıldığı gibi Şubat ayının başında açılmış olacaktır.

İBB Sosyal Yardım Kartı Nereden Alınır?

İBB sosyal yardım kartı nereden alınır; bütün yapılan incelemeler sonucunda kartı almaya hak kazandıysanız eğer, ikamet ettiğiniz adrese 3 iş günü içerisinde teslim edilmesi gerekmektedir.

Kartınızın başvurusu onaylandıktan sonra 3 iş günü içerisinde adresinize teslim edilecektir. Evde olmadığınız takdirde ev halkından biri yani yakınınız bu kartı teslim alabilmektedir.

İBB Sosyal Yardım Kartı Alanlar

İBB sosyal yardım kartı alanlar, belirlenen yerlerden alışverişlerini yapabilmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin belirlemiş olduğu marketlerde her türlü ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı Hangi Marketlerde Geçerli

İBB sosyal yardım kartı hangi marketlerde geçerli

 • Çağrı
 • Rammar
 • Happy Center
 • KİM
 • Carrefoursa
 • Onur
 • ŞOK
 • UCZ
 • Migros

İBB Sosyal Yardım Kartı Sorgulama

İBB sosyal yardım kartı sorgulama için yapmanız gereken tek şey E-Devlet üzerinden giriş yaparak Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

3 Yorum

 1. Merhaba benim 4 tane çocuğum var ben ev hanımıyım 2 şi okula gidiyor eşimin maaşından başka gelirimiz yok ay sonu ucu ucuna yetiremiyorum 7 aylık bebeğim var sizden yardım kartı istiyorum aylık 400 lira sadece berimin maması ve bezine gidiyor sizden yardım taleb ediyorum

 2. Merhaba sizden yardım.desteyi istiyirum benkirciyi esim askeri ucretle calisiyor beni 2 yasın da bir oglum var ben hamileyim evinde kulncam bir erzamn bile yok eşim maşı yet miyor cok zor durum dayiz sadece sizden yar dım istiyorum

 3. Benim çok ihtiyacım var eşim günlük çalışıyor ev kira ikiçocuğum var yardımcı ve gıda temizlik bunlar hertürlü yardım kısaca çok ihtiyacım var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat