Sorgulama İşlemleri

Bedelli Askerlik Şartları

Bedelli Askerlik Şartları; Devlet içinde askerlik her zaman gündem de yer olan bir kanun oldu. 15 aydan 12 ye oradan da 6 aya inen askerlik de bir de bedelli askerlik vardır.

Bedelli askerlik insanların belirli özel durumlardan dolayı askeri görevleri karşılığında verdikleri paradır. O parayı ödedikten sonra askerliği kısa bir süre yapıp dönmekte olan bedelli kişiler askerlik vazifesini yapmış bulunmaktadır.

Bedelli Askerlik Şartları

Bedelli askerlik şartları nelerdir? Sorusu gençlerin en çok aradığı sorulardan biridir. Bu sorunun cevapları sizler için yazımızda bulunmaktadır.

  • İlk olarak yurt dışında bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları askerliği bedelli yapabilir. Bunun için er kişinin 18 yaşını doldurması ve en az 3 yıl boyunca yurt dışında ikamet etmesi zorunludur. Bu askerler 21 gün süreyle askerlik vazifelerini yapabilirler.
  • İkinci ise Türkiye’de yaşayan Türk vatandaşları için geçerli maddedir. Her isteyen Türk vatandaşı yaş sınırı olmaksızın askerlik yapma şeklini bedelliye çevirebilir. Bunun için ise herkes başvurabileceği gibi fiyatlar her sene değişmektedir.

Bedelli Askerlik Ücreti

Bedelli askerlik ücreti olarak yapan kişilerin belirli bankalara para yatırması gerekmektedir. Bu yurt dışında yaşayan vatandaşlar için Euro bazından hesaplanırken Türk vatandaşlar ise TL olarak ödemektedir.

Bekçi Nasıl Olunur? İşte Bütün Detayları…

Bedelli askerlik ücreti ne kadardır? Sorusunun cevabı 35 bin TL olarak belirlenmiştir. Yabancılar bu parayı Euro’nun kur çerçevesindeki bazından karşılığını ödemektedir.

Bedelli Askerlik Kaç Gün

Bedelli askerlik kaç gün Bu soru sorulan bir diğer sorudur. Bedelli askerlik şartlarını yerine getiren kişiler tam olarak 28 gün temel eğitim gördükten sonra terhis edilir. Bu süreç zorunlu bir süreç olmakla birlikte yapılan bazı iller belirlidir.

Bedelli Askerlik Başvuru

Bedelli askerlik başvuru yapabilmeniz için öncelikle E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Sisteme giriş yaptıktan sonra aşağıdaki adımları tek tek takip etmelisiniz.

  1. Öncelikle karşınıza çıkan ekranda bedelli askerlik başvurusu yapacağınızı onaylamanız gerekmektedir.
  2. Daha sonraki aşamada ise bedellik askerlik başvurusu yapabilmeniz için bütün tecil işleminiz varsa iptal etmeniz gerekmektedir. İptal etme sebebinizi seçip, bedellik askerlik yapma isteğinizi belirten seçeneği tıklamanız gerekmektedir. ( Bedelli askerlik çıkmadığı takdirde 3.maddeyi yapın)
  3. Eğer bedelli askerlik çıkmadığı takdirde yatırdığınız paranızı geri alacağınız askerlik şubesini seçerek kaydedin.
  4. Daha sonraki aşamada kaydet seçeneğini tıkladıktan sonra bütün detaylar karşınıza çıkacaktır ve siz de adım adım bilgileri doğru bir şekilde doldurmalısınız.

Bedelli askerlik başvurusu için tıklayın…

Bedelli Askerlik Ne Kadar

Bedelli askerlik ne kadar diye sorulacak olursa net olarak belirtilen ücret 35.054,64 TL’dir. Bedelli askerlik yapmak isteyenler 30 Haziran 2020 saat 18:00’a kadar parayı ödemeleri gerekmektedir.

Bedelli Askerlik Parası Yatırma

Bedelli askerlik parası yatırma işlemleri için, başvuru yapan adayların ödemelerini devlet bankalarına veya PTT’ye yapmaları gerekmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu