Devlet Yardımları

Açık Kapı Yardım Başvuru

Açık kapı yardım başvurusu; Tüm dünyanın korkulu rüyası haline gelen koronavirüsü yüzünden birçok vatandaşımız ya dükkanlarını kapattı ya da ücretli izine çıkartıldı.

Devletimiz de bu konuda çok hassas davranarak, gerek 1000 TL maddi destek gerekse de 400 TL açık kapı yardım ile bayram harçlığı gibi düşük bir ücret dağıtmaya başladı.

Açık Kapı Yardım Nedir Kimler Başvurabilir?

Açık kapı yardım nedir? Kimle başvurabilir? 2017 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından çıkarılan açık kapı yardımından kimler faydalanabilecek, sonuçları ne zaman açıklanacak gibi sorularınıza en hızlı cevap olarak başvurunuzu E-Devlet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Açık kapı yardım başvurusunu kimler yapabilir? Açık kapı yardım başvurusuna ihtiyaç sahibi olan bütün vatandaşlar başvurabilir. Ancak başvuran herkese yardım yapılacağı anlamına gelmemektedir.

2017 yılında başlatılan açık kapı yardımı, vatandaşların taleplerinin en hızlı ve kolay şekilde alınacağı bir yardım sistemidir.

Açık kapı yardım başvuru

Açık kapı yardım dijital ortamda, valilik ve kaymakamlıkların bünyesinde hizmet vermektedir. Vatandaşların bütün istek ve görüşlerini yazılı olarak iletebildiği bir sistem olup, en kısa sürede cevaplanan bir sistemdir. 81 ilde ve 161 ilçede kesintisiz olarak hizmet vermektedir.

Bütün vatandaşların kolay bir şekilde erişim sağlayacağı şekilde tasarlanan bu yardım ile ilgili bazı söylentiler meydana çıkmıştır.

Alabileceğiniz Diğer Devlet Yardımları

Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları Nelerdir?

Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bu söylenti, devlet yardımı alanlar hariç Türkiye Cumhuriyeti olan bütün vatandaşlara 400 TL gibi bir para verileceği yönündedir. Ancak bu kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır.

Açık Kapı Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Açık kapı yardım başvurusu nasıl yapılır? Açık kapı yardım başvurusu yapmak için öncelikle E-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra arama kısmına açık kapı yardım başvuru yazıp arama butonuna basın.

E-Devlet ile açık kapı yardım başvurusu yapmak için Açık Kapı Başvurusu ve Başvuru Takip sistemine girin.

Bir diğer başvuru işlemi ise Açık Kapı sitesine girip yapmak istediğiniz işlemi tıklamanız gerekmektedir.

Açık Kapı Başvuru Takip

Açık kapı başvuru takip işlemi için E-Devlet üzerinden bilgilerinizle giriş yapın ve İçişleri Bakanlığı’na bağlı Açık Kapı Başvurusu ve Başvuru Takip sistemine girip işleminizi en kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Açık Kapı Yardım Başvurusu Sorgula

Açık kapı yardım başvurusu sorgula işlemini yapmak için E-Devlet üzerinden sisteme giriş yapın ve İçişleri Bakanlığı’nın Açık Kapı Başvurusu ve Başvuru Takip sisteminden sorgulama yapabilirsiniz.

Ayrıca Açık Kapı internet sitesinden de açık kapı yardım başvurusu sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Açık Kapı Yardımı Nasıl Alınır?

Açık kapı yardımı nasıl alınır? Devletimizi yardıma muhtaç olan vatandaşlarımı için bir çok devlet yardımı ile vatandaşlarımızı mağdur etmemektedir.

Şu bilinmelidir ki; açık kapı yardımı başvuran bütün vatandaşlara verilmemektedir. Sadece sosyal yardım için başvuran ve ihtiyacı olan vatandaşlarımıza verilmektedir. Öncelikle açık kapı başvurusu yapmalısınız.

Daha sonra valilik ya da kaymakamlık tarafından görevlendirilen personel ev adresinize gelip sizin yaşam şartlarınızı göreceklerdir. Sonrasında görevli personel yardıma muhtaçtır veya değildir diye rapor tutacaklardır. Bunun sonucunda olumlu olduğu takdirde açık kapı yardımından yararlanabileceksiniz.

Ziraat Bankası Düşük Faizli Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

Açık Kapı Yardımları

Açık kapı yardımları Türkiye’nin 81 ilinde ve 161 ilçesinde ihtiyacı olan vatandaşlara yapılan bir yardımdır. Valilik ve kaymakamlık tarafından başvurusu yapılan açık kapı yardımı için mutlaka ihtiyacınız olması gerekmektedir. Aksi takdirde kesinlikle açık kapı yardımından yararlanamazsınız.

Açık kapı yardımları için başvuruları valilik ve kaymakamlık tarafından alınmaktadır. Ancak dijital ortamdan başvurmak daha basit olduğu için size önerimiz kesinlikle internet üzerinden başvuru yapmanız olacaktır.

Açık Kapı Yardım Sonuçları

Açık kapı yardım sonuçları açıklanması için öncelikle başvurunuzu yapmış olmanız gerekmektedir. Daha sonra valilik veya kaymakamlık tarafından görevlendirilen personel sizi ziyarete gelecektir.

Yaşam şartlarınızın kontrolünü gerçekleştirecek olan görevli personel bir tutanak tutup, raporunu heyete sunacaktır. Yaklaşık olarak 2 hafta içerisinde başvurunuzun olum veya olumsuz olduğunu E-Devlet üzerinden öğrenebilirsiniz.

Açık Kapı Başvuru Kapatıldı Ne Demek?

Açık kapı başvuru kapatıldı ne demek? Açık kapı başvuru kapatıldı anlamı başvuruların kapatıldığı anlamına gelmektedir. Ancak açık kapı yardım başvurusu kolay kolay kapanacak bir yardım değildir.

İhtiyaç sahibi bütün vatandaşlarımız başvurularını dilediği zaman dilediği şekilde gerçekleştirebilirler.

Açık Kapı Yeni Başvuru Yap

Açık kapı yeni başvuru yap işlemi için E-Devlet üzerinden bilgilerinizle giriş yapmanız gerekmektedir ya da kaymakamlığa gidip başvurunuzu yapabilirsiniz.

Açık kapı yeni başvuru yapacaklar Açık Kapı internet sitesine girip başvuru yap seçeneği ile başvuru yapabilirler. Açık kapı yeni başvuru yapmak için tıklayın.

Açık Kapı Yardım Formu

Açık kapı yardım formu için herhangi bir kağıt parçasına gerek yoktur. Başvurunuzu internet üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet üzerinden ya da Açık Kapı internet sitesinden başvurunuzu hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.


19 Yorum

 1. Merhaba arkdaşlar açik kap başvru soncu kapatld diyo ne anlamna gelyo sence ?

  1. Merhaba Melek Hanım. Açık kapı başvuru kapatıldı anlamı başvuruların kapatıldığı anlamına gelmektedir. Ancak açık kapı yardım başvurusu kolay kolay kapanacak bir yardım değildir.

 2. Acik kapi yardımım onaylanmış nereye yatıyor ziraat kart a mı yoksa ptt karta mı

  1. Basvuru kapatilmistir yaziyor. Olumlu ya da olumsuz hiçbir şey yazmıyor. Bu ne demek oluyor.

 3. Bende bu açık kapı kampanyasından yararlanmak istiyorum 4 çocuğumla kiradayım çocuklarım ikisi öğrenci diğerleri 4 ve 7 yaşındalar öğrenci çocuklarım için tablet veya bilgisayara çok ihtiyacım var kira ve faturalarımı ödeyemiyorum Allah rızası için yardım edin iletim dikkate alınmasını rica ediyorum saygılarımla

 4. Ben para falan istemiyorum ben evlendm ama koltk takımım hiç olmadı çok borçlu ve ayreten taksit olduğu için kirada da var çocuk masrafı borç alamdm sahada borç taksit çok bana bir kotkuk takımı aln ytr istegm bu lutfeb

 5. Sultan ben acikkapda 1000 tl çıkmış kapatıldı yaziyor nasil ogrene bilirim nereye yattigini

 6. Çok zor durumda yim ev kira elektrik ve su oduyemiyor um lütfen bana yardım edin kimsem yok tek yaşıyorum kötü yola düşmek istemiyorum iş bulamadım lütfen bana yardım edin

 7. Çok zor durumda yim ev kira elektrik ve su oduyemiyor um iş bulamadım lütfen bana yardım edin lütfen tek yaşıyorum

  1. Bende başvuru yaptım gönderilen birimden cevap donulenler yazıyor ne anlama geliyor

 8. Hiç bir yardim dan faydalanamadım hem engelliyim hem ıssız kaldım ev kira harbi ihtiyacı olanlar bizleriz nerde bu yardımlar. ..

 9. Allah rızası için yardım edin kiramı ödememe din iki kira borcumuz var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu