Devlet Yardımları

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu yaparak ihtiyaç sahibi aileler, Kart16 ile alışveriş ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Yapılan açıklamada, ülkemizin bu zor zamanlarında ihtiyaç sahibi aileler, rencide olmadan alışveriş yapmaları için gerçekleştirilen kampanya ile alışveriş merkezlerinden alışveriş yapabileceklerdir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nedir?

Sosyal yardım kartı, Kart16 adı altında çıkarılan ve ihtiyaç sahibi, muhtaç ailelerin rencide olmadan alışveriş yapması için uygulamaya alınan kampanyadır.

Bursa’da yaşayan yardıma muhtaç ailelerin temel ihtiyaçlarını karşılaması için ilk etapta 900, daha sonra da 5 bin aileye ulaştırılması hedeflenmektedir. Belediye’den yapılan açıklama ile sadece ürün alışverişlerinde kullanılması hedeflenmiştir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Aylık olarak kartın içerisine yapılacak yükleme ile ihtiyaçlarının karşılanması sağlanacaktır. Sosyal yardım kartı Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde görevli personel tarafından belirlenecek, ihtiyaç sahibi ailelere verilecektir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bursa Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu yapmak için ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen vatandaşların Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

Başvurularınızı Bursa Büyükşehir Belediyesi Online Sosyal Destek Başvuru sisteminden de gerçekleştirebilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16 Başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16 başvurusunu Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na giderek ya da Online Sosyal Destek Başvuru sisteminden gerçekleştirebilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16 Başvuru Sorgulama

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16 başvuru sorgulama işleminizi online sosyal destek başvurusu yaptıktan sonra gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet üzerinden sisteme giriş yaparak Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden Evrak Takibi bölümünden de sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16 Kimlere Verilir?

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16, Bursa il sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen ailelere verilmektedir. Aylık olarak kart içerisine bakiye yüklendikten sonra temel ihtiyaçlar karşılanmaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Kapatıldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı kapatıldı durumu söz konusu değildir. İhtiyaç sahibi aileler belirlendikten sonra sosyal yardım kartı verilmektedir.

Sosyal yardım destekleri koronavirüs yüzünde kapatılan işyerlerinde çalışan ve işsiz kalan vatandaşlara yönelik başlatılan yardım kampanyasıdır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Kayboldu Ne Yapmalıyım?

Bursa Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı kaybolması durumunda, hemen gerekli işlemler için Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na gidip kartınızın kaybolduğuna dair başvuru yapmanız gerekmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı İçin Nereye Başvurulur?

Bursa Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı için, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na şahsen başvuru yapılması gerekmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar?

Bursa Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı limiti olarak tam anlamıyla bir limit belirlenmemiştir. Ancak yapılan açıklamalara göre, gıda ve erzak yardımı yerine Kart16 içerisine bakiye yüklenerek ihtiyaçların karşılanması sağlanacaktır.

Bunun devamında 2 koli 200 TL değerinde olduğuna göre 200 TL’den aşağı bir miktar olmaması beklenmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yüklenecek?

Bursa Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı ilk etapta 900 aileye ulaşması hedeflenirken, yıl içerisinde 5 bin ihtiyaç sahibi aileye ulaştırılması hedeflenmektedir. Kart16 başvurunuz onaylandıktan hemen sonraki ay içerisinde bakiyeni yüklenecektir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu