Tarım ve Hayvancılık

Hayvancılık Destekleri Şartları Nelerdir? Ne Zaman Ödenecek? Başvuru

Hayvancılık destekleri şartları nelerdir? Ülkemizde hayvancılık üzerine belli dönemlerde destekler verilmektedir. Bu tür destekler kredileri normal kredi olarak veya hibe olarak da verilmektedir.

Bu tür destek kredisinden yararlanılmak için belli şartlar aranmaktadır. Geri ödemesiz kredi almak için bazı koşullar bulunuyor.

Hayvancılık Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hayvancılık desteği başvurusu geri ödemesiz olarak yapılmaktadır. Bu tür başvuruları Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu üzerinden yapılmaktadır.

Ziraat Bankasına giderek bu tür başvuruları başlangıcını yapabilirsiniz. Alınan başvuru sonucunda gerekli şartların incelenmesi başlatılacaktır. Yapılan incelemeler sonucunda olumlu bulunması halinde hayvancılık desteği sağlanacaktır.

Hayvancılık Destekleri Şartları Nelerdir?

Hayvancılık destekleri şartları olarak yerine getirmeniz gereken şartla bulunuyor.

  • Yaptığı iş olarak hayvancılık olan kişinin hayvanlarında küpe numaralarının bildirilmesi,
  • Çiftçi Kayıt Sisteminde yer alması,
  • Krediye başvuran kişinin krediye alabilmesi için bir mal varlığını ipotek ettirmesi,
  • İki adet kefilin bulundurması yer alan kefillerin de düzenli olarak çalışıyor olması,
  • Başvuru yapan kişinin direk olarak Ziraat Bankasıyla başvuru yapması,
  • 3 yıllık kazandığı mali değer ve teminatı bankaya bildirmesi gerekmektedir.

Hayvancılık Destekleri Ne Zaman Ödenecek?

Hayvancılık destekleri ne zaman ödenecek sorusunu merak eden çiftçilere yanıt olarak bakanlık tarafından Haziran ayında yapılacağı duyuruldu.

Yaklaşık olarak tarım ve hayvancılıkla uğraşanlara toplamda 24 milyar TL bütçe ayrıldı. Ödemeler aksatılmadan çiftçilerin hesaplarına yapılacak.

Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

Hayvancılık Destekleri Ne Zaman Yatacak?

Hayvancılık destekleri ne zaman yatacak sorusu da en çok merak edilen sorular arasında bulunuyor. Tarım ve Orman Bakanı tarafından yapılan açıklama; ayrılan bütçe 24 milyar TL olup, ödemelerin Haziran ayında tamamlanacağını belirtti.

Hayvancılık Destekleri Şartları Nelerdir? Ne Zaman Ödenecek? Başvuru

Hayvancılık Devlet Desteği Şartları Nelerdir?

Hayvancılık devlet desteği şartlarını yerine getiren çiftçilerin yararlanacağını tekrardan hatırlatalım. Eğer şartlarınız uygunsa destekten yararlanabileceksiniz.

Hayvancılık Desteği Sağlayan Bankalar

Kişiler geri ödemeli olarak da hayvancılık desteğini alabilmektedir. Hem devlet hem de özel bankalar bu tür krediler vermektedir. Ancak kişilerin bu tür krediler de faiz oranlarına dikkat etmesi gerekmektedir.

Ödeme periyotları esnek olarak verilen krediler de bulunmaktadır. Bu tür kredileri veren bankalar olarak Ziraat Bankası, Garanti BBVA, Halk Bankası, Denizbank, Vakıf Bank, QNB Finansbank gibi bankalardan yararlanılmaktadır.

İpotekli bir şekilde verilen kredilerde önemli olan hususlardan biri de kredi notunun düzgün olması gerekmektedir.

Yapılan ödemelerin düzenli olmasıyla birlikte gerekli kredi türü sorunsuz olarak verilmektedir. Özel kredilerin başvuruları için istediğiniz bankanın şubesine giderek yaptırabilirsiniz.

Bu tür kredilerde ilk olarak devlet bankalarına giderek özel ayrılacaklardan yararlanabilirsiniz. Devlet destekli kredilerden yararlanarak işinizi daha da genişletebilirsiniz.

Hayvancılık Desteği Ne Kadar?

Bu tür hayvancılık kredi desteklerinde miktarlar değişmektedir. Tapunuzda yer alan ipotek değerine göre de hareket edilmektedir.

İstediğiniz kredi boyutunda bankaya başvuru yapmanız halinde size uygun görülen para birimi de belirlenecektir. Uygun ödeme periyotunda sağlayarak bu tür hayvancılık kredisinden yararlanabilirsiniz.

Detaylı bilgilendirmeyi istediğiniz bankanın çağrı merkezinden veya şubelerinden edinebilirsiniz.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu