devlet yardımı devlet destekleri kosgeb destekleri maddi yardım

Ibansız Para Transferi Nasıl Yapılır?

Ibansız Para Transferi Nasıl Yapılır?

Ibansız para transferi nasıl yapılır? Yeni dönem para transferlerinin devreye girilmesiyle birlikte birçok kişiyi rahatlatacak gelişmeler yaşandı. IBAN numarasını göndermekte zorlananlara sürekli olarak kaydetmeyi unutanlara yeni hizmet verdi.

Artık Iban ihtiyacı duymadan hesabınıza para aktarılabilecek. Bunu yapabilmek için bankalar Kolay Adres Sistemi adında modül yüklendi. Bu modül içerisinde belli seçeneklerle hesabınıza para aktarılabiliyor.

Bu yollar için telefon numarası, TC Kimlik, E-posta adresi yada vergi numaranızı hesabınıza tanımlayarak Iban transferlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Ibansız Para Gönderme Nedir?

Ibansız para gönderme yeni bir uygulamadır. Kolay Adres Sistemi adıyla işlem görmektedir. EFT, havale ve Fonların anlık ve sürekli transferleri işlemlerini kolay bir şekilde karşı tarafın IBAN ya da hesap numarasını kolay bir şekilde hatırlayan ve eşleştiren sisteme denir.

Ibansız Para Transferi Nasıl Yapılır?

Ibansız para transferi için Kolay Adres hesabınızı tanımlamanız gerekmektedir. Bu tür tanımlamaları bankanızın mobil uygulamasını yükleyerek kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Ibansız para gönderme nasıl yapılır sorusunun cevabı da aynı yöntemden geçmektedir. Kolay Adres tanımlamalarında belirlenecek adres yerinin doğru bir şekilde yazıldığından emin olun.

Kolay adres tanımlaması bittikten sonra para gönderilecek yere tanımladığınız adresi vermeniz yeterli olacaktır. Adres bilgisine transfer edilmesiyle birlikte kısa süre içerisinde hesabınıza para aktarılacaktır.

Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar Nelerdir?

Ibansız Para Gönderme Limiti Ne Kadar?

Sistemin yeni olmasıyla birlikte en çok merak edilen soru ise Ibansız para gönderme limitinin ne kadar olduğu konusudur. Ibansız olarak para gönderim limitleri 1000 TL olarak belirlendi. Bu işlemlerde hızlı bir şekilde para transferi sağlayarak işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Ibansız Para Transferi Nasıl Yapılır?

Ibansız Para Gönderme Kesintisi Ne Kadar?

Ibansız para gönderiminde çoğu banka işlem ücreti kesmemektedir. Başka kişiye yolladığınızda bu durumu bankanızın özelliklerine çıkmaktadır. Bu tür durumlar için işlem ücreti kesmeyen bankalarla çalışmak sizin için en mantıklısı olacaktır.

Bankanız ile yaptığınız anlaşma ile birlikte ya işlem ücreti almaz ya da çok cüzi miktarda sizden ücret keser. Bu tamamen bankanızla sizin aranızdaki anlaşmaya bağlıdır.

Ibansız Para Gönderme Ne Zaman Başlıyor?

Ibansız para gönderme işleminizi artık 7/24 beklemeden yapabileceksiniz. FAST ile hafta sonları ve çalışma saatleri dışında para transferlerinizi yapabileceksiniz.

FAST uygulaması 2020 Ocak ayı başlarında artık tamamen hizmete girdi. İlk etapta düşük miktar da para transferi gerçekleştirerek hizmete sunulan FAST ile para gönderme limitinizi ilerleyen zamanlarda yükseltebileceksiniz.

Ibansız Para Transferi Nasıl Oluyor?

Ibansız para transferi yapmak için öncelikle hangi bankanın müşterisiyseniz o bankanın mobil uygulamasından Kolay Adres seçeneğini aktif etmeniz gerekiyor.

Kolay Adres tanımını yaptıktan sonra ibansız olarak çalışma saatleri dışında artık belirlediğiniz miktarda para transferini kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ibansız Para Gönderme Hangi Saatlerde Çalışıyor?

Ibansız Para gönderme sistemleri 24 saat çalışmaktadır. İstediğiniz her saatte yollayarak işlemleriniz en kısa süre içerisinde gerçekleşecektir.

Artık bu durum karşısında kişiler gönül rahatlığıyla hızla şekilde transferler yaparak hayatını sürdürebilecek.

Ibansız Para Gönderme Hafta Sonu Geçerli Mi?

Ibansız Para Gönderimi de en çok istenen özelliği hafta sonu para gönderme sistemidir. EFT sistemlerinde hafta sonuna girilmesiyle birlikte Pazartesi gününe kalıyordu.

Artık FAST sistemi girmesiyle birlikte 7 gün 24 saat belli limit içerisinde transferleri yapabilirsiniz. Yeni sistem oldukça hızlı bir şekilde işleyerek devam ediyor. Anında işlem ve kolay adres sistemi herkes tarafından kullanılmaya ve sevilmeye de başlandı.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.