Devlet Yardımları

Engellilere Devlet Desteği

Engellilere Devlet Desteği

Engelliler diye bir sözcük artık günümüz de kabul görmüyor bununla birlikte yapılacak birçok iş varken onlara böyle bir şeyler yapamaz deyip de geçmeyen bir devlet yapısına sahip olduğumuz için çok şanslı sayılır.

Devlet desteği engelli kardeşlerimize hangi şekildedir. Size iyice anlatacağız ki kafanız da soru kalmayacak. Devletimiz genel olarak onlara bir maaş veriyor ve onlara gereken yardımı araç alırken vb. işlerde sağlıyor bir de bu kardeşlerimiz için de atılımcı olanlar var onlar içinde ayrı bir yardım ve destek sağlayan evlerimiz işlere atılmalarını ve bu hayatta sımsıkı olmaları için çabalamaktadırlar.

Bu yardımlara ve olanlara sağlanan iş imkânlarına geniş olarak bir bakalım.

Engellilere Devlet Yardımı

Engellilere devlet yardımlarını sıralayacak olursak; Öncelikle onlara sağlanan ve bu hayatta birey olduklarını sağlayan durumları anlatalım.

Öncelikle devletimiz bu kişilere aylık bağlayarak onların bakıma muhtaç hale düşmemesini sağlamış ve onların sokaklara atılmasını engellemiştir. Bu aylık iyi bir miktar olup engel durumu olan herkese verilmektedir.

Bundan sonraki süreçte onların yakın bir ferdi onlara bakan kişilere de baktıkları için yardım yapması ve yine belirli bir ücret para ödemesi de yapılan yardımlardan bir tanesidir. Bu maaşı alan kişiler hem çocuklarına ya da engelli olan bireylere daha iyi bakmakta hem de onların yaşamda kimseye mahcup olmamasını sağlar.

Devletimiz bir başka noktada ise onların araç alması durumunda yine belirli bir ücreti karşılayarak onlara bir destek de oradan sağlarlar. Bunlar devletimizin yaptığı büyük yardımlardır bunun yanında normal yardımlarda vardır.

Engellilere Devletten Hibe

Engellilere devletten hibe olarak İŞKUR ve devletimizin iş birliğinde yapılan bir plan ve proje ile devletimiz İŞKUR araçlığıyla bir iş kurmak isteyen engelli vatandaşlarımıza tam 50 bin ti hibe destek vermektedir.

Bununla birlikte iş kura sağlam yani iş görecek bir proje sunmanız durumunda bu parayı almaya hak kazanan kişiler arasında olabilirsiniz. Hiçbir şey inanmışlıktan daha kötü bir engel değildir. Bu durum sizleri hep engeller inanın ve peşine düşün.

engellilere devlet desteği

KOSGEB Hibe Kredi Desteği Şartları Nelerdir?

Engellilere Devlet Maaş Veriyor Mu?

Engellilere devlet maaş veriyor mu sorusu çok fazla soruluyor ama iş çok basit durumdadır. Engel durumunu gözeterek devletimiz kişilere destek veriyor.

Bu destek yani maaş herkese mi verilecek hayır engel durumunuz ağır olacak size kimse yardım etmeyecek ki devlet destek olsun yoksa bir parmağı olmayan bir kişi ya da bel fıtığı yüzünden çalışmayan bir kişide engelli sayılır ve herkese maaş verilmesi zaten doğru bir durum değildir.

Maaş olmanız için öncelikle engel durumunuz yüzde 50 den fazla olmak zorundadır. Bundan sonra hem engelli kişi hem de bakım yapan kişi devlet tarafından maaşa bağlanacaktır.

Engellilere Devlet İşi

Engellilere devlet işi herkese verildiği gibi engelli vatandaşlarımıza da verilmektedir.Engelli vatandaşlarımız korkmasın devletimiz onların haklarına sahip çıkıyor ve onlarda çok rahat bir şekilde devlet memuru olabiliyor bunun yanı sıra onların memur olmasına ilişkin kanunnamede bir madde vardır.

Bu maddenin ışığında her şey daha yolunda ve daha düzenli kurallı bir şekilde hak yenmeden gerçekleşiyor. Sizlerde memur olmak için belgelerini alıp başvuru yapın ve sınavlara katılıp devlet memuru olun.

Artık engelli diye yani engel diye bir durum söz konusu değildir. Devletimizin desteği ile bütün engeller aşılacaktır.

Engellilere Devlet Kredisi

Engellilere devlet kredisi hakkında bilgi verecek olursak da engelli kardeşlerimiz bir iş yapmak ister ve bunun için maddi zorluklar çekerlerse devlet tarafından bankalara verilen bir emirle devlet kredisi altında engelli kredisi almak sizin hakkınızdır.

Bunun için çeşitli prosedürler vardır ancak bunlar normal birinin uyguladığı prosedürlerden daha zor konulardır. Bununla birlikte siz sadece hayal edin ve emin olun sizlere devlet her yerde desteklerini sunuyor.

Engellilere Devlet Destekleri

Engellilere devlet destekleri dahilinde devletimizin desteğinde buraya gelene kadar sürekli maddi kaynaklardan bahsettik bu başlıkta devletimizin engelli kardeşlerimize verdikleri manevi desteklerden de bahsedelim engelli kardeşlerimiz için paralimpik alanında spor yapsınlar diye spor salonları moral geceleri milli takımlar gibi birçok oluşum vardır.

Yani devletimiz sadece maddi açıdan değil manevi desteklerini de asla esirgemeyecektir ve esirgememiştir.

Engellilere Yardım Eden Vakıflar

Engellilere yardım eden vakıflar olarak sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneği engelli vatandaşlarımız önde olmak üzere bir. Çok vatandaşımıza yardım sağlayan bir vakfıdır. Aile ve sosyal politikalar bakanlığı bünyesinde bulunan vakıflar da sizlere yani engelli kardeşlerimize yardım edecek kurumlardır.

Sizlere engel değil yoldaş olacak bu vakıflar ve devlet desteği ile her zorluğu aşacaksınız. Engelli vatandaşlarımız vakıfların maddi ve sosyal yardımlarından yararlanabilirler.

 

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat