Belediye Yardımları

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapan ihtiyaç sahibi vatandaşlarına imkanları dahilinde yardımlarına hız kesmeden devam etmektedir.

Belediye tarafından yardıma muhtaç ailelere bir çok alanda yardım yaparken, bir çok vatandaş da yardım başvurusu nasıl yapılır? Şartları nelerdir? konularından arama yapıyor. Biz de Diyarbakır’da yaşayan vatandaşlarımız için bu soruların cevabını vereceğiz.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır diye merak edenler, belediyeye ait internet sitesinde bulunan formu doldurarak başvurularını gerçekleştirebilirler.

Belediyenin vermiş olduğu yardımlardan yararlanmak için başvuru sırasında mutlaka doğru bilgileri vermeniz gerekiyor. Yanlış girilen bilgiler sonucunda yardımlardan yararlanmanız oldukça gecikebilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu  Nasıl Yapılır?

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Formu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu formunu doğru bilgilerle doldurarak yardımlardan yararlanabilirsiniz.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre; sosyal yardım paketlerinden 10 bin ailenin yararlanacağı belirtilmiştir. Nakit yardımı olarak ihtiyaç sahibi ailelere, hane başı olarak 1000 TL yardım yapılacağı duyuruldu.

Daha önceden 5 bin aileye yapılan yardım, 10 bin aileye çıkartılarak büyük anlamda il genelinde yardıma ihtiyacı olan ailelere ulaştırılmaktadır.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi başvurusu yaparak siz de bu yardımdan yararlanabilirsiniz. Zor günler yaşadığımız bugünlerde Diyarbakır Belediyesi daha önceden 5 bin ihtiyaç sahibi aileye gıda yardımı yapıyordu.

Belediye’nin yapmış olduğu basın duyurusuyla birlikte gıda yardımı 5 bin aileden 10 bin aileye çıkartıldığı duyuruldu. Başvuru yapmak için belediyenin internet sitesinde bulunan başvuru formunu doldurmanız gerekiyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Tablet Başvurusu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tablet başvurusu ile eğitimlerinden geri kalan öğrencilere büyük destek vermektedir.

EBA üzerinden uzaktan eğitimlerinde aksamalar yaşayan öğrencilere Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası tarafından başlatılan tablet kampanyası ile bir çok öğrencinin ihtiyacı karşılanmış oluyor.

Bunun dışında ücretsiz tablet başvurusu yapmak için Milli Eğitim Bakanlığı’nın dağıttığı ücretsiz tablet başvurusu da yapabilirsiniz.

Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yardımları Nelerdir?

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi yardımları ile ihtiyaç sahibi ailelerin ihtiyaçları giderilmektedir. Diyarbakır il sınırı içerisinde yaşayan yardıma muhtaç ailelere gıda yardımı, nakit yardımı, erzak yardımı, öğrenci yardımı, sağlık yardımı ve ücretsiz tablet yardımı gibi bir çok alanda yardım vermektedir.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu ve Başvuru Formu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu yaparak ve başvuru formunu doldurarak size de gıda yardımından yararlanabilirsiniz.

Belediyenin resmi internet sitesinden doldurulacak başvuru formu ile kolay bir şekilde başvurunuzu yapabilirsiniz.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yardım Numarası

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi yardım numarası ALO 153 çağrı hattından ya da Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın 04122262298 numaralı telefonundan detaylı bilgi alabilirsiniz.


28 Yorum

 1. Hayırlı günler 2 tane çocuğum var eşim rahatsız çalışamıyor hiçbir maddi gelirim yok 8aylık bebeğim var ona mama alacak durumum yok çocuklarımın ihtiyaçlarını karsiliyamiyorum belediyeden yardım desteğini bekliyorum

 2. Çok magdurum 4 çocuğum var kirada oturuyorum nasıl yardım kolisi için başvuru yapabilirim

 3. Bende çocuğuma. Tablet istiyorum kaç kere cimer e yazdım ama her seferinde önceliğimiz köydekiler dendi ben 2 çocuğuma tek bakıyorum eşim yok lütfen yardımcı olun ve bizede bir tablet yollayın

  1. Eşimden şiddet. Nedeni ile boşandım yardım istiyorum hiçbir gelirim yok sosyal güvencem yok

 4. Benimde taple ihtiyacım var 3defa cimerden başvuru yaptım alamadım 2 çocuk okula gidiyorlar canli derse katılmıyorlar yardım etmenizi istiyorum

 5. Diyarbakır’da oturuyorum kiraciyim maddi durumum yok sizden gıda yardım istiyorum 2tane çocuğum var düzgun bakamıyorum durumum olmadığından dolayı sizlerden yardım bekliyorum dönüş yaparsanız çok sevinirim

   1. Ben ve eşim bedensel engelliyiz ikiz çocuklarim var kirada oturuyoruz lütfen bize yardımcı olmanızı dilerim yardım kartı bizedede verin Diyarbakır da aturuyoruz

    1. Ben ve eşim bedensel engelliyiz ikiz çocuklarim var kirada oturuyoruz lütfen bize yardımcı olmanızı dilerim yardım kartı bizedede verin Diyarbakır da aturuyoruz

   2. Eşim çalişmiyo durumumuz düşük küçük bebegimiz var ihtiyaclarini karsiliyamiyoruz bizede yardm edin

 6. Kiracıyım 4 çocuğum var eşim iş olunca çalışıyor olmayınca çalışmıyor sizden çocuklarım için tablet Ve yardım kartı talep ediyorum saygılar

 7. Maddî durumum yok eşim çalışmıyor üç çocuğum var yardım talebinde bulunuyorum lütfen yardımcı olun eşim buçuk yıldır çalışmıyor

 8. Eşimi ücretsiz izne ayırdılar bebeğim var zor durumdayız hiç bi gelirim yok sizden yardim ıstiyorum

 9. Eşimi ücretsiz izne ayırdılar zor durumdayız bebeğim var hiçbir gelirimiz yok sizden gıda yardımı ıstiyorum

 10. 5çocuğum var eşim kronik hastası evim kira zor durumdayım çocuklarıma bez süt alacak durumum yok

 11. Bebeyim var buruşit hastası ilacını bile alamıyorum sizden yardim ıstiyorum

 12. Eşinle ayrılmışız 3 çocuk bakıyorum kronik hasta olduğum için çalışamıyorum yardım kolisi başvurusunda bulunmak istiyorum belediyeden yardım bekliyorum

 13. Durmumuz yok. Annem hasta amalyat olması lazım ama durumumuz yok kardeşlerim aç evimiz sobaylan isinamiyoruz ödün yok sobaya katalım sobaya karton katıyoruz ama isinamiyoruz evimiz kira kira parasını ödiyemiyoruz iş arıyorum bulamıyorum annemi hastaneye götürmek lazim ama paramız yok yaa para yardımı yada erzak yardımı Allah rızası için yaaa durumum yok annem çok hasta çalışanımız yok kaç defa e devleten başvursam redediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu