Belediye Yardımları

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapan ve yapmak isteye bir çok ihtiyaç sahibi aile bulunmaktadır.

Başvuruların çoğunluğu onaylandığı gibi, onaylanan başvuruların hemen hemen hepsi de Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal yardımlarından yararlanmaktadır.

Bursa nüfus bakımından kalabalık bir şehir olduğu için, Büyükşehir Belediyesi nakit yardımı yerine kartlı sisteme geçiş gerçekleştirmiştir.

BİZİ INSTAGRAM SAYFAMIZDAN DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ….

Vakıfbank ile Bursa Belediyesi arasında yapılan anlaşma ile basımı gerçekleştirilen bu karta “Kart16” adı verilmiştir. Kart16’yı temel ihtiyaçlarının karşılanması için, belediyeden sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi ailelere ücretsiz olarak dağıtmaktadır.

Kart16 ile ihtiyaç sahipleri ailelere aylık olarak nakit yüklenecek ve sadece ürün alımında geçerli olacağı belirtilmiştir. Bursa’da bulunan 17 ilçenin tamamında geçerli olacak olan Kart16 ile kredi kartı gibi alışveriş yapılacaktır. Kredi kartı gibi kullanılan bu kart ile ihtiyaç sahibi ailelerin rencide olmadan alışveriş yapmalarını sağlamak olduğu belirtildi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formu doldurmak için, öncelikle Bursa ili sınırları içerisinde yaşamak şartı getirilmiştir. Bunun yanından herhangi bir sabit geliri olmaması da göz önünde bulundurulmaktadır.

Sosyo-ekonomik yoksunluk yaşayan kişiler ya da ailelere hitap eden Kart16, Tıbbı Malzeme ve Afet Destek Yardımı gibi sosyal yardımların başvurularını internet üzerinden yapabilmektesiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ön başvuru formu için tıklayın…

bursa büyükşehir belediyesi yardım başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama

Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama işlemi için E-Devlet üzerinden sisteme kayıtlı olmanız gerekmektedir.

Ülkemizde ve dünyada yayılan koronavirüs salgınından dolayı bir çok kişi işsiz kaldı. Bunun üzerine bir çok belediyeni yaptığı sosyal yardımlar gibi Bursa Belediyesi de yapmaya başladı ve hatta sosyal yardımlar yapmaya devam etmektedir.

İhtiyaç sahibi ailelerin belirlenmesiyle birlikte, yapılan yardımlardan yararlanarak biraz da olsa ihtiyaçlarını gidermektedir. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan sosyal yardımlar neler olduğu konusunda da belediyenin resmi internet sitesini de ziyaret edebilirsiniz.

KART 16 NEDİR? NASIL ALINIR? BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Başvurunuz onaylandıktan sonra E-Devlet sistemine girerek Bursa Büyükşehir Belediyesi bölümünden sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı

Bursa Büyükşehir Belediyesi erzak yardımı olarak ihtiyaç sahibi ailelerin temel gıda ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Erzak yardımı içerisinde temel ihtiyaçların olduğu gibi, Kart16 ile de ihtiyaç sahibi ailelerin ürün ihtiyacını da karşılamaktadır.

Bursa Belediyesi erzak yardımı kapsamında yaklaşık 130 bin aileye yardım yapmaktadır. Her hafta 10 bin meyve-sebze filesi, ayda 30 bin gıda kolisi ve ayda 30 bin temel hijyen malzemesi olmak üzere yardım yapmaya başlanmıştır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapmak için, Bursa Belediyesi’nin resmi internet sitesi üzerinden ön başvuru yapabilir, E-Devlet üzerinden de sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İhtiyaç sahibi ailelerin temel ihtiyaçlarını karşılamak için yoğun bir çalışma içerisine giren Bursa Büyükşehir Belediyesi, muhtaç ailelere temel gıda, temizlik malzemesi ve meyve-sebze yardımı yapacağını belirtti.

Ön başvuru yapmak için tıklayın…

Bursa Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Bursa Belediyesi gıda yardımı başvurusu yapmak için, belediyeye ait resmi internet sitesini ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Yapacağınız başvuruda kesinlikle doğru bilgileri girmelisiniz. Aksi takdirde başvurunuz geçerli sayılmayacaktır.

Bursa Belediyesi Gıda Yardımı Sorgulama

Bursa Belediyesi gıda yardımı sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz için E-Devlet üzerinden Bursa Büyükşehir Belediyesi bölümüne giriş yapmanız gerekmektedir.

Bursa Osmangazi Yardım Başvurusu

Bursa Osmangazi yardım başvurusu için, Osmangazi Belediyesi’ne ait internet sitesini ziyaret edin. Başvuru işlemleri çalışma günleri ve saatleri içinde gerçekleştirilmektedir.

Resmi tatil günlerinde başvurular alınmamaktadır. Pazartesi-Cuma günleri saat 08:00-17:00 saatleri arasında başvuru yapabilirsiniz.

Bursa Nilüfer Belediyesi Gıda Yardımı

Bursa Nilüfer Belediyesi gıda yardımı almak için Nilüfer ilçesi sınırları içerisinde ikamet etmeniz gerekmektedir.

Nilüfer ilçesinde ikamet edip ihtiyaç sahibi aileler, kimsesizler, engelliler ya da yaşlılara ayrılan bütçe ile özel dağıtım gerçekleştirilmektedir. İhtiyaç sahibi ailelerin tespiti ile belediye tarafından bizzat dağıtımı yapılmaktadır.

Bursa Yıldırım Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Bursa Yıldırım Belediyesi gıda yardımı başvurusu yapmak için belediyeye ait Sosyal Destek İşleri Müdürlüğü’ne yapılması gerekmektedir. Başvuru yaptıktan sonra yapılan başvurular değerlendirmeye alınacaktır.

Başvuruları onaylanan ihtiyaç sahibi ailelere Yıldırım Sosyal Kart verilerek anlaşmalı marketlerden alışveriş yaparken dilediği gıda ürününü alabilirler.

Kart 16 Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kart 16 bakiye sorgulama işleminizi yapabildiğiniz herhangi bir bilgi verici platform bulunmuyor.


41 Yorum

  1. Yardıma ihtiyacı var çok mağdurum iki çocuk annesiyim eşim evden kaçtı ekmek almaya param yok çok mağdurum Allah rızazı için yardıma çok ihtiyacım var

  1. Eşim kalp hastası 7 çocuğum var geçim kaynagim yok zor durumdayız yardımlarınızı bekliyorum

 1. MEREBALAR SİZDEN RİCAM COK BİRŞEY İSTEMEM BBANA YAH VE BEZ ALIP BESENİZ BANA YETER 2 COCUGUMDA BEZ TAKİYOR İKİSİDE 6 NUMARA LÜTFEN

 2. Slm sayın belediye başkanım ve çalışanı bana yardım edebilir misiniz çok zorluk çekiyorum madi durumum hiç yok çok borcum var lütfen devletimden yardım bekliyorum bize yardımcı olun 3 çocuk babasıyım 5 nufusa bakıyorum kirada oturuyorum

 3. Selam su pandemi dolayısıyla ve daha önce ameliyat olduğum dizimin ağrıları dolayisiyla calisamiyorum çok zor durumdayım 3 çocuğum var ramazan-ı şerif için erzak yardımı almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 4. Gıda yardımı istiyorum maddi durumum yok iş güç yok büyüklerimizden yardım bekliyorum

 5. Ben kiraciyi esim inşihat işcisi 2 yaslim var bakima muhtaç yardim edersenin cok sevinirim allah sizden razi olsun sayin belediye baskanim

 6. Yardım edermisiniz çok ihtiyacım var 3 çocugum var kirada oturuyorum 7 kişiy tek başıma bakıyorum kirada 1400 tl ödüyorum faturalar harşey üstümde çok zorlaniyorum hiç biyerden yardim almıyorum yardim ederseniz sevinirim kocam hasta çalişmiyor annesine babasına bakıyorum onarda 60 yaşlarında neolursuz yardim edin

 7. ben çiçek çağlar beş çocuk annesiyim eşim pandemi dolasıyla işsiz çocklarım için sizden yardım istiyorum

 8. Kart16 yardımı için Ben çalısmıyorum kızıma bakanım yok rahatsizligi var sizden gelecek yardımı arzu ve Rica kiraciyim eșim tek Çalışıyor

 9. Ramazan çeki almak istiyorum ihtiyaç var Eşimin kahvesi kapındı ve eşimin kahvesi kira okula giden çocugum var ve evim kira

  1. Eşimin çalıştığı isyeri şuan kapandı erzak yardimi istiyorum gereğinin yapılmasını arz ederim

 10. Çocuklarım küçük bırakıp çalışamıyorum bez alamıyorum yardım istiyorum

 11. Maddi durum sıkıntısı çekiyorum çocuklarıma bayramlık alabilmek istiyorum maddi destek bekliyorum

  1. Yardım istiyorum gıda erzak temizlik malzemesi yardımı istiyorum zor durumdayim ihtiyacim var evim kira

  1. Ev çocuklarıma bakıyorum çalışamıyorum küçükler eşim tek çalışıyor

 12. Annemle yaşıyorum eşimden ayriyim kızım var kiradayiz babamdan gelen maaş yetmiyor krediye kesiliyor çok mağdurum

 13. Esim cezaevinde 4 cicuk var cocugum kucuk oldugu icin calisamiyorum bende yardim istiyom

 14. Merhaba ben Cevat Yusufoğlu sizlerden ricam var bene yardımcı olurmusunuz benim maddi ve manevi durumumuz olmadığından dolayı sizden yardıma ihtiyacım var Allah rızası için yardım edin benim iki çocuğum var nere gidem derdimi kimlere diyim evme erzak bile alamiyorum faturaları bile ödyemyorum bende bir insanım benim suriyeler kadar deyerimiz yokmu buyurun gelin bakın durumuma önümüz kurban bayramı çocuklarımı nasıl seindirim bilmiyorum cocuklarma geyecek bise alamiyorum faturaları bile ödyemyorum bende bir babayim benim babalık hakkım yokmu

 15. Bursa yenişehir de oturuyorum zor durumda yız evim kirada oturuyorum lütfen yardım edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu