Devlet Yardımları

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapan ve yapmak isteye bir çok ihtiyaç sahibi aile bulunmaktadır.

Başvuruların çoğunluğu onaylandığı gibi, onaylanan başvuruların hemen hemen hepsi de Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal yardımlarından yararlanmaktadır.

Bursa nüfus bakımından kalabalık bir şehir olduğu için, Büyükşehir Belediyesi nakit yardımı yerine kartlı sisteme geçiş gerçekleştirmiştir.

BİZİ INSTAGRAM SAYFAMIZDAN DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ….

Vakıfbank ile Bursa Belediyesi arasında yapılan anlaşma ile basımı gerçekleştirilen bu karta “Kart16” adı verilmiştir. Kart16’yı temel ihtiyaçlarının karşılanması için, belediyeden sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi ailelere ücretsiz olarak dağıtmaktadır.

Kart16 ile ihtiyaç sahipleri ailelere aylık olarak nakit yüklenecek ve sadece ürün alımında geçerli olacağı belirtilmiştir. Bursa’da bulunan 17 ilçenin tamamında geçerli olacak olan Kart16 ile kredi kartı gibi alışveriş yapılacaktır. Kredi kartı gibi kullanılan bu kart ile ihtiyaç sahibi ailelerin rencide olmadan alışveriş yapmalarını sağlamak olduğu belirtildi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formu doldurmak için, öncelikle Bursa ili sınırları içerisinde yaşamak şartı getirilmiştir. Bunun yanından herhangi bir sabit geliri olmaması da göz önünde bulundurulmaktadır.

Sosyo-ekonomik yoksunluk yaşayan kişiler ya da ailelere hitap eden Kart16, Tıbbı Malzeme ve Afet Destek Yardımı gibi sosyal yardımların başvurularını internet üzerinden yapabilmektesiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ön başvuru formu için tıklayın…

bursa büyükşehir belediyesi yardım başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama

Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama işlemi için E-Devlet üzerinden sisteme kayıtlı olmanız gerekmektedir.

Ülkemizde ve dünyada yayılan koronavirüs salgınından dolayı bir çok kişi işsiz kaldı. Bunun üzerine bir çok belediyeni yaptığı sosyal yardımlar gibi Bursa Belediyesi de yapmaya başladı ve hatta sosyal yardımlar yapmaya devam etmektedir.

İhtiyaç sahibi ailelerin belirlenmesiyle birlikte, yapılan yardımlardan yararlanarak biraz da olsa ihtiyaçlarını gidermektedir. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan sosyal yardımlar neler olduğu konusunda da belediyenin resmi internet sitesini de ziyaret edebilirsiniz.

Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvurunuz onaylandıktan sonra E-Devlet sistemine girerek Bursa Büyükşehir Belediyesi bölümünden sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı

Bursa Büyükşehir Belediyesi erzak yardımı olarak ihtiyaç sahibi ailelerin temel gıda ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Erzak yardımı içerisinde temel ihtiyaçların olduğu gibi, Kart16 ile de ihtiyaç sahibi ailelerin ürün ihtiyacını da karşılamaktadır.

Bursa Belediyesi erzak yardımı kapsamında yaklaşık 130 bin aileye yardım yapmaktadır. Her hafta 10 bin meyve-sebze filesi, ayda 30 bin gıda kolisi ve ayda 30 bin temel hijyen malzemesi olmak üzere yardım yapmaya başlanmıştır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapmak için, Bursa Belediyesi’nin resmi internet sitesi üzerinden ön başvuru yapabilir, E-Devlet üzerinden de sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İhtiyaç sahibi ailelerin temel ihtiyaçlarını karşılamak için yoğun bir çalışma içerisine giren Bursa Büyükşehir Belediyesi, muhtaç ailelere temel gıda, temizlik malzemesi ve meyve-sebze yardımı yapacağını belirtti.

Ön başvuru yapmak için tıklayın…

Bursa Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Bursa Belediyesi gıda yardımı başvurusu yapmak için, belediyeye ait resmi internet sitesini ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Yapacağınız başvuruda kesinlikle doğru bilgileri girmelisiniz. Aksi takdirde başvurunuz geçerli sayılmayacaktır.

Bursa Belediyesi Gıda Yardımı Sorgulama

Bursa Belediyesi gıda yardımı sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz için E-Devlet üzerinden Bursa Büyükşehir Belediyesi bölümüne giriş yapmanız gerekmektedir.

Bursa Osmangazi Yardım Başvurusu

Bursa Osmangazi yardım başvurusu için, Osmangazi Belediyesi’ne ait internet sitesini ziyaret edin. Başvuru işlemleri çalışma günleri ve saatleri içinde gerçekleştirilmektedir.

Resmi tatil günlerinde başvurular alınmamaktadır. Pazartesi-Cuma günleri saat 08:00-17:00 saatleri arasında başvuru yapabilirsiniz.

Bursa Nilüfer Belediyesi Gıda Yardımı

Bursa Nilüfer Belediyesi gıda yardımı almak için Nilüfer ilçesi sınırları içerisinde ikamet etmeniz gerekmektedir.

Nilüfer ilçesinde ikamet edip ihtiyaç sahibi aileler, kimsesizler, engelliler ya da yaşlılara ayrılan bütçe ile özel dağıtım gerçekleştirilmektedir. İhtiyaç sahibi ailelerin tespiti ile belediye tarafından bizzat dağıtımı yapılmaktadır.

Bursa Yıldırım Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Bursa Yıldırım Belediyesi gıda yardımı başvurusu yapmak için belediyeye ait Sosyal Destek İşleri Müdürlüğü’ne yapılması gerekmektedir. Başvuru yaptıktan sonra yapılan başvurular değerlendirmeye alınacaktır.

Başvuruları onaylanan ihtiyaç sahibi ailelere Yıldırım Sosyal Kart verilerek anlaşmalı marketlerden alışveriş yaparken dilediği gıda ürününü alabilirler.


4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu