Devlet Yardımları

Antalya Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır?

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği Antalya Halk Süt Başvurusu ile ” Çocuklarımızı sağlıklı ve güvenli süt ile buluşturuyoruz ” diyerek 10 Haziran 2020 tarihinde başlattığı Halk Süt Projesi ile 2-5 yaş arası çocukların aylık süt ihtiyacını karşılayacak. Bu durumda ilk akıllara gelen soru Antalya halk süt başvurusu nasıl yapılır? olmuştur.

Proje kapsamında 2-5 yaş arası her çocuk için aylık 8 litre süt desteği vermeye başlıyor. Başvurular 15 Haziran 2020 tarihinde başlayacağı duyuruldu. Antalya’da ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına aylık süt yardımı yapılacak.

Antalya Halk Süt başvurusu yapmak isteyen ihtiyaç sahibi ailelerin 2-5 yaş arasındaki çocuklarına desteğini vermeye başlayacak.

Antalya Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır?

Antalya halk süt başvurusu nasıl yapılır sorusu en çok merak edilen sorular arasında yerini almıştır. Halk süt başvurusu yapmak isteyen ihtiyaç sahibi aileler 15 Haziran 2020 tarihinden itibarek www.antalya.bel.tr internet sitesinden ya da Antalya Büyükşehir İletişim Merkezi (ABİM) 444 94 20 numaralı telefondan bilgi alıp başvuru yapabilecektir.

15 Haziran 2020 tarihi itibariyle başvuruya açılacak olan süt yardımından ihtiyaç sahibi aileler yararlanabilecek. 2-5 yaş arasında çocuk sahibi olan aileler başvuru yaptıktan sonra, başvurunun onaylanmasıyla birlikte aylık olarak çocuk başına 8 litre süt yardımı almaya hak kazanacaklar.

Antalya Süt Yardımı

Antalya Büyükşehir Belediyesi süt yardımı ile muhtaç olan ailelerin çocukları aylık 8 litre süt ile süt ihtiyaçlarını karşılayacak.

Halk süt projesi ile Antalya’da 19 ilçede ihtiyaç sahibi ailelere süt dağıtımı yapıyor. Sosyal hizmetlerde görevli personel ve sosyologlar ile birlikte yapılacak değerlendirmede, ihtiyaç sahibi aileler belirlenip hemen süt yardımına başlanacak.

İstanbul Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ancak ihtiyaç sahibi ailelerin 2-5 yaş aralığında çocuğu olması gerekiyor. Aksi takdirde süt yardımı yapılmayacağı da belirtilmiştir. Aile içinde belirlenen yaş aralığında kaç çocuk olursa olsun, çocuk başına aylık olarak 8 litre süt yardımı yapılacak.

Antalya İli Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği’nden satın alınarak paketlenip ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacak.

Antalya Halk Süt Başvuru Sorgulama

Antalya halk süt başvuru sorgulama işlemini yapmak oldukça basittir. Yapmanız gereken öncelikle süt yardımına başvuru yapmanız olmalıdır.

Daha sonra Antalya Büyükşehir Belediyesinin internet sitesine girip, başvuru durum sorgulama bölümüne gidiniz. Burada T.C. Kimlik Numaranızı ve Başvuru Takip Numaranızı yazıp Ben Robot Değilim seçeneğini tıklayıp Gönder tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

antalya halk süt başvurusu nasıl yapılır

Antalya Süt Yardımı Başvuru Formu

Antalya süt yardımı başvuru formunu doldurarak ya da ABİM telefon numarasını arayarak bilgi aldıktan sonra başvuru yapabilirsiniz.

Halk süt talep formu ile yapılacak olan bilgilerinizi doğru bir şekilde girmelisiniz. Girilen bilgiler yanlış olursa Antalya halk süt başvurusu yapmanız bir şey ifade etmeyecektir. Unutulmamalıdır ki halk süt sadece ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına verilecektir.

Halk süt yardımı başvurusu sadece 2-5 yaş arasındaki çocuklar için değerlendirilecektir. Bu yaş aralığında çocuklar için yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacağı da açık bir şekilde belirtilmiştir.

Halk Süt Talep Formu

Halk süt talep formu için Antalya Belediyesi’nin internet sitesine giriş yaparak ulaşabilirsiniz. Başvurular talep formu üzerinden gerçekleşecektir. Bilgileri kesinlikle doğru girmelisiniz. Yanlış girilen bilgiler ve 2-5 yaş arasında olmayan çocuklar için yapılan başvurular değerlendirilmeyecektir.

Girilen bilgilerin incelemesi bittikten sonra başvuru sorgulamanızı yaparak başvuru durumunuzu öğrenebilirsiniz. Başvurunuz onaylandıktan sonra halk süt yardımından yararlanabileceksiniz.

İzmir Süt Kuzusu Başvurusu Nasıl Yapılır?

Antalya Halk Süt Yardımı Nasıl Alınır?

Antalya halk süt yardımını almak için öncelikle 2-5 yaş arasında çocuğunuz/çocuklarınız olması gerekmektedir. Daha sonra ihtiyaç sahibi olduğunuzu düşünüyorsanız, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Antalya halk süt başvurusu yapmak için internet sitesine giriş yapıp halk süt talep formunu doğru bilgilerle doldurmalısınız. Buraya kadar işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra, girdiğiniz bilgileri Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nda görevli personel tarafından detaylı bir inceleme işlemi gerçekleşecektir.

İnceleme işleminiz yapıldıktan sonra başvurunuzu, halk süt başvuru sorgulama işlemi yaparak öğrenebilirsiniz.

Antalya Halk Süt İletişim

Antalya halk süt iletişim için www.antalya.bel.tr internet sitesinden ya da Antalya Büyükşehir İletişim Merkezi (ABİM) 444 94 20 numaralı telefondan gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Antalya Halk Süt Her Ay Mı Veriliyor?

Antalya halk süt her ay düzenli olarak çocuk başına 8 litre olacak şekilde dağıtılacaktır. Dağıtım 19 ilçede yapılacağı için 1-2 gün kadar gecikmeli olarak gelebilir. Bu durumda ABİM iletişim merkezini arayarak bilgi alabilirsiniz.

Halk Süte Nasıl Başvurulur?

Antalya halk süte başvurunuzu www.antalya.bel.tr adresinden ya da ABİM iletişim merkezi olan 444 94 20 numaralı telefondan bilgi alıp başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet sitesinden başvuru yapacaksanız, halk süt talep formunu doğru bilgilerle doldurmanız gerekmektedir.

Halk Süt Kaç Tane Veriliyor?

Antalya halk süt ihtiyaç sahibi ailelerin 2-5 yaş arasındaki çocuklara aylık olarak toplamda 8 litre süt verilmektedir. Bu da yaklaşık olarak günlük 260 ml. süte denk gelmektedir.

3 Yorum

  1. Merhaba ben Antalya Alanya’da oturuyorum pandemiden dolayı eşim işsiz evimiz kira kiramizi uduyemiyoruz üç tane çocuğum var en küçük çocuğum üç yaşında üç de fadir Halk süt başvurusunda bulundum hiç yanıt alamadım ve kömür gıda yardıminda buluna bilirmisiniz aceba

    1. Merhaba Özlem Hanım. Hafta içi çalışma saatleri içerisinde Antalya Büyükşehir İletişim Merkezi (ABİM) 444 94 20 numaralı telefon numarasından gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

  2. Merhaba ben de halk süt için başvuruda bulundum sorgulama da süt sagitim biriminde yaziyo acaba onaylandı mi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat