Devlet Yardımları

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Adana Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapan hemşerilerine her zaman yardım etmeye devam ediyor.

Türkiye genelinde, ihtiyaç sahibi ailelere her türlü yardım kampanyaları artmış durumda olup, günden güne bu durum artarak daha fazla imkanı olmayan ailelere ulaşmaya devam ediyor. Adana Büyükşehir Belediyesi bütün vatandaşlarına yardım eli uzatırken, vatandaşlarının öncelikle sağlığını daha sonra maddi yardımları ön planda tutmaktadır.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra iş insanları, yardımseverler ve bazı özel kurumlar da dar gelirli ailelere yardım elini uzatmaktadır.

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardımları Nelerdir?

Adana Büyükşehir Belediyesi yardımları nelerdir konusuna değinecek olursak, her ay yaklaşık 2000 ihtiyaç sahibi ailenin ihtiyaçlarını aksatmadan karşılamak için görevli personel canla başla mücadele etmeye devam ediyor.

Türkiye’nin örnek olarak gösterilecek belediyeleri arasında yerini alan Adana Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı, kuru erzak yardımı, nakit yardım ve iş adamlarından gelen destekleri de muhtaç ailelere ulaştırıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Adana Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi başvurusu yapmak isteyen binlerce ihtiyaç sahibi aile bulunmaktadır. Yapılan başvuruların çoğunu geri çevirmeyen Adana Belediyesi, ihtiyaç sahibi dar gelirli aileleri tespit edip, yardım kolisini en kısa sürede ulaştırmaya özen gösteriyor.

adana büyükşehir belediyesi yardım başvurusu

Adana Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi başvurusu yapmak için Belediye’nin internet sitesine girerek İletişim kısmına yazıp yapabilirsiniz. Burada öncelikle iletişim bilgilerinizi ve ne hakkında isteğiniz olduğunu belirtmeniz gerekmektedir.

Bu doğrultuda size geri dönüş mutlaka sağlanacaktır.

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama

Adana Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama işlemini yapmanız için internet sitesini ziyaret ederek gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun dışında ALO 153 numaralı telefonu arayarak da gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Devletten Kira Yardımı Nasıl Alınır?

Devletten Kira Yardımı Nasıl Alınır?

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Adana Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapmak için Adana ili sınırlarında oturuyor olmanız gerekmektedir.

Bunun dışında bağlı bulunduğunuz muhtarlıktan tarafından ihtiyaç sahibi olduğunuza dair herhangi bir belge almanıza gerek yok. Başvuru yapıp, size Belediye yardımı alıp almayacağınız hakkında bilgi verilecektir.

Adana Büyükşehir Belediyesi internet sitesini ziyaret ederek gerekli başvuru formunu doldurup işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Adana Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formu için, Belediye’ye ait internet sitesine giriş yapabilirsiniz.

İstediğiniz bütün formlara buradan ulaşabilirsiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Adana Büyükşehir Belediyesi yardımları olarak nakit ve gıda yardımı başta olmak üzere vatandaşlarının isteklerini yerine getirmek için canla başla mücadele etmektedir.

Adana Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu: Başvuruların internet üzerinden alınacağı, herkesin başvuru yapabileceği ancak gıda yardımını tüm ihtiyaç sahibi ailelere verileceği ve hiç şekilde ayırt edilmeden bu dağıtımın yapılacağı açıklanmıştır.

Adana Büyükşehir Belediyesi para yardımı: Ekonomik zorluk çeken her vatandaşın başvurularını değerlendirmeye alan Adana Büyükşehir Belediyesi, maddi destek olarak Adana halkının yanında olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. İlk etapta koronavirüsünden dolayı ekonomik sıkıntı çeken esnafa, daha sonra günlük yaşayan vatandaşlara yapılacağı duyuruldu.

Adana Büyükşehir Belediyesi psikolojik destek: Adana Büyükşehir Belediyesi’nin bize göre yapmış olduğu en büyük yardımların başında psikolojik destek gelmektedir. Psikolojik sıkıntısı olan vatandaşlara ” Sesinizi duyan biri var ” sloganıyla Adana halkının psikolojik sorunlarına destek olacağını belirtmiştir. 0322 455 39 69 numaralı telefondan psikolojik destek alabilirsiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Hattı

Adana Büyükşehir Belediyesi yardım hattı 0322 455 35 00 numaralı telefon numarasıdır. Bunun dışında internetten mail atmak isteyenler de info@adana.bel.tr adresini kullanabilirler.

Çalışma saatleri Pazartesi – Cuma günleri arasında 08:00 – 17:00 saatleri arasındadır. Resmi tatillerde çalışma gerçekleştirilmemektedir.

Ayrıca bütün istek ve taleplerinizi ALO 153 numaralı telefondan da belirtebilirsiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Kampanyası

Adana Büyükşehir Belediyesi yardım kampanyası olarak suya indirim ve nakit yardımı yapılacağı duyuruldu.

Suya %30 ile %50 oranında büyük bir indirim yapılacağı ve bunun yanından maddi yardımın da verileceği belirtilmiştir.

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Paketi

Adana Büyükşehir Belediyesi yardım paketi hakkında detaylı bilgi almak için ALO 153 numaralı telefonu arayabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu