Devlet Yardımları

İBB Anne Bebek Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

İBB anne bebek yardımı sayesinde İstanbul’da yaşayan ve 0-3 yaş arası 1 bebek sahibi olan ihtiyaç sahibi ailelere 150 TL, 1’den fazla bu yaş aralığında olan ailelere 250 TL yardım yapılmaktadır.

Askıda Fatura sistemi sayesinde hayırsever vatandaşlar tarafından 150 TL ile 250 TL olacak şekilde 2 farklı maddi yardım yapılmaktadır.

İBB anne bebek yardımı ile ihtiyaç sahibi annelerin bebeklerine olan ihtiyaçlarını karşılamak için yapmış olduğu sosyal destek paketidir.

İBB Anne Bebek Paketi Nedir?

İBB anne bebek paketi nedir? İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Askıda Fatura sistemi sayesinden anne bebek paketi desteği ile ihtiyaç sahibi annelere yönelik yapılan maddi yardımdır.

0-3 yaş aralığında 1 çocuk sahibi olan ihtiyaç sahibi anneye sistem tarafından 150 TL otomatik olarak bağış yapılması takdirde İstanbulkart’a yapılan bağış miktarı yatırılacaktır.

0-3 yaş aralığında 1’den fazla bebeğiniz bulunuyorsa 250 TL maddi yardım yapılacaktır. Ancak bu yardımdan sadece bez, mama ve ıslak mendilden yararlanabileceksiniz. Başka bir paketten asla yararlanamazsınız.

Hayırseverler tarafından yapılacak olan bu para yardımı ihtiyaç sahibi annelerin İstanbulkart’larına otomatik olarak yatırılacak olup, yatırıldığı zaman anneye SMS olarak bildirilecektir.

İBB Anne Bebek Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB anne bebek yardımı başvurusu nasıl yapılır? İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Askıda Fatura sistemi dahilinde olan anne bebek destek paketine başvuruların Beyaz Masa ALO 153 numaralı telefonu arayarak başvuru yapabilirler.

Başvuru yaparken İstanbulkart numaranızı hazırda bulundurun. Başvurular İstanbulkart numarasıyla yapılmaktadır. Başvurunuzun onaylamasından sonra para yardımı otomatik olarak kartınıza yatırılacaktır.

Ayrıca başvurularınızı Beyaz Masa https://askidafatura.ibb.gov.tr/ internet adresinden de gerçekleştirebilirsiniz.

İBB Aile Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

İBB Eğitim Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

İBB Anne Bebek Paketine Başvuru Formu

İBB anne bebek paketine başvuru formu olarak herhangi bir form gerekmemektedir. Başvurularınızı Beyaz Masa ALO 153 numaralı telefonu arayarak İstanbulkart numaranızla gerçekleştirebilirsiniz.

Başvurunuz onaylandıktan sonra hayırseverler tarafından yapılacak yardımlar kartınıza otomatik olarak belediye aracılığıyla yatırılacaktır.

İBB Anne Bebek Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır Başvuru Formu ve Sorgulama

İBB Anne Bebek Paketi Başvurusu Sorgulama

İBB anne bebek paketi başvurusu sorgulama işlemi yapmak için öncelikle başvurunuzu yapıp, daha sonra onaylama sürecini beklemeniz gerekmektedir.

Başvurunuzu onay sürecinden geçtikten sonra olumlu olarak sonuçlandıktan sonra https://sosinc.ibb.gov.tr/Basvuru/BasvuruSonucuIzleme internet sitesinden T.C. kimlik numaranız ve doğum tarihinizle birlikte başvuru sonucunuzu takip edebilir ve öğrenebilirsiniz.

İBB Anne Bebek Paketinde Neler Var?

İBB anne bebek paketinde neler var? İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Askıda Fatura sistemi dahilinde olan anne bebek destek paketi için İstanbulkart’ınıza yüklenen bakiyeyi sadece belirli malzemeler için kullanabilirsiniz.

İhtiyaç sahibi ailelere yönelik yapılan 0-3 yaş arasında 1 bebeğe sahip aileye 150 TL, 0-3 yaş arasında 1’den fazla bebeğe sahip ailelere 250 TL maddi yardım yapılmaktadır. İstanbulkart’a yüklenen para yardımını kullanabileceğiniz malzemeler bez, mama ve ıslak mendil olarak belirlenmiştir. Bunun dışında herhangi bir ayrı malzeme için kullanamazsınız.

İBB Anne Bebek Destek Paketi Başvurusu

İBB anne bebek destek paketi başvurusu için sizden herhangi bir belge istenmemektedir. Daha önceden ihtiyaç sahibi olduğunuz belirtmeniz durumunda ALO 153 Beyaz Masa telefon hattını arayarak, İstanbulkart numaranız ile başvurunuzu yapabilirsiniz.

İBB Askıda Fatura Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anne Bebek Yardımı Başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi anne bebek yardımı başvurusu yapmak için Beyaz Masa ALO 153 numaralı çağrı merkezini aradıktan sonra anne bebek destek paketi yardımına başvuru yapacağınızı belirtin.

Başvurunuzu belirttikten sonra sizden İstanbulkart numaranızı isteyeceklerdir. İstanbulkart numaranızı belirttikten sonra başvurunuzu yapmış oluyorsunuz ve onaylanma sürecini beklemeniz gerekiyor.

İBB Anne Bebek Yardımı Başvurusu

İBB anne bebek yardımı başvurusu için Beyaz Masa ALO 153 numaralı telefonu arayarak detaylı bilgi alabilir ve başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken işlem İstanbulkart numaranızı hazırda bulundurmanız olacaktır.

 


4 Yorum

  1. 6 aylk cocugum var bez mama yardlml almak istiyorum yardlm ederseniz çok sevinirim çok iktiyaclm bez mama klyafete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu