Esnaf

Can Suyu Kredisi Başvurusu ve Şartları

Can suyu kredisi başvurusu için Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak sosyal medya üzerinden Twitter aracılığıyla yaptığı açıklamada Halkbank, oda ve borsa kayıtlı işletmelerin isteğini yerine getirdiğini belirtti.

İşe devam can suyu kredisi ile küçük işletmeler için Sanayi, Ticaret, Sanayi ve Ticaret Odaları ile Ticaret Borsaları ve Deniz Ticaret Odalarına kayıtlı olan şahıs işletmelerinin desteklenmesi amacıyla Ekonomik İstikrar Kalkanı tedbirleri kapsamında ‘‘İşe Devam Desteği Küçük İşletme Can Suyu Kredisi’’ oluşturulmuştur.

Bakan Albayrak “Yıllık satışı 3 milyon TL ile sınırlı şahıs işletmeleri için finansman modeli devreye alındı %7.5 maliyetle 6 ay anapara ve faiz ödemesiz 36 ay vadeli destek programı hayırlı olsun” açıklamalarını yaptı.

Can Suyu Kredisi Nedir?

Can suyu kredisi nedir? Diğer bir adı ile küçük işletme can suyu kredisi, dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüsü yüzünden küçük işletmelere, ihtiyaç duydukları krediyi kolay bir şekilde almalarını sağlayan faizli bir kredi sistemidir.

can suyu kredisi başvurusu

Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında sunulan bu düşük faizli kredi sistemi ile 6 ay ödemesiz 25000 TL işe devam desteği işletmeler için can suyu kredisi adı altında Halkbank tarafından verileceği duyuruldu.

Bu kredi ile bir çok küçük işletme can suyu kredisi ile tekrardan işe devam kredisi kullanarak iflas etmemeleri sağlanacaktır.

Can Suyu Kredisi Şartları

Can suyu kredisi şartları; Bakan Albayrak’ın yaptığı açıklama ile 6 ay ödemesiz 25000 TL can suyu kredisi  küçük esnaf için başlatıldığı duyurulmuştu. 

Can suyu kredisi almak için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Ancak bu şartlar o kadar göz korkutacak şartlar değildir. Tek şart yıllık cironun 3 milyon TL’nin altında olması gerekmektedir.

Halkbank’ın resmi internet sitesi üzerinden yapmış olduğu açıklama ile yıllık cirosu 3 milyon TL’yi aşmayan küçük işletmelere can suyu kredisi verilecektir ve 36 ay eşit taksitli yıllık %7.5 faiz oranıyla bu imkan sağlanacaktır.

Can Suyu Kredisi 2020 Başvuru

Can suyu kredisi 2020 başvuru yapmak için şartları yerine getiren küçük işletmelere yıllık %7.5 faiz oranı ile ilk 6 ay ödemesiz 25.000 TL Cansuyu kredisi başvuruları gerçekleştirilebilir.

Bunun için yapmanız gereken ilk şey Halkbank internet girip başvurunuzu yapmaktır. Halkbank Can Suyu Kredisi Başvurusu yapmak için tıklayın…

Küçük İşletme Can Suyu Kredisi Şartları

  • Nakit İşleme Kredisi

Kredi Limiti: Azami miktar 25.000 TL’dir.

Kredi Türü, Vadesi ve Geri Ödeme Şekli: Can suyu kredisi TL işletme kredisi olarak kullandırılacaktır.

Kredi Vadesi: 6 ay anapara ve faiz ödemesiz olmak üzere 36 ay vadeli olarak kullandırılacaktır.

Kredi Geri Ödemeleri: Eşit taksitle aylık olarak ödenecektir.

Krediye Uygulanacak Faiz ve Komisyon Oranı: Yıllık %7.5 faiz uygulanacaktır.

Not: Kredi kullanılırken tek seferlik olarak %0.75 peşin olarak kredi komisyonu alınacaktır.

  • Paraf KOBİ Kart

Can suyu kredisi kullanmak isteyen esnafa, kredinin yanında minimum 25.000 TL limitli Paraf KOBİ Kart verilecektir.

Can Suyu Kredisi Ziraat Bankası

Can suyu kredisi Ziraat Bankası tarafından da yapılmaktadır. Ancak Halkbank’ın yapmış olduğu esnaf destek paketiyle aynı değildir.

Oda ya da borsa üyesi olan KOBİ’lere özel olarak işletme için sermaye, finansman ve destek sağlamak amaçlı yapılmaktadır.

can suyu kredisi ziraat bankası

Ziraat Bankası’ndan can suyu kredisi kullanmak isteyenler için aylık %1.85 faiz oranıyla ve 18 ay vadeli olarak kredi kullanılacaktır.

Ziraat Bankası esnaf kredisi faizsiz olarak kullandırmıyor. Ancak Ziraat Bankası’nın %0.49 aylık faizle ilk 6 ay ödemesiz 36 ay vadeli 10.000 TL kredi desteği de bulunmaktadır.

En Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Can Suyu Kredisi Vakıfbank

Can suyu kredisi Vakıfbank da borcu olan esnafa kredi müjdesini vermişti. Esnafa özel “Esnafa Halden Anlayan Kredi” adı altında maksimum 36 ay vadeli 50.000 TL’ye kadar kredi imkanı sağlamaktadır.

can suyu kredisi vakıfbank

Vakıfbank ticari kredi ile esnafın biraz da olsa nefes almasını sağlayacaktır. Esnafa yapılan bu kredi desteğini 3 farklı ödeme seçeneği ile sizlere sunmaktadır.

  1. Sabit taksitli ödeme
  2. Değişken taksitli ödeme
  3. Taksit ertelemeli ödeme

Size en uygun ödeme planı hangisiyse o şekilde ödeme yönteminizi belirleyebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken bir husus daha mevcuttur. Vakıfbank’ın bu krediyi kullanmak isteyen esnafa karşı küçük bir şartı daha vardır.

Bu şart “Kampanyadan kredi kullanılabilmesi için Businesscard ve Kredili Bankomat ürünü alınması zorunludur. Belirtilen tutar ve vadeler piyasa koşullarına göre değişiklik gösterebilir. Bankamız gerekli gördüğü hallerde, kredi kullandırım koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.”

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu