Devlet Yardımları

İBB Aile Destek Paketi Nedir? Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

İBB aile destek paketi, İstanbul il sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere yapılan destek yardım paketi ile biraz da olsa ailelere maddi destek olmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi aile destek paketinden yararlanmak isteyen vatandaşların muhtaçlık sınırı altında geliri olması gerekiyor. Hane bazlı bir yardım olan aile destek paketi, ihtiyaç durumu göz önünde bulundurularak belirli miktar maddi yardım yapılmaktadır.

İBB Aile Destek Paketi Nedir?

İBB aile destek paketi nedir? İstanbul Büyükşehir Belediyesi aile destek paketi adı altında, belirli bir gelirin altında olan ailelere yapılan sosyal yardım paketine denir.

İhtiyaç sahibi ailelerin hane bazlı olarak alabileceği bu yardım için, bağış yapılarak 100 TL ya da 250 TL yardımda bulunulmaktadır. İnternet üzerinden otomatik olarak istediğiniz bir ilçe için seçiminizi yaparak, ihtiyaç sahibi ailenin İstanbulkartı’na otomatik olarak yüklenecektir.

Belirlediğiniz ilçedeki ihtiyaç sahibi aileye yaptığınız yardım ulaştığında, yardım ettiğiniz ailenin cep telefon numarasına SMS olarak bilgi verilecektir.

İBB Anne Bebek Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

İBB Eğitim Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

İBB Aile Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB aile destek paketi başvurusu nasıl yapılır? İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Askıda Fatura sistemi kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere maddi yardım yapılmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi aile destek paketi başvurusu yapmak için Beyaz Masa ALO 153 numaralı çağrı merkezini arayıp, aile destek paketine başvuru yapmak istediğinizi belirtmeniz gerekiyor. Daha sonra çağrı merkezi tarafından İstanbulkart numaranız istenecektir. Sisteme kart numaranız tanımlandıktan sonra başvuru sürecine gireceksiniz. Başvurunuz onaylandıktan sonra maddi yardımdan otomatik olarak yararlanabilirsiniz.

İBB Aile Destek Paketi Başvuru Formu

İBB aile destek paketi başvuru formu bulunmamaktadır. İstanbulkart sahibi ihtiyaç sahibi ailelere, destek olan kişi ya da kişilerin belirlediği ilçede ikamet eden yardıma muhtaç ailelerin kartlarına otomatik olarak yatırılacaktır.

İBB aile destek paketi başvuru formu yerine, yardımda bulunacak kişilerin https://askidafatura.ibb.gov.tr/aile-destek askıda fatura internet sitesinde dilerse 100 TL, dilerse de 250 TL bağış yapabilirler.

İBB Aile Destek Paketi Nedir Başvurusu Nasıl Yapılır Başvuru Formu ve Sorgulama

Belirlediğiniz miktarın üzerine gelerek destek ol seçeneğini tıkladıktan sonra sistem otomatik olarak ihtiyaç sahibi aileyi tespit ederek, sizi ödeme sisteminin olduğu sayfaya yönlendirmektedir. Buradan kart bilgilerinizi girerek belirttiğiniz miktarda ödemenizi otomatik olarak yapabilirsiniz.

İBB Aile Destek Paketi Başvurusu Sorgulama

İBB aile destek paketi başvurusu sorgulama işleminizi internet üzerinden https://sosinc.ibb.gov.tr/Basvuru/BasvuruSonucuIzleme yapabilirsiniz. Burada sizden T.C. Kimlik numaranızı ve doğum tarihinizi gün/ay/yıl olarak istemektedir.

Bilgilerinizi girdikten sonra sorgula tuşuna basarak, başvurunuzun durumunu öğrenebilirsiniz.

İBB Aile Destek Paketi Kimler Alabilir?

İBB aile destek paketini kimler alabilir? İstanbul Büyükşehir Belediyesi aile destek paketini, belirli bir gelirin altında olan ihtiyaç sahibi aileler alabilir. Ayrıca ihtiyaç sahibi ailelerin bu destek paketinden yararlanması için İstanbulkart’a sahip olması gerekiyor.

İBB Aile Destek Paketi Ne Zaman Verilecek?

İBB aile destek paketi ne zaman verilecek? İstanbul Büyükşehir Belediyesi aile destek paketi ayda 1 defa İstanbulkart sahibi vatandaşlara verilecektir. Bağış yapacak kişi otomatik olarak sistem tarafından yönlendirilecek olup, belirlediği bir miktar yine sistem tarafından otomatik olarak ihtiyaç sahibi ailenin İstanbulkart’ına yatacaktır.

İBB Askıda Fatura Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Aile Destek Paketi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi aile destek paketi sistemi ile ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak için aracılık yapmaktadır. Bu bağışları bir çoğu hayırsever vatandaşlar tarafından yapılmaktadır ve belediye tarafından otomatik olarak İstanbulkart sahibi vatandaşları kartlarına yüklenmektedir.

Burada bağış yapan kişi tarafından seçilen ilçe ile o ilçede ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelere yapılmaktadır. Daha doğrusu sistem otomatik olarak ihtiyaç sahibi aileyi tarayıp, İstanbulkart’ına yatırmaktadır.

Askıda Fatura Destek Paketi

Askıda destek paketi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik hayırsever vatandaşlar tarafından yardım yapılmaktadır. Askıda fatura sistemi ile bir çok ihtiyaç sahibi ailenin ihtiyaçları giderilmektedir.

Bu sistem tam anlamıyla otomatik olarak destek vermektedir. Bağış yapan hayırsever tarafından destek yapılacak miktar seçilerek, otomatik olarak ihtiyaç sahibi aile belirlenip yardım yapılmaktadır.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu