Finans

En Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

En düşük faizli ihtiyaç kredisi veren bankalar 2021 yılında sizler için biraz araştırma yaptık.

En düşük faizli ihtiyaç kredisi veren bankaların başında devlet bankaları gelmektedir. Her zaman olduğu gibi devlet bankları diğer bankalara göre bir adım önde hareket etmektedir.

Bu demek olmuyor ki devlet bankaları haricinde diğer özel bankaların avantajları yoktur. İllaki size uygun bir ödeme planı ve faiz oranı veya avantajı illaki vardır. Biz de sizler için bu konuyu biraz da olsa araştırmak istedik.

En Uygun İhtiyaç Kredisi

En uygun ihtiyaç kredisi almak için ihtiyaç sahibi vatandaşlar şubelerden gerekse de internet üzerinden bir çok kez araştırma yapmaktadır.

En düşük faizli ihtiyaç kredisi veren bankalar; İhtiyaç kredisi bütün bankaların en önemli gelirlerinden bir tanesidir. O yüzden bankalar ihtiyaç kredilerini en uygun şekilde vermek isterler. En uygun ihtiyaç kredisi veren bankaların bazı şartları vardır.

Bankaların değerlendirmeleri farklılık göstermektedir. Ancak kriterleri aynıdır. Bankalar genel olarak ihtiyaç kredisi vermeden önce şu noktaları inceler:

 • Kredi hesaplarınız, geçen 5 yıl içerisinde kredi hesaplarınız, kredi kartlarınız ve ek hesaplarınız
 • Daha önceden çekmiş olduğunuz kredilerinin ödemelerinin gününde yapılıp yapılmadığı
 • Varsa kefil olduğunuz hesaplar
 • Kredi çekerken kefil olarak gösterilen kişinin kredi notu ve ödemelerinin performansı
 • Aylık geliriniz ve giderleriniz
 • Geçmişe ait ödenmiş ya da ödenmemiş olan bütün borçlarınız
 • Bankada bulunan mevduatlarınız ve süresi

Yukarıdaki maddelerin hiç birinde olumsuz bir durum söz konusu değilse krediniz çıkar. Ancak herhangi bir tanesinde sorun yaşarsanız kredi çıkamayabilir.

En düşük faizli ihtiyaç kredisi veren bankalar; Ayrıca bankaların ortak kayıtlı veritabanında kayıtlı olan bilgileriniz de mevcuttur. Yani hiç bir şekilde hiç bir bankayı kandırmanız mümkün değildir. Veritabanında kayıtlı bilgilerinizi detaylı inceledikten sonra geçmişe dair herhangi bir ödemelerinizde gecikme yoksa ve ödemeleriniz düzenliyse banka size kredi verecektir.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi ülkemizin ve dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) yüzünden Ziraat Bankası bireysel temel ihtiyaç destek kredisi vermektedir.

Peki Ziraat Bankası bireysel temel ihtiyaç destek kredisini nasıl kullanabilirsiniz?

Ziraat Bankası Destek Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası destek kredisi başvurusu için yapmanız gerek iki şart vardır. İnternet şubesinden ya da Ziraat Mobil uygulamasından başvurunuzu kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

En düşük faizli ihtiyaç kredisi veren bankalar; Bankkart veya kart şifrenizle https://bireysel.ziraatbank.com.tr sitesine giriş yapın. Mobil uygulamanızdan ” Hemen Başvur ” seçeneğini tıklayıp şifrenizi oluşturabilirsiniz. Başvurular-Başvuru Takip-Ürün Başvuruları seçeneğini takip ederek kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bankkartınız ya da kart şifreniz yoksa kredi başvurusu yapmak için tıklayın.

Ziraat Bankası destek kredisine başvuru yaptıktan sonra takip etmek isterseniz, yapmanız gereken şey mobil uygulama, internet şubesi ya da Başvuru Takip adresine giriş yapıp başvurunuzu takip edebilirsiniz.

En Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Ziraat Bankası Destek Kredisi Faiz Oranı

Ziraat Bankası destek kredisi faiz oranı olarak diğer kredilerin faiz oranlarına göre çok az bir miktardadır. Koronavirüs nedeniyle Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank vatandaşlara destek kredisi adı altında çok az bir faiz oranıyla (aylık 0.49) ve 6 ay ödemesiz kredi desteği vermektedir.

En düşük faizli ihtiyaç kredisi veren bankalar; Ekonomik İstikrar Kalkanı adı altında üstüne düşen görevi yapmak isteyen Ziraat Bankası hane halkı geliri 5000 TL altında olan ve başvuran herkese destek kredisini vermek istemektedir.

10.000 TL’ye kadar 36 ay vadeli ancak ilk 6 ay ödemesiz bir sistem olmak şartıyla toplamda 30 ay ödenmiş olacaktır.

Ödeme Tablosu

Kredi Tutarı Toplam Vade Ödemesiz Dönem Taksit Tutarı
(Sonraki 30 ay boyunca)
Efektif Yıllık
Faiz Oranı
10.000 36 ay 6 ay 376 TL 8,1326
7.500 36 ay 6 ay 282 TL 8,1326
5.000 36 ay 6 ay 188 TL 8,1326
3.000 36 ay 6 ay 113 TL 8,1326

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank ihtiyaç kredisi, Ekonomik İstikrar Kalkanı projesi kapsamında, çok düşük faiz oranlı olarak vatandaşların bu zor günlerinde yanında olmak için yardımcı olan bir diğer devlet bankasıdır.

En düşük faizli ihtiyaç kredisi veren bankalar; Bu durumda Ziraat Bankası ve Halkbank dışında Vakıfbank da Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi kampanyasına katılan bir diğer bankadır.

Ziraat Bankası ve Halkbank’ın uyguladığı 0.49 faiz oranı ve 36 aya kadar ilk 6 ay ödemesiz kredi imkanına Vakıfbank’da ihtiyacı olan vatandaşlara destek olmak amacıyla projenin içerisinde yerini almıştır. Vakıfbank ihtiyaç kredi faiz oranlar 2021 yılında 0.49 oranındadır.

Kredinin Özellikleri

 • Kredi tutarı maksimum 10.000 TL
 • 6 ay ödemesiz
 • Maksimum 36 ay vade
 • Aylık ödeme planı eşit taksitli
 • Aylık 0.49 faiz oranı olacaktır

En Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Başvuru

Vakıfbank ihtiyaç kredisi başvuru yapmak için öncelikle şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.

En düşük faizli ihtiyaç kredisi veren bankalar; Kredi başvurusu yapabilmeniz için tek şart ikamet ettiğiniz ev halkının aylık geliri 5.000 TL altında ise kredi başvurusu yapabilirsiniz.

5.000 TL üstünde ev halkının geliri mevcutsa, kredi başvurusu yapabilirsiniz ancak kredinin onaylanması çok zor bir durumda olacaktır.

Vakıfbank kredi başvurusu SMS ile size başvurunuzun sonucunu açıklayacaktır. Vakıfbank temel ihtiyaç destek kredisi başvurusu yapmak için tıklayın…

En düşük faizli ihtiyaç kredisi veren bankalar; Kredi başvurusu yaptıktan sonra Vakıfbank kredi başvurusu on onay için incelemeye alınacaktır. Başvurunuzun sonucu öğrenmek için tıklayın…

Vakıfbank’dan destek kredisi kullanmanız için bankanın müşterisi olmanız gerekmektedir.

Vakıfbank Ödeme Tablosu

Kredi Tutarı Toplam Vade Ödemesiz Dönem Taksit Tutarı
(Sonraki 30 ay boyunca)
Efektif Yıllık
Faiz Oranı
10.000 36 ay 6 ay 376 TL 8,1326
7.500 36 ay 6 ay 282 TL 8,1326
5.000 36 ay 6 ay 188 TL 8,1326
3.000 36 ay 6 ay 113 TL 8,1326

Halkbank İhtiyaç Kredisi

Halkbank ihtiyaç kredisi, ülkemizde zor günler geçirdiğimiz bu dönemde devlet bankası olan üç banka, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank 0.49 faiz oranıyla bireysel temel ihtiyaç destek kredisi vermektedir.

Bireysel temel ihtiyaç destek kredisinin amacı, işsiz kalan vatandaşların veya zor durumda kalan çalışanların kira, fatura ve gıda masraflarının ödenmesi için destek paketi olarak sunulmuştur.

Halkbank destek kredisi başvurusu için de diğer bankalarda olan şartların aynısı geçerlidir. Aylık faiz oranı % 0.49 olup, 10.000 TL’ye kadar ilk 6 ay ödemesiz maksimum 36 ay vadeli şartı geçerlidir.

En Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

En düşük faizli ihtiyaç kredisi veren bankalar; Halkbank 5 bin TL faizsiz kredi diye bir durum söz konusu değildir. Sadece çok düşük bir faiz oranı ile 6 ay ödemesiz 36 ay yani 30 aylık taksit ödemesi vardır.

Halkbank kredi başvurusu cepten yapılabilmektedir. Ancak bankanın müşterisi olmanız gerekmektedir. Müşteri değilseniz en kısa sürede bankanın müşterisi olup bu destek kredisinden yararlanabilirsiniz.

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Örnek Ödeme Tablosu
Kredi Tutarı Toplam Vade Ödemesiz Dönem Aylık Faiz Oranı Taksit Tutarı (Sonraki 30 ay boyunca)
10.000 TL 36 Ay 6 Ay % 0,49 376 TL
7.500 TL 36 Ay 6 Ay % 0,49 282 TL
5.000 TL 36 Ay 6 Ay % 0,49 188 TL
3.000 TL 36 Ay 6 Ay % 0,49 113 TL

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

İhtiyaç kredisi faiz oranları üç devlet bankasının faiz oranları aynıdır. Bu durumda Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ın ihtiyaç kredisi faiz oranı aylık % 0.49’dur. Bunun dışında herhangi bir faiz oranı mevcut değildir.

İhtiyaç Kredisi Hesaplama

İhtiyaç kredisi hesaplama işlemi için herhangi bir hesaplama yapmanıza gerek yoktur. Aylık % 0.49 faiz oranıyla ödeme seçeneği aynıdır. Maksimum 36 ay vadeli olmak şartıyla ilk 6 ay ödemesiz kredi imkanı mevcuttur.

En düşük faizli ihtiyaç kredisi veren bankalar; 10.000 TL’ye kadar kredi imkanı veren üç kamu bankası olan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank destek kredisi olarak sizlere hizmet vermektedir.

Destek Kredisi Ödeme Tablosu

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Örnek Ödeme Tablosu
Kredi Tutarı Toplam Vade Ödemesiz Dönem Aylık Faiz Oranı Taksit Tutarı (Sonraki 30 ay boyunca)
10.000 TL 36 Ay 6 Ay % 0,49 376 TL
7.500 TL 36 Ay 6 Ay % 0,49 282 TL
5.000 TL 36 Ay 6 Ay % 0,49 188 TL
3.000 TL 36 Ay 6 Ay % 0,49 113 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat