Devlet Yardımları

İBB Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

İBB erzak yardımı nasıl alınır? İBB erzak yardımı nasıl alabilir? Başvuru formu, sorgulama ve telefon numarası; Tüm Türkiye genelinde, Covid19 hastalığının etkileri belediyelerin yaptığı yardımların daha fazla kişi tarafından talep edilmesine yol açmıştır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi de bu noktada yaptığı yardımlarla birçok vatandaşının yanında olmayı başarmıştır. Bu yardımlar içerisinde, nakdi ve ayni yardımlar yer almaktadır.

İBB Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB erzak yardımı başvurusu nasıl yapılır? Birçok hanenin başvurduğu yardım kalemlerinden biridir. Birçok kişi belediyenin vermiş olduğu erzak yardımlarına nasıl başvurulur sorusunu akıllarında taşımaktadır. Bu yazımızla birlikte tüm bu soruların cevabını bulup, yardıma kolayca başvurabileceksiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan erzak yardımları, hanede barınan kişi sayısına göre değişiklik göstermektedir. Erzak kolisi içerisinde bir aylık yemek ihtiyaçlarını karşılayan temel besin kaynakları bulunmaktadır. Bu içeriğin yanında kişilerin güzel bir şekilde beslenmesini sağlayan konserve ve bozulmayan ürünler yer almaktadır. İBB erzak yardımı başvuru yaparken aileniz hakkında bilgi verirseniz ona göre yardım sizlere ulaştırılacaktır.

İBB Erzak Yardımı Başvuru Formu

İBB erzak yardımı başvuru formu, birçok noktadan ulaşabileceğiniz bir şekilde hizmet verilmektedir. İsterseniz elektronik ortamlardan isterseniz belediye binaları içerisinden yardım isteklerinizi iletebilirsiniz. Eğer evinizden kolay bir şekilde başvurunuzu gerçekleştirmek istiyorsanız belediyenin resmi internet sitesine ulaşarak başvuru formuna hızlıca ulaşabilirsiniz.

Kendiniz bilhassa gidip belediye çalışanlarından yardım alarak başvuru yapmak istiyorsanız ise en yakın belediye binasına gitmeniz yeterli olacaktır. Yardım almak isteyenlerin yanında eğer bir bağışçı olarak insanlara ulaşmak istiyorsanız İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ulaşabilirsiniz.

Erzak kolisi yardımı yapmak istiyorsanız, belediyelerimize hem internet sitesinde hem iletişim numaralarından hem de belediye binalarından ulaşabilirsiniz. İster nakdi yardım olarak isterseniz kendi yardım kolileriniz üzerinden yardıma muhtaç kişilere kolayca Belediye aracılığıyla erişebilirsiniz.

İBB Erzak Yardımı Başvurusu Sorgulama

Başvurularınızı eksiksiz bir şekilde tamamladıysanız, bir süre beklemeniz gerekebilir. Özellikle içinde bulunduğumuz dönemde yoğun bir şekilde belediyeye yardım talepleri ulaştırılmaktadır. Bu sebeple, belediye çalışanları da gecesini gündüzüne katarak yardımları hızlı ve en doğru şekilde ulaştırmak için çalışmaktadır.

İBB erzak yardımı başvuru sonucu, ilettiğiniz iletişim adresleri üzerinden sizlere ulaştırılacaktır.  Bu adresleri belirli periyodlar içerisinde kontrol etmeniz yeterli olacaktır. Belediye çalışanları sizlere en kısa süre içerisinde dönüş yapacaktır.

İBB Erzak Yardımında Neler Var?

İstanbul Büyükşehir belediyesi erzak yardımı için hazırlanan koliler, genel olarak bakıldığında uzun süreli dayanan ve herkesin temel ihtiyaçlarını karşılayabileceği ürünlerden oluşmaktadır. Bu koliler, sizlere hane halkı sayısına göre ulaştırılacaktır. Yardım kolileri, ramazan ayı içerisinde de yoğun olarak dağıtılmıştır. Eğer ihtiyacınız bulunuyorsa hızlı bir şekilde belediyeye başvurun ve ihtiyaçlarınız için yardım alınız.

İBB Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Koli içerisindeki ürünleri sayacak olursak; ay çiçek yağı, çeşitli bakliyatlar, makarna ve pirinç; salça, un, tuz, şeker, çay ve çeşitli kahvaltılıklar bulunmaktadır. Bu ürünlerin yanında pandemi döneminde her insanın ihtiyacı olabileceği hijyen kitleri de belediye tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır.

Hijyen kitleri; sabun, kolonya ve maske gibi ürünler içermektedir. Bunun yanında kişisel bakım ürünlerinden şampuan, diş fırça ve macunu, kadın pedi gibi ürünler de dağıtılmaktadır.

İBB Askıda Fatura Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

İBB Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır? Ne Zaman Dağıtılacak? Başvuru Formu ve Sorgulama

İBB Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

İBB Erzak Yardımı Telefon Numarası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yardım hattı üzerinden vatandaşlarına günün her saati kesintisiz bir şekilde hizmet vermektedir. Bu hizmetler içerisinde yardımlar hakkında bilgi alma, yardım başvurusu yapma ve sorgulama gibi çeşitli konular yer almaktadır. İsterseniz ALO 153 hattı üzerinden isterseniz belediyenin özel iletişim numaralarından yardım alabilirsiniz. İBB erzak yardımı özelinde de bu numaraları arayabilirsiniz.

İBB Erzak Yardımı Kimler Alabilir?

İBB yaptığı yardımlardan birçok vatandaşının yararlanabilmesi için ihtiyaç durumunu doğru bir şekilde ölçmeyi planlamıştır. Özellikle pandemi döneminde birçok kişinin işini kaybetmesi ve gelir sıkıntısı çekmesi yüzünden yardımlardan birçok farklı kişi yararlanmaya başlamıştır.

Genel bir söylem geliştirmek gerekirse kişi başı gelir, asgari ücretin 1/3’ünden alttaysa IBB yardımlarını ulaştırmaktadır. Bununla birlikte bir sürü özel durumda, erzak yardımı başvurusu yapabilirsiniz.

Yardıma muhtaç 65 yaş üstü kişiler, pandemi döneminde geliri azalan esnafa ve işini kaybeden çalışanlara bunlarla birlikte, kronik hastalığı bulunan kişilere çeşitli yardımlar belediye aracılığıyla ulaştırılmaktadır. İBB erzak yardımı başvuru formu içerisinde bu bilgileri detaylı bir şekilde iletirseniz, yardımlardan yararlanma şansına erişebilirsiniz.

İBB Erzak Yardımı Nasıl Alabilirim?

İBB erzak yardımı almak oldukça kolaylaşmıştır. Yardıma muhtaç olduğunuzu belediyenin ilgili birimlerine iletirseniz hızlı bir şekilde sorunlarınıza çözüm bulabileceksiniz. İster belediye binalarından, isterseniz bu konu üzerinde açılmış internet sitelerinden isterseniz de danışma hatları üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Öte yandan, Belediye erzak yardımı almak için muhtarlıktan almış olduğunuz muhtaçlık belgesi de işe yaramaktadır. Eğer bu belgeye sahipseniz belediye sizle iletişime geçecektir.

İBB Erzak Yardımı İçin Nereye Başvurulur?

İBB erzak yardımı hizmetleri, birçok şekilde vatandaşların ulaşabileceği hale getirilmiştir. Özellikle teknoloji kullanımı artmasıyla, seri olarak organizasyonun yürütülmektedir. Özellikle internet üzerinden yapılan başvurulara çok hızlı geri dönülmektedir. Eğer erzak yardımı başvurusu doldurmak istiyorsanız https://sosinc.ibb.gov.tr üzerinden bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.


Bir Yorum

  1. NEDEN BANA YARDIM ETMIYORSUNUZ BEN YURUYEMIYORUM ESIM KANSER TEDAVİSİ GORUYOR HIC BIR SOSYAL GUVENCEMIZ YOK EV KIRA ENGELLI BIR INSANA YARDIM ETMEK BU KADAR ZOR MU

Başa dön tuşu